• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Питання Комітету із Державних премій України імені Тараса Шевченка

Президент України  | Указ від 29.11.1996 № 1146/96 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 29.11.1996
  • Номер: 1146/96
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Питання Комітету із Державних премій України імені Тараса Шевченка
1. Затвердити Положення про Комітет із Державних премій України імені Тараса Шевченка (додається).
2. Затвердити Положення про Державні премії України імені Тараса Шевченка (додається).
3. Установити граничну чисельність апарату Комітету із Державних премій України імені Тараса Шевченка в кількості 8 одиниць.
4. Прирівняти голову Комітету за умовами оплати праці, матеріально-побутового забезпечення, медичного і транспортного обслуговування до Радника Президента України.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 29 листопада 1996 року
N 1146/96
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 29 листопада 1996 року N 1146/96
ПОЛОЖЕННЯ
про Комітет із Державних премій України імені Тараса Шевченка
1. Комітет із Державних премій України імені Тараса Шевченка (далі - Комітет) є спеціальним державним органом, підпорядкованим Президентові України.
На Комітет покладено функції щодо організації висунення, конкурсного відбору, присудження та вручення Державних премій України імені Тараса Шевченка (далі - Державні премії).
Рішення Комітету про присудження Державних премій України імені Тараса Шевченка затверджується Указом Президента України.
Комітет у своїй діяльності керується Конституцією, законами та іншими нормативно-правовими актами України.
2. Комітет для виконання покладених на нього завдань:
- постійно відстежує літературні та мистецькі процеси в Україні, аналізує їх, визначає найяскравіші, найвидатніші духовні набутки;
- приймає та попередньо розглядає роботи, висунуті на здобуття Державних премій, стежить за додержанням визначеного порядку їх висунення, забезпечує гласність кожного висунення;
- проводить відбір робіт для участі в конкурсі на здобуття Державних премій у три тури:
перший тур - попередній відбір шляхом обговорення та відкритого голосування;
другий тур - допущення робіт до конкурсу шляхом таємного голосування; публікація у засобах масової інформації із зазначенням авторів цих робіт, організація громадського обговорення конкурсних творів, аналіз матеріалів обговорення, надісланих зауважень та пропозицій;
третій тур - остаточне обговорення творів, прийняття шляхом таємного голосування рішення про присудження Державних премій і подання його на затвердження Президентові України;
- організовує вручення Дипломів і Почесних знаків лауреатів Державних премій в урочистій обстановці;
- встановлює строки висунення, обговорення, публікації списку творів, прийняття рішення про присудження Державних премій.
3. Комітет має право:
- утворювати із членів Комітету секції та експертні комісії за галузями літератури та мистецтва. Порядок роботи секцій та експертних комісій визначається президією Комітету;
- залучати до рецензування та експертного розгляду творів, висунутих на здобуття Державних премій, спеціалістів у галузі літератури та мистецтва, оплата праці яких проводиться відповідно до встановленого порядку;
- відряджати членів Комітету, рецензентів та експертів для ознайомлення з театральними виставами та творами монументального мистецтва за межами Києва. Витрати, пов'язані з відрядженнями, оплачуються відповідно до затвердженого кошторису Комітету.
4. Комітет утворюється у складі голови Комітету, заступника голови - вченого секретаря Комітету, президії Комітету та членів Комітету.
Персональний склад Комітету затверджується Указом Президента України строком на 5 років.
Склад Комітету формується за поданням голови Комітету з найавторитетніших, відомих в Україні та за її межами митців, які є лауреатами Державної премії України імені Тараса Шевченка.
5. Основною формою роботи Комітету є засідання, яке проводить голова Комітету, а в разі його відсутності - заступник голови - вчений секретар Комітету.
Засідання Комітету вважається правомочним за наявності 2/3 його складу.
Рішення Комітету про допущення творів до конкурсу приймається простою більшістю голосів, а про присудження Державних премій - не менш як 3/4 голосів присутніх на засіданні членів Комітету.
У випадку, коли кількість творів, що набрали необхідну для преміювання кількість голосів, перевищує число Державних премій, проводяться додаткові обговорення і таємне голосування.
Членам Комітету оплачується участь у кожному засіданні.
6. При Комітеті утворюється постійно діючий орган - апарат, яким керують голова Комітету та заступник голови - вчений секретар Комітету.
Структуру та штатний розпис апарату Комітету затверджує голова Комітету.
7. Комітет є юридичною особою, має самостійний бюджет, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Глава Адміністрації
Президента України

Д.ТАБАЧНИК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 29 листопада 1996 року N 1146/96
ПОЛОЖЕННЯ
про Державні премії України імені Тараса Шевченка
1. Державна премія України імені Тараса Шевченка (далі - Державна премія) є найвищою в Україні творчою відзнакою, яку за поданням Комітету із Державних премій України імені Тараса Шевченка присуджує Президент України.
2. Державною премією відзначаються найвидатніші твори літератури, журналістики, мистецтва, що є вершинними духовними набутками українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість та самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.
3. На здобуття Державні премії висуваються нові твори літератури, журналістики, публіцистики, музики, образотворчого, народного мистецтва, кіно- і телефільми, театральні вистави, концертні програми, оприлюднені в завершеному вигляді, після ознайомлення з ними громадськості, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття Державної премії.
4. Установлюється десять Державних премій імені Тараса Шевченка щорічно з таких позицій:
- література (поезія, проза, драматургія, переклад, гумор, сатира);
- літературо- та мистецтвознавство;
- журналістика і публіцистика (книги, теле-, радіопрограми, цикли публікацій у періодиці);
- музична творчість;
- образотворче мистецтво (живопис, графіка, скульптура);
- кінематографія (художні кіно- та телефільми);
- театральне мистецтво (театральні та телевізійні вистави);
- концертно-виконавська діяльність;
- народне мистецтво (ткацтво, розпис, вишивка, різьблення, гончарство);
- твори для дітей та юнацтва (незалежно від жанру).
Установлюється також одна Мала Державна премія України імені Тараса Шевченка, яка присуджується за кращий творчий дебют року (незалежно від жанру).
Розміри Державної премії і Малої Державної премії імені Тараса Шевченка визначаються кожного року Президентом України.
5. Висунення кандидатів на здобуття Державних премій проводяться творчими спілками, об'єднаннями, товариствами, громадськими організаціями мистецького та просвітницького спрямування, Міністерством культури та мистецтв України, мистецькими навчальними закладами, видавництвами, редакціями газет та журналів.
Від імені творчих організацій, закладів, установ висунення здійснюють їх президії, колегії, вчені ради тощо.
Висунення відбувається в дусі гласності та вимогливості.
6. Комітет приймає твори і праці на здобуття державних премій наступного року з 1 серпня по 15 жовтня поточного року.
7. Колектив авторів твору, висунутий на здобуття Державної премії, не може перевищувати 5 осіб, колектив виконавців - не більше 7 учасників.
Не допускається включення до колективу претендентів осіб, які виконували адміністративні, організаторські чи консультативні функції.
8. Державною премією можуть нагороджуватися іноземні громадяни та особи без громадянства.
Державна премія присуджується авторові чи виконавцеві один раз за життя.
Державна премія може присуджуватися, як виняток, посмертно.
9. Рішення про відзначення Державними преміями приймається таємним голосуванням і затверджується Президентом України.
Указ Президента України про присудження Державних премій публікується 9 березня в газетах "Голос України", "Урядовий кур'єр", інших друкованих органах, оголошується по радіо та телебаченню.
10. Особам, удостоєним Державної премії, присвоюється звання "Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка", "Лауреат Малої Державної премії України імені Тараса Шевченка" і вручається Диплом та Почесний знак лауреата.
Опис Диплома і Почесного знака лауреата затверджує Президент України.
11. Дипломи і Почесні знаки лауреатам вручаються на Тарасовій горі в Каневі удень відкриття щорічного Шевченківського свята в урочистій обстановці.
12. Лауреатам Державних премій Комітетом виплачується грошова частина премії.
13. У разі відзначення Державною премією творчого колективу всім лауреатам видаються Дипломи і Почесні знаки, а грошова частина премії ділиться між ними порівну.
14. У разі втрати (псування) Диплома чи Почесного знака лауреата Державної премії дублікати не видаються, крім випадків, коли нагороджений не міг запобігти втраті (псуванню) Диплома чи Почесного знака. Дублікати Диплома чи Почесного знака лауреата Державної премії видаються Комітетом із Державних премій України імені Тараса Шевченка.
15. У разі відсутності гідного Державної премії твору з визначеної позиції премія не присуджується.
16. Диплом, Почесний знак лауреата, якого нагороджено посмертно, вручаються родині померлого, а грошова частина премії переходить у спадщину в установленому чинним законодавством порядку.
Глава Адміністрації
Президента України

Д.ТАБАЧНИК