• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про невідкладні заходи щодо фінансово-кредитного забезпечення формування державних продовольчих ресурсів 1994-1995 років

Президент України  | Указ від 02.06.1994 № 270/94
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 02.06.1994
  • Номер: 270/94
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 02.06.1994
  • Номер: 270/94
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про невідкладні заходи щодо фінансово-кредитного забезпечення формування державних продовольчих ресурсів 1994-1995 років
Враховуючи стан фінансово-кредитного забезпечення, який склався в агропромисловому комплексі України, необхідність формування державних продовольчих ресурсів 1994-1995 років, а також пропозиції народних депутатів України з даних питань,
постановляю:
1. Кабінету Міністрів України розглянути до 1 липня 1994 року питання щодо ціноутворення в агропромисловому комплексі, виходячи при цьому з необхідності додержання оптимального паритету цін на сільськогосподарську продукцію і сировину та на продукцію промислового виробництва.
2. Кабінету Міністрів України за погодженням з Національним банком України надати в першочерговому порядку у червні - вересні 1994 року цільові кредити підприємствам і організаціям агропромислового комплексу під державний контракт і державне замовлення на поставку сільськогосподарської продукції до державних продовольчих ресурсів та для попередньої оплати продукції тваринництва в межах можливостей випуску в обіг первинної кредитної емісії на цей період.
Кабінету Міністрів України за погодженням з Національним банком України направити в десятиденний строк кредити у сумі 1,7 трлн. крб., за рахунок повернення стабілізаційних ресурсів, підприємствам м'ясної, молочної, консервної, харчової та інших галузей промисловості, що здійснюють переробку сільськогосподарської продукції та сировини, для розрахунків з товаровиробниками агропромислового комплексу за закуплену сільськогосподарську продукцію і сировину.
3. Установити, що Акціонерний комерційний агропромисловий банк "Україна" здійснює протягом 1994-1995 років виконання державних функцій, пов'язаних з кредитно-розрахунковим та валютним обслуговуванням підприємств і організацій агропромислового комплексу у їх діяльності з формування державних продовольчих ресурсів. Порядок виконання цих функцій визначає Міністерство фінансів України за погодженням з Національним банком України.
4. Установити, що комерційні банки, починаючи з 15 червня 1994 року, направляють 10 відсотків мобілізованих кредитних ресурсів на кредитування підприємств і організацій агропромислового комплексу та на купівлю депозитних сертифікатів Національного банку України.
Установити, що для комерційних банків, які направляють мобілізовані кредитні ресурси на кредитування підприємств і організацій агропромислового комплексу та на купівлю депозитних сертифікатів Національного банку України, зменшується до 11 відсотків ставка податку на доходи в частині одержаних доходів від таких кредитів і депозитів.
Надання кредитів підприємствам та організаціям агропромислового комплексу на фінансування державних аграрних програм здійснюється за ставкою 30 відсотків річних.
Різниця між ставкою, за якою залучаються кредитні ресурси (але не більше облікової ставки Національного банку України), та 30-відсотковою ставкою за користування кредитом компенсується з Державного бюджету України.
Міністерству фінансів України передбачити під час підготовки пропозицій щодо уточнення показників Державного бюджету України на 1994 рік необхідні для цього асигнування.
Міністерству фінансів України за участю Національного банку України розробити і затвердити в десятиденний строк порядок формування та використання мобілізованих кредитних ресурсів, обліку одержаних при цьому доходів комерційних банків та їх оподаткування.
5. Національному банку України за участю комерційних банків та відповідних міністерств і відомств визначити і запровадити в десятиденний строк обов'язковий для комерційних банків та їх боржників механізм переведення заборгованості за позичками, наданими за рахунок централізованих кредитних ресурсів сільськогосподарським товаровиробникам, підприємствам переробної та комбікормової промисловості, на покупців їх продукції.
6. Кабінету Міністрів України забезпечити до 1 липня 1994 року заготівельним та переробним підприємствам і організаціям видачу п'ятдесятивідсоткових авансів для сільськогосподарських товаровиробників під державний контракт, в тому числі на насіння сільськогосподарських культур і племінну худобу, та передбачити необхідні для цього асигнування під час підготовки пропозицій щодо уточнення показників Державного бюджету України на 1994 рік.
7. Національному банку України створювати режим найбільшого сприяння комерційним банкам, які беруть участь у реалізації пріоритетних аграрних програм.
Сільськогосподарським підприємствам і організаціям широко використовувати одержання кредиту під заставу продукції. У зв'язку з цим, як виняток, установити для них оплату державного мита за оформлення застави в розмірі 0,3 відсотка вартості заставного майна, але не більше 5 млн. карбованців.
8. Установити, що підприємства оптової та роздрібної торгівлі, незалежно від форм власності, в тому числі підприємста споживчої кооперації, всю виручку від реалізації сільськогосподарської продукції та продовольства, придбаних у товаровиробників агропромислового комплексу України, за вирахуванням торгової націнки, використовують виключно для розрахунків з ними. У разі використання цієї виручки для іншої мети податковими інспекціями в безспірному порядку стягується штраф у трикратному розмірі від сум, використаних не за цільовим призначенням, до місцевого бюджету.
9. Установити обов'язкову сплату підприємствами оптової та роздрібної торгівлі, незалежно від форм власності, в тому числі підприємствами споживчої кооперації, пені в розмірі 3 відсотки від суми платежу на користь постачальників сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства та 3 відсотки платежами в місцевий бюджет за кожен день прострочення платежу понад триденний строк, якщо більший розмір пені не обумовлено угодою сторін.
Національному банку України запровадити порядок стягнення цієї пені з клієнтів - порушників платіжної дисципліни в порядку безакцептного списання.
10. Державному комітету України по матеріальних резервах закласти додатково до державного резерву у червні-серпні 1994 року 90 тис. тонн масла тваринного і 30 тис. тонн м'яса.
Кабінету Міністрів України забезпечити своєчасну оплату цієї продукції, передбачити для цього кошти у державному бюджеті.
11. Уряду Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям за участю Міністерства сільського господарства і продовольства України та заінтересованих міністерств і відомств забезпечити проведення до 10 червня 1994 року звірення розрахунків сільськогосподарських товаровиробників, підприємств переробної промисловості з організаціями оптової та роздрібної торгівлі, незалежно від форм власності, в тому числі споживчої кооперації, за поставлену сільськогосподарську продукцію та продукти її переробки за станом на 1 червня 1994 року.
Зобов'язати покупців сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки завершити розрахунки за одержану продукцію до 15 червня 1994 року.
До підприємств, що не забезпечили своєчасні розрахунки за одержану продукцію, вживаються заходи, передбачені статтею 9 даного Указу.
12. У зв'язку з цим Указом визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 15 жовтня 1993 року N 458 "Про розрахунки за поставки продовольства і сільськогосподарської продукції"
13. Кабінету Міністрів України і Національному банку України привести раніше видані нормативні акти у відповідність з цим Указом.
14. Цей Указ набирає чинності з дня його підписання.
Президент України Л.КРАВЧУК
м. Київ, 2 червня 1994 року
N 270/94