• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про паспорт громадянина України для виїзду за кордон

Президент України  | Указ від 28.10.1993 № 491/93 | Документ не діє
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про паспорт громадянина України для виїзду за кордон
( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента N 1058/2003 від 20.09.2003 N 1465/2004 від 10.12.2004 N 1513/2004 від 21.12.2004 )
Відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року "Про затвердження положень про паспорт громадянина України та свідоцтво про народження" (в редакції Постанови Верховної Ради України від 2 вересня 1993 року,
постановляю:
1. Затвердити Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон (додається).
2. Кабінету Міністрів України забезпечити видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 1 січня 1994 року.
Президент України Л. КРАВЧУК
м.Київ, 28 жовтня 1993 року
N 491/93
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 28 жовтня 1993 року N 491/93
ПОЛОЖЕННЯ
про паспорт громадянина України для виїзду за кордон
1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі - паспорт) є документом, що посвідчує особу громадянина України під час перетинання державного кордону України та перебування за кордоном.
Паспорт є власністю України.
2. Паспорт являє собою зшиту нитками обрізну книжечку розміром 88 х 125 міліметрів і обсягом 32 або 64 сторінки в м'якій обкладинці.
Усі сторінки паспорта пронумеровано, на кожній з них зображено малий Державний Герб України, зроблено напис "Україна" і перфоровано номер паспорта.
На лицьовому боці обкладинки фольгою виконано контурне зображення малого Державного Герба України, під ним двома рядками українською і англійською мовами розміщено напис "ПАСПОРТ УКРАЇНА".
На машинозчитуваній сторінці (сторінка даних), вшитій між внутрішнім лівим боком обкладинки та першою сторінкою паспорта, впоперек угорі надруковано слово "Україна". Нижче зліва - слово "Паспорт" і під ним відведено місце для відцифрованого зображення пред'явника паспорта. Справа - відомості про тип, код держави, номер паспорта, а також прізвище, ім'я, громадянство, дату народження, персональний номер, стать, місце народження пред'явника паспорта, дату видачі та орган, що видав паспорт, строк дії паспорта та підпис пред'явника паспорта. У нижній частині - смужка на всю ширину сторінки для машинозчитуваної інформації. Точне місце написів і відомостей про пред'явника паспорта визначається відповідно до рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO).
На першій сторінці паспорта впоперек угорі надруковано напис "Паспорт є власністю України", під ним двома стовпчиками - текст "Іменем України Міністр закордонних справ України просить усіх, кого це може стосуватися, всіма можливими заходами полегшити поїздку пред'явника паспорта і надавати йому необхідну допомогу та захист".
Друга - п'ята сторінки паспорта призначені для особливих відміток, куди в установленому порядку за клопотанням громадянина можуть бути внесені дані про його дітей, місце проживання, контактний номер телефону, групу крові та резус-фактор.
Сторінки з шостої по тридцять другу (шістдесят четверту) призначені для проставлення віз на в'їзд до іноземних держав і відміток щодо перетинання державного кордону пред'явником паспорта.
На внутрішньому правому боці обкладинки українською мовою надруковано інформацію стосовно митних, валютних, медичних і консульських вимог.
Зразок бланка паспорта, написи і зображення на сторінках та його технічний опис затверджуються Кабінетом Міністрів України.
( Пункт 2 в редакції Указу Президента N 1465/2004 від 10.12.2004 )
3. Усі друковані написи в паспорті (за винятком інформації на внутрішньому правому боці обкладинки стосовно митних, валютних, медичних і консульських вимог), а також відомості про пред'явника паспорта виконуються українською та англійською мовами.
( Пункт 3 в редакції Указу Президента N 1465/2004 від 10.12.2004 )
4. Внесення відомостей про пред'явника паспорта здійснюється шляхом лазерного гравіювання та лазерної перфорації.
( Пункт 4 в редакції Указу Президента N 1465/2004 від 10.12.2004 )
5. Забороняється вносити до паспорта записи, не передбачені цим Положенням або законодавчими актами України.
6. Термін дії паспорта - до десяти років. Цей строк може бути продовжено на десять років у порядку, передбаченому цим Положенням для оформлення паспорта.
7. Паспорт оформляється:
громадянам України, які досягли 18-річного віку і постійно проживають в Україні, за їх особистим зверненням (зверненням їхніх законних представників) про одержання паспорта до підрозділів служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб за місцем проживання. У виняткових випадках - за наявності вимог держави, до якої здійснюється виїзд, чи вимог міжнародної організації, для участі в заходах якої здійснюється виїзд, а також у разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини - громадянина України паспорт може бути оформлено до досягнення громадянином 18-річного віку;
( Абзац другий пункту 7 в редакції Указу Президента N 1058/2003 від 20.09.2003 )
громадянам України, які постійно проживають, перебувають у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працюють за контрактом або перебувають на лікуванні за кордоном і досягли 16-річного віку, - за їх особистим клопотанням про отримання паспорта або через їх законних представників до закордонних дипломатичних установ України. Громадяни України, які постійно проживають за кордоном, можуть звернутися з клопотанням про отримання паспорта також до Міністерства закордонних справ України. Оформлення паспорта громадянам України, які не досягли 16-річного віку, провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або їх законних представників у разі потреби в самостійному виїзді таких осіб за кордон;
( Абзац третій пункту 7 в редакції Указу Президента N 1513/2004 від 21.12.2004 )
особам, які проживають за кордоном і в установленому законодавством порядку набули громадянство України, - дипломатичними представництвами чи консульськими установами України за кордоном.
Паспорт оформляється протягом трьох місяців від дня звернення про одержання паспорта, а у випадках, коли поїздка пов'язана з терміновим лікуванням від'їжджаючого, від'їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи викликана смертю родича, який проживав за кордоном, - протягом трьох робочих днів. У разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини - громадянина України для неї оформляється паспорт. Термін його оформлення - до десяти робочих днів.
( Абзац п'ятий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 1058/2003 від 20.09.2003 )
8. Правила та порядок оформлення і видачі паспортів визначаються Кабінетом Міністрів України.
Зразки печаток і бланків документів для оформлення паспортів затверджуються Міністерством внутрішніх справ України.
9. Бланки паспортів виготовляються на замовлення Міністерства внутрішніх справ України з використанням паперу з елементами захисту, багатошарового полікарбонату та спеціального захисту і є документами суворої звітності.
( Абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 1465/2004 від 10.12.2004 )
Порядок зберігання бланків паспортів і знищення паспортів, термін дії яких закінчився, визначається Міністерством внутрішніх справ України.
10. За видачу і продовження терміну дії паспорта на території України справляється державне мито, а за кордоном - консульський збір.
11. Громадянин повинен надійно зберігати паспорт.
Про втрату паспорта громадянин зобов'язаний невідкладно повідомити орган, який видав паспорт чи найближчу закордонну дипломатичну установу України.
( Абзац другий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 1465/2004 від 10.12.2004 )