• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо реалізації міжнародного проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4"

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 25.07.2002 № 1080
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 25.07.2002
  • Номер: 1080
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 25.07.2002
  • Номер: 1080
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 25 липня 2002 р. N 1080
Київ
( Позначку "Не для друку" знято Розпорядженням КМ N 490-р від 19.03.2008 )
Про заходи щодо реалізації міжнародного проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4"
( Зміни до Постанови див. в Постанові КМ N 628 від 26.04.2003 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Вважати пріоритетним напрямом інноваційного розвитку високотехнологічних галузей національної економіки реалізацію міжнародного проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4" (далі - проект "Циклон-4").
2. Національному космічному агентству до 30 жовтня 2002 р. забезпечити:
розроблення та узгодження з відповідними органами Федеративної Республіки Бразилія програми створення спеціальної наземної інфраструктури космічного ракетного комплексу "Циклон-4" (далі - комплекс "Циклон-4");
розроблення та затвердження тактико-технічного завдання на комплекс "Циклон-4" з перевищенням його основних характеристик порівняно із світовими аналогами;
затвердження плану-графіка робіт із створення ракети-носія, систем, вузлів та агрегатів з уведенням комплексу "Циклон-4" в штатну експлуатацію у 2006 році;
утворення ради головних конструкторів комплексу "Циклон-4" для загального технічного управління роботою та її координації, вирішення науково-технічних питань.
3. Взяти до відома, що Національним космічним агентством в установленому порядку залучатимуться для реалізації проекту "Циклон-4" як головні виконавці підприємства, установи і організації згідно з додатком 1.
4. Утворити міжвідомчу робочу групу з опрацювання поточних питань реалізації проекту "Циклон-4" у складі згідно з додатком 2.
Дозволити голові робочої групи вносити у разі потреби зміни до її складу.
5. Фонду державного майна та Національному космічному агентству з метою створення та підтримання спеціальної наземної інфраструктури комплексу "Циклон-4", здійснення замовлення на промислове виготовлення ракет-носіїв, надання пускових послуг та проведення відповідного маркетингу вжити до 30 жовтня 2002 р. заходів для утворення спільного українсько-бразильського підприємства з місцем реєстрації у Федеративній Республіці Бразилія.
Фонду державного майна виступити від імені України засновником цього підприємства і визначити перелік майна, що підлягає передачі до його статутного фонду. У разі необхідності подати Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції.
6. Національному космічному агентству, Службі безпеки, Міністерству юстиції, Державній службі експортного контролю вжити заходів для захисту вітчизняних технологій під час реалізації проекту "Циклон-4" з урахуванням положень Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Бразилія щодо захисту технологій, пов'язаних з участю України в запусках з пускового центру Алкантара.
7. Міністерству фінансів, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Національному космічному агентству передбачати у 2003-2005 роках у проектах державного бюджету видатки на розроблення ракети-носія "Циклон-4" обсягом 170 млн. гривень на кожний рік.
8. Національному космічному агентству, Міністерству фінансів, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції опрацювати до 30 жовтня 2002 р. механізм залучення позабюджетних джерел для фінансування української частини створення спеціальної наземної інфраструктури комплексу "Циклон-4".
9. Установити, що працівникам підприємств, установ і організацій, що відряджаються до Федеративної Республіки Бразилія з метою виконання робіт, пов'язаних із створенням та подальшою експлуатацією комплексу "Циклон-4", відшкодовуються добові витрати із застосуванням коефіцієнта 1,5 до діючих граничних норм.
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 21
Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 25 липня 2002 р. N 1080
ПЕРЕЛІК
підприємств, установ і організацій, що залучаються до реалізації проекту "Циклон-4" як головні виконавці
1. Державне конструкторське бюро "Південне" імені М.К. Янгеля, м. Дніпропетровськ - розроблення ракети-носія та комплексу "Циклон-4".
2. Державне підприємство "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова", м. Дніпропетровськ - виробництво ракети-носія та технологічного обладнання.
3. ВАТ "Хартрон", м. Харків - розроблення і виробництво бортової та наземної систем управління.
4. ВАТ "Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань", м. Харків - розроблення та виробництво радіотехнічної системи вимірювань.
5. Акціонерне товариство "Новокраматорський машинобудівний завод" - розроблення та виробництво транспортно- і підйомно-встановлювального агрегатів, елементів технологічного обладнання.
6. Концерн "Азовмаш", м. Маріуполь - розроблення та виробництво систем заправлення ракети-носія на стартовому комплексі.
7. Інститут технічної механіки Національної академії наук і Національного космічного агентства, м. Дніпропетровськ - науково-технічне супроводження створення та експлуатації комплексу "Циклон-4", його складових частин.
Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 25 липня 2002 р. N 1080
СКЛАД
міжвідомчої робочої групи з опрацювання поточних питань реалізації проекту "Циклон-4"
НЕГОДА Олександр Олексійович- генеральний директор НКАУ, голова робочої групи
КОМАРОВ Валерій Георгійович- перший заступник генерального директора НКАУ, заступник голови робочої групи
УРУСЬКИЙ Олег Семенович- перший заступник Голови Державної комісії з питань оборонно-промислового комплексу
БАУЛІН Сергій Олексійович- заступник Державного секретаря Мінфіну
ЗУБАРЄВ Валерій Володимирович- заступник Державного секретаря Мінекономіки
КАЗАКОВ Валерій Петрович- заступник Державного секретаря Мінпромполітики
ЛАКОМОВ Володимир Іванович- заступник начальника управління економічного та науково-технічного співробітництва МЗС
ПАВЛІКОВСЬКА Лада Анатоліївна- заступник Державного секретаря Мін'юсту
ПЕТРИЩЕНКО Юрій Миколайович- начальник департаменту контррозвідувального захисту економіки держави СБУ
ГЛУШКО Сергій Миколайович- заступник Голови Фонду державного майна