• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Арабської Республіки Єгипет про співробітництво в боротьбі зі злочинністю

Єгипет, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 27.04.1995
Реквізити
  • Видавник: Єгипет, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 27.04.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Єгипет, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 27.04.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
між Урядом України та Урядом Арабської Республіки Єгипет про співробітництво в боротьбі зі злочинністю



Дата вчинення:

27.04.1995



Дата набрання чинності для України:

29.09.2001
Уряд України та Уряд Арабської Республіки Єгипет, далі - "Сторони",
беручи до уваги дружні зв’язки між Україною та Арабською Республікою Єгипет і прагнучи сприяти розвитку цих зв’язків на постійній, міцній основі,
сподіваючись на успішне співробітництво в боротьбі з усіма видами злочинів, особливо з тероризмом, транснаціональною та організованою злочинністю, зокрема незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин,
висловлюючи глибоке занепокоєння в зв’язку з вищезгаданою злочинною діяльністю, що загрожує миру і стабільності,
прагнучи до здійснення активних заходів щодо боротьби з цими злочинами,
беручи до уваги положення всіх міжнародних конвенцій з цих питань,
бажаючи підписати Угоду про співробітництво в боротьбі з вищезгаданими злочинами,
ДОМОВИЛИСЬ ПРО ТАКЕ:
Сторони в межах цієї Угоди, керуючись своїми повноваженнями, погоджуються співробітничати у таких сферах:
1. Терористичні злочини
1.1. Обмінюватися інформацією про діяльність терористичних груп/організацій та вчинені ними злочини, їх стосунки, керівництво, членів, підпільні організаційні структури, засоби прикриття, їх розміщення, способи фінансування, методи, зброю, амуніцію та вибухові речовини, якими вони користуються, згідно із своїми внутрішніми законами та процедурами.
1.2. Обмінюватися інформацією та досвідом щодо застосування органами по боротьбі з тероризмом вдосконалених методів і тактичних прийомів.
1.3. Обмінюватися науково-технічними досягненнями стосовно охорони та безпеки морських, повітряних і залізничних засобів зв’язку з метою модернізації системи безпеки та охорони морських портів, аеропортів, залізничних станцій для спільної боротьби із зростаючою загрозою терористичних актів.
2. Транснаціональна та організована злочинність
2.1. Обмінюватися інформацією та матеріалами про транснаціональну та організовану злочинність, структуру, керівництво, членів, діяльність і зв’язки злочинних організацій згідно з внутрішніми законами і порядками кожної Сторони.
2.2. Обмінюватися інформацією та досвідом з питань тактики, методів і технічних засобів діяльності органів по боротьбі з транснаціональною та організованою злочинністю, а також їх сучасної організації.
2.3. Обмінюватися інформацією та даними, здійснювати спільні заходи по боротьбі зі злочинами, зокрема з підробкою документів, контрабандою, в тому числі предметів антикваріату та мистецтва, а також надавати інформацію стосовно законності функціонування національних інвестиційних установ в обох країнах.
3. Незаконне виробництво наркотичних і психотропних речовин, торгівля та зловживання ними
3.1. Обмінюватися інформацією та даними про злочини, які стосуються виробництва наркотичних і психотропних речовин, а також торгівлі та зловживання ними згідно з чинним внутрішнім законодавством.
3.2. Обмінюватися інформацією та досвідом стосовно методів і засобів боротьби з наркоманією, а також щодо сучасних систем, що застосовуються органами по боротьбі з наркобізнесом.
3.3. Надавати взаємну допомогу в оперативній діяльності з використанням пошукових методів (таких як "контрольована поставка"), які мають бути узгоджені між правоохоронними органами в кожному конкретному випадку.
3.4. Обмінюватися інформацією про закони Сторін щодо боротьби із зловживанням наркотиками і порядку застосування цих законів в межах, дозволених їх національними законодавствами.
Сторони здійснюють ефективні та чіткі дії стосовно запобігання терористичним актам, транснаціональній та організованій злочинності в усіх її формах, а також використанню своїх територій для планування, організації або здійснення такого роду дій та злочинів. Ці заходи передбачають також недопущення проникнення терористичних і злочинних елементів, - як групами, так і поодинці, - на територію однієї з цих Сторін і перебування їх на цій території, а також одержання ними фінансової підтримки, проходження фізичної або військової підготовки.
Зміцнювати співробітництво та надавати взаємну допомогу в розшуку та зборі доказів, затриманні злочинців, які втекли, або тих, що знаходяться у розшуку за вчинення вищезгаданих злочинів, сприяти в розшуку та поверненні викраденого майна та цінностей, відповідно до національних законів і процедур обох Сторін.
Обмінюватися інформацією та даними щодо злочинів, пов’язаних з незаконним виробництвом зброї та вибухових речовин, а також їх збутом.
Обмінюватися керівниками служб міліції (поліції) та безпеки, експертами і фахівцями, надавати консультації і обмінюватися досвідом у зазначених галузях з метою оволодіння сучасними методами, що застосовуються при розслідуванні злочинів та арешті злочинців.
Зміцнювати співробітництво в галузі навчання та підготовки поліцейських і технічних спеціалістів, а також співробітництво між відповідними навчальними закладами. Українські співробітники міліції та єгипетські поліцейські можуть навчатись в поліцейських учбових закладах, що підпорядковані міністерствам внутрішніх справ обох держав, згідно з додатково розробленими доповненнями, а також відповідно до їх законів та норм.
Обмінюватись публікаціями, дослідженнями, літературою відносно вищезгаданих галузей та інших сфер безпеки, брати участь у семінарах і конференціях, які проводяться з метою поглиблення співробітництва між двома Сторонами.
Для досягнення цілей, викладених у цій Угоді, Сторони будуть, в міру необхідності, проводити наради своїх робочих груп. Відповідні фінансові та матеріальні витрати покладаються на приймаючу Сторону. Витрати, пов’язані з міжнародними поїздками, несе направляюча Сторона.
Обидві Сторони не повинні розголошувати конфіденційну інформацію, яку буде одержано згідно з цією Угодою, без відповідного дозволу Сторони, яка її передала.
Матеріали, документи, інформацію та передові технічні засоби і обладнання, надані згідно з цією Угодою, не можуть бути передані чи залишені третій Стороні без згоди Сторони, яка їх надала.
Міністерства внутрішніх справ обох країн можуть погодитися здійснювати додаткові спільні заходи з метою поглиблення й розвитку співробітництва у вищезгаданих галузях.
Для більш ефективної реалізації цієї Угоди Сторони можуть в подальшому підписувати доповнення, деталізуючи процедурні питання.
Для виконання цієї Угоди Сторони підтримують між собою зв’язок безпосередньо, а також використовуючи дипломатичні канали, або через призначених в установленому порядку відповідальних осіб у своїх Посольствах.
Ця Угода не впливає на виконання інших двосторонніх, багатосторонніх та міжнародних угод, що були підписані Сторонами раніше.
Ця Угода набуває чинності з дати обміну нотами про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для надання Угоді чинності. Кожна із Сторін може денонсувати цю Угоду або припинити її дію, письмово повідомивши про це іншу Сторону за три місяці. Зміни та доповнення до цієї Угоди вважаються дійсними в разі ухвалення їх обома Сторонами.
Укладено в м. Каїрі 27 квітня 1995 року в двох примірниках, кожний українською, арабською та англійською мовами, при цьому всі тексти автентичні. У разі виникнення розбіжностей в тлумаченні тексту перевага надається тексту англійською мовою.

За Уряд України

За Уряд Арабської
Республіки Єгипет

(підпис)

(підпис)

Олександр ІЩЕНКО

Собхі ЕЛЬ-ШЕННАВІ

Перший заступник
Міністра внутрішніх справ

Перший заступник
Міністра внутрішніх справ