• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеція щодо співробітництва у сфері оборони

Швеція, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 14.12.2021
Реквізити
  • Видавник: Швеція, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 14.12.2021
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Швеція, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 14.12.2021
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеція щодо співробітництва у сфері оборони
( Угоду затверджено Постановою КМ № 948 від 23.08.2022 )



Дата вчинення:

14.12.2021



Дата затвердження Україною:

23.08.2022



Дата набрання чинності для України:

09.11.2022
Кабінет Міністрів України та Уряд Королівства Швеція (далі - Сторони),
визнаючи свою відданість Статуту Організації Об’єднаних Націй, принципам суверенності та рівності держав, територіальної цілісності та недоторканності кордонів і невтручання у внутрішні справи інших держав;
визнаючи, що розвиток дружніх відносин та співробітництво між Сторонами буде внеском у триваюче зміцнення миру та взаємної довіри у світі;
прагнучи сприяти зміцненню довіри, стабільності та безпеки в Європі та розвитку співробітництва в рамках розвитку оборонної домінанти ЄС і програми НАТО "Партнерство заради миру";
прагнучи покращити та інтенсифікувати двостороннє співробітництво між двома державами у сфері оборони:
усвідомлюючи важливість співпраці у сфері оборони;
діючи відповідно до свого законодавства та міжнародного права,
домовилися про таке:
Метою цієї Угоди є визначення загальних принципів розвитку двостороннього співробітництва у сфері оборони між Сторонами за напрямами, що становлять взаємний інтерес, відповідно до законодавства Сторін, принципів рівності, взаємної поваги, довіри і вигоди.
Стаття 2. Уповноважені органи
1. Уповноваженими органами для виконання цієї Угоди є:
a) від Кабінету Міністрів України - Міністерство оборони;
b) від Уряду Королівства Швеція - Міністерство оборони.
2. Для виконання цієї Угоди компетентні органи Сторін можуть проводити зустрічі з метою здійснення моніторингу або перегляду її виконання.
Стаття 3. Сфери співробітництва
1. Співробітництво Сторін за цією Угодою може здійснюватися в таких сферах:
a) оборонна політика і політика безпеки;
b) розвиток військової освіти та науки, підготовка персоналу;
c) обмін інформацією та досвідом з оборонних та військових питань;
інші сфери співробітництва за взаємною згодою Сторін.
2. Для цілей цієї Угоди оперативні адміністративні та технічні питання визначаються окремими письмовими домовленостями, укладеними між Сторонами або уповноваженими органами обох Сторін.
Стаття 4. Форми співробітництва
Форми співробітництва Сторін можуть включати, але не обмежуються:
a) обмін інформацією, документацією та матеріалами;
b) двосторонні та багатосторонні військові навчання;
c) курси, конференції, навчання, стажування, тренування та симпозіуми;
d) підготовку військових та цивільних фахівців, включаючи миротворчу тематику;
e) офіційні та робочі візити делегацій;
інші форми співробітництва за взаємною згодою Сторін.
Стаття 5. Конфіденційність
1. Захист, розкриття та передача інформації з обмеженим доступом, обмін якою здійснюється або яка створюється за цією Угодою, буде здійснюватися та захищатися відповідно до законодавства Сторін та міжнародних договорів, укладених між Сторонами.
2. Сторони не будуть розголошувати, оприлюднювати або передавати інформацію з обмеженим доступом у рамках цієї Угоди третій стороні без попередніх письмових консультацій з іншою Стороною.
Стаття 6. Юридичні питання
Статус військових підрозділів держави однієї зі Сторін, які згідно з цією Угодою перебувають на території держави іншої Сторони, визначається Угодою між державами - учасницями Північно-атлантичного Договору та іншими державами, які беруть участь у програмі "Партнерство заради миру", щодо статусу їхніх збройних сил (УСЗСПЗМ).
Стаття 7. Фінансові питання
Ця Угода не покладає будь-яких фінансових зобов’язань на Сторони, якщо Сторони не домовляться про інше. Кожна Сторона бере на себе витрати, понесені у своїх власних інтересах, пов’язаних з виконанням цієї Угоди.
Стаття 8. Вирішення спорів
Будь-який спір, який виникає між Сторонами, щодо тлумачення або застосування положень цієї Угоди, вирішуватиметься шляхом проведення двосторонніх переговорів та консультацій між Сторонами та в разі необхідності дипломатичними каналами.
Стаття 9. Зміни
Ця Угода може бути змінена або переглянута за взаємною згодою Сторін у формі протоколу, який буде невід’ємною частиною цієї Угоди. Такий протокол набирає чинності з дати отримання Сторонами останнього письмового повідомлення про завершення внутрішньодержавних процедур.
Стаття 10. Набрання чинності, строк дії та припинення дії
1. Ця Угода набирає чинності з дати отримання Сторонами останнього письмового повідомлення про завершення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою.
2. Ця Угода залишається чинною протягом п’яти років і автоматично продовжується на кожні п’ять років, якщо одна зі Сторін не повідомить іншу Сторону про свій намір припинити дію цієї Угоди в письмовій формі дипломатичними каналами принаймні за 90 днів до закінчення відповідного п’ятирічного періоду.
3. Кожна Сторона може розірвати цю Угоду в будь-який час шляхом повідомлення у письмовій формі через дипломатичні канали іншої Сторони. Ця Угода вважається розірваною через 90 днів після отримання такого повідомлення іншою Стороною.
4. Якщо Сторони не домовилися письмово про інше, припинення дії цієї Угоди шляхом закінчення її строку дії або за рішенням однієї зі Сторін не впливає на завершення реалізації будь-якої програми чи заходу, які виконуються Сторонами за цією Угодою, до моменту припинення її дії.
5. З дати набрання чинності цією Угодою Протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеція про співробітництво в оборонній сфері, підписаний у м. Київ 05 грудня 2001 року, припиняє свою дію.
Учинено в м. Стокгольмі 2021 року у двох примірниках, кожний українською, шведською та англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У випадку будь-яких розбіжностей у тлумаченні положень цієї Угоди текст англійською мовою матиме переважну силу.
За Кабінет Міністрів України За Уряд Королівства Швеція
(підпис) (підпис)