• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільна декларація України та Азербайджанської Республіки

Азербайджан, Україна | Декларація, Міжнародний документ від 03.06.2004
Реквізити
  • Видавник: Азербайджан, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 03.06.2004
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Азербайджан, Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 03.06.2004
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільна декларація
України та Азербайджанської Республіки
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України: 03.06.2004
03.06.2004
Україна та Азербайджанська Республіка, які далі іменуються Сторонами,
спираючись на традиції дружби й взаємної довіри, тісні історичні зв'язки між українським і азербайджанським народами,
ґрунтуючись на Декларації про поглиблення партнерських відносин між Україною та Азербайджанською Республікою від 24 березня 1997 року, Договорі про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Азербайджанською Республікою від 16 березня 2000 року, які заклали правову основу для розвитку відносин стратегічного партнерства між двома державами в новому столітті;
усвідомлюючи, що подальше розширення й поглиблення українсько-азербайджанських відносин слугуватиме зміцненню миру й стабільності в регіоні,
ураховуючи позитивні результати, досягнуті у створенні демократичних інститутів, громадянського суспільства та ринкової економіки в обох державах, й будучи переконаними в необоротності цих процесів,
підкреслюючи прагнення обох країн до інтеграції в європейські структури та світові економічні системи,
прагнучи вдосконалення договірно-правової бази в різних галузях двостороннього співробітництва,
виражаючи особливе занепокоєння існуванням неврегульованих конфліктів у регіоні Південного Кавказу, які створюють перешкоди нормальному розвитку країн, їх широкомасштабній економічній взаємодії,
підтверджуючи прихильність до цілей і принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, загальновизнаних норм міжнародного права, зокрема повагу до суверенітету, незалежності, територіальної цілісності й суверенної рівності держав, незастосування сили або погрози щодо її застосування,
цим заявляють:
I
Сторони підкреслюють важливість стратегічного партнерства між двома державами та сповнені рішучості всебічно поглиблювати й розширювати взаємовигідне співробітництво.
Сторони продовжуватимуть реалізацію досягнутих між собою домовленостей і підписаних угод про співробітництво, постійно наповнювати партнерство між двома країнами новим змістом, докладати зусиль для збереження високої динаміки українсько-азербайджанських відносин.
Сторони надають важливого значення поглибленню двосторонніх контактів на всіх рівнях, зокрема організації зустрічей глав держав, урядів, керівників парламентів, керівників міністерств і відомств, розвитку практики двосторонніх зовнішньополітичних та інших консультацій між обома країнами.
Сторони підтверджують, що договірно-правова база, яка розвивається, слугує надійною основою для забезпечення всебічного розвитку відносин між Україною та Азербайджанською Республікою, та виступають за подальше її розширення.
Сторони забезпечуватимуть подальше нарощування двостороннього та багатостороннього співробітництва в цілях протидії новим глобальним викликам і загрозам, насамперед міжнародному тероризму, агресивному сепаратизму, незаконному обігу наркотиків, транснаціональній організованій злочинності, торгівлі людьми і незаконній торгівлі зброєю.
Сторони відзначають важливість співробітництва в рамках Ради Євро-Атлантичного партнерства та програми НАТО "Партнерство заради миру", в її подальшій еволюції, покликаній відігравати важливу роль у зміцненні регіональної безпеки й стабільності.
Сторони погодилися щодо того, що рішення Самміту глав держав НАТО й РЄАП в Стамбулі повинні слугувати миру й стабільності в євроатлантичному регіоні та світі.
Сторони вживатимуть заходів для припинення діяльності на своїй території організацій, груп та окремих осіб, спрямованої проти державного суверенітету, незалежності й територіальної цілісності Сторін.
Сторони вважають за необхідне продовжувати й зміцнювати двостороннє співробітництво у сфері юстиції та правоохоронній галузі та відзначають позитивний досвід співробітництва спецслужб двох країн.
Сторони підкреслили важливість подальшого розвитку військового та військово-технічного співробітництва, яке відповідає інтересам забезпечення безпеки двох країн.
Жодна зі Сторін не братиме участі в будь-яких діях або заходах військового, економічного та фінансового характеру, у тому числі через треті країни, спрямованих проти іншої Сторони, і не допускатиме, використання її території в цілях агресії або інших насильницьких дій проти іншої Сторони.
II
Сторони погодилися сприяти всебічному розвитку взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва, яке ґрунтується на ринкових принципах.
Сторони з приємністю відзначають тенденцію до збільшення обсягу товарообігу між Україною та Азербайджанською Республікою та виступають за необхідність продовження зусиль щодо створення більш сприятливого клімату для розвитку взаємної торгівлі.
Сторони відзначають необхідність більш активного використання можливостей Спільної міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва, яка відіграє важливу роль у комплексному й компетентному опрацюванні питань розвитку двостороннього економічного, науково-технічного, гуманітарного співробітництва.
Сторони залучатимуть до роботи Міжурядової комісії інститути й організації сфери бізнесу та науки двох держав, сприятимуть створенню українсько-азербайджанського бізнес-форуму.
Сторони сприятимуть розвитку взаємодії фінансових і банківських структур, реалізації спільних інвестиційних проектів, формуванню спільних фінансово-промислових груп, підприємств та інших організаційно-господарських структур відповідно до міжнародних стандартів й економічних реалій.
Сторони з приємністю відзначають активізацію міжрегіональних зв'язків між двома країнами, зокрема створення та відновлення побратимських зв'язків між містами й регіонами України та Азербайджанської Республіки й мають намір продовжувати взаємовигідне співробітництво в цьому напрямі.
Сторони підкреслюють виняткову важливість удосконалення інфраструктури та поліпшення тарифної системи в рамках програм ТРАСЕСА стосовно відновлення Великого Шовкового Шляху й забезпечення повномасштабної діяльності Євро-Азійського Транспортного Коридору, а також продовження взаємовигідного співробітництва в рамках INOGATE, та відзначають активну підтримку світового співтовариства в реалізації цих програм.
Сторони співпрацюватимуть в енергетичній сфері, в тому числі в галузі транспортування нафти на міжнародні ринки через територію своїх країн на основі багатоваріантності.
Сторони нарощуватимуть взаємодію щодо проблем охорони навколишнього середовища на двосторонньому, регіональному та глобальному рівнях.
III
Сторони з приємністю відзначають створені сприятливі умови для української та азербайджанської діаспор, відповідно, в Україні та Азербайджані й впевнені в тому, що вони й надалі будуть робити свій внесок у розвиток країн їх перебування.
Сторони підкреслюють, що розвиток співробітництва в гуманітарній галузі між Україною та Азербайджанською Республікою має міцну основу, з огляду на багатовікову дружбу та близькість народів двох країн.
Сторони сприятимуть розширенню та вдосконаленню гуманітарного, інформаційного співробітництва, взаємодії в галузі культури, науки, освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення.
Сторони сприятимуть розвитку контактів у гуманітарній галузі шляхом розширення молодіжних і студентських обмінів, зв'язків між засобами масової інформації.
IV
Сторони погодилися з тим, що неврегульованість нагірно-карабахського конфлікту перешкоджає нормалізації політичної ситуації, забезпеченню довготривалого миру, стабільності та безпеки на Південному Кавказі, а також негативно впливає на розвиток регіонального співробітництва.
Сторони, виходячи з необхідності якнайскорішого врегулювання існуючих в регіоні конфліктів на основі поваги й дотримання суверенітету, територіальної цілісності й непорушності міжнародновизнаних кордонів держав, висловлюють тверду підтримку мирному врегулюванню нагірно-карабахського конфлікту й виконанню відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН і рішень ОБСЄ.
Сторони заявляють про свою готовність усіляко сприяти якнайскорішому добровільному й безпечному поверненню в рідні місця біженців і переміщених внаслідок конфліктів на Південному Кавказу осіб.
V
Сторони, висловлюючи задоволеність плідною взаємодією двох держав в рамках ООН, ОБСЄ, Ради Євро-Атлантичного партнерства, Ради Європи, ОЧЕС, СНД та інших міжнародних організацій і форумів, підтверджують готовність до поглиблення цього співробітництва.
Сторони, з приємністю відзначаючи зміцнення взаємовигідного співробітництва в рамках ГУУАМ, виражають важливість удосконалення механізмів взаємодії між країнами-учасницями Об'єднання.
Сторони розширюватимуть практику консультацій з актуальних проблем міжнародної політики.
Сторони погодилися з тим, що процес розширення ЄС слугуватиме розвитку й більш тісній інтеграції країн європейського континенту.
Сторони домовилися розглядати цю Декларацію як додатковий імпульс українсько-азербайджанському стратегічному партнерству, яка сприятиме розвитку позитивних регіональних і глобальних тенденцій.
Вчинено в місті Київ 3 червня 2004 року у двох справжніх примірниках українською та азербайджанською мовами, обидва тексти мають однакову силу.
Президент України

(підпис)
Л.КУЧМА
Президент Азербайджанської
Республіки
(підпис)
І.АЛІЄВ