• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Федеральною службою безпеки Російської Федерації про діяльність Прикордонних представників

Росія, Адміністрація Державної прикордонної служби України  | Протокол, Міжнародний документ, Перелік від 26.09.2008 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Росія, Адміністрація Державної прикордонної служби України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ, Перелік
  • Дата: 26.09.2008
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Адміністрація Державної прикордонної служби України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ, Перелік
  • Дата: 26.09.2008
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Федеральною службою безпеки Російської Федерації про діяльність Прикордонних представників
( Щодо припинення дії міжнародного договору 4 листопада 2022 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/1-91190 від 09.11.2022 )
Дата підписання: 26.09.2008
Дата набрання чинності для України: 26.09.2008
Адміністрація Державної прикордонної служби України і Федеральна служба безпеки Російської Федерації, (далі - Сторони),
відзначаючи необхідність урегулювання питань, пов'язаних з підтриманням належного порядку на українсько-російському державному кордоні (далі - державний кордон),
підтверджуючи прагнення до подальшого розвитку співпраці і взаємодії,
погодилися про нижченаведене:
Для вирішення питань, пов'язаних з підтриманням належного порядку на державному кордоні, призначаються:
у порядку, визначеному законодавством України, Прикордонні представники України та їх заступники;
у порядку, визначеному законодавством Російської Федерації, Прикордонні представники Російської Федерації та їх заступники (далі - Представники).
У своїй діяльності Представники керуються Угодою між Україною і Російською Федерацією про співпрацю і взаємодію з прикордонних питань від 3 серпня 1994 року, цим Протоколом і законодавством своїх держав.
Про призначення Представників Сторони повідомляють одна одну письмово. У повідомленні зазначається прізвище, ім'я та по батькові, військове звання, ділянка діяльності і пункт офіційного перебування Представника.
Представники виконують свої функції в межах ділянок, визначених Переліком ділянок діяльності (додається).
У порядку виконання функцій Представники:
контролюють дотримання встановлених правил перетинання державного кордону особами і транспортними засобами, переміщення через державний кордон вантажів, товарів і тварин, вживають заходів до запобігання його перетинанню особами і транспортними засобами і переміщенню через нього вантажів, товарів і тварин з порушенням установлених правил;
у взаємодії з компетентними органами своїх держав протидіють незаконному перетинанню державного кордону особами і транспортними засобами, переміщенню через державний кордон вантажів, товарів і тварин;
забезпечують спільно з компетентними органами своїх держав контроль за здійсненням господарської, промислової та іншої діяльності на державному кордоні;
здійснюють приймання-передавання громадян України і Російської Федерації, тварин і майна, що перетнули державний кордон, у випадках, зазначених у статті 10 цього Протоколу;
беруть участь, у разі потреби, у розпізнанні трупів людей і вживають заходів до їх передавання через державний кордон;
вживають необхідних заходів для забезпечення виконання міжнародних договорів про державний кордон.
Для забезпечення діяльності Представників призначаються помічники, секретарі, перекладачі, експерти, а також за потреби, залучаються інші особи.
Представники письмово інформують один одного про вказані призначення і залучення інших осіб.
1. Представники проводять спільну роботу, як правило, на засіданнях (зустрічах).
2. Планові засідання (зустрічі) Представників проводяться по черзі на територіях України і Російської Федерації, позапланові - на території держави, Представником якої вони ініційовані.
3. Планові зустрічі помічників Представників проводяться за дорученням Представників.
4. Для проведення планових засідань (зустрічей) направляється запрошення не пізніше ніж за 10 днів до проведення засідання (зустрічі). У запрошенні пропонуються час і місце проведення засідання (зустрічі), склад учасників і порядок денний.
5. Відповідь на запрошення надається у найстисліші терміни, але не пізніше ніж за 48 годин до запропонованого часу початку засідання (зустрічі). Якщо час і місце, склад учасників і порядок денний засідання (зустрічі) неприйнятні, у відповіді пропонуються зміни часу і місця проведення засідання (зустрічі), склад учасників і порядок денний.
6. Головує на засіданні (зустрічі) Представник держави, на території якої вона проводиться.
7. На засідання (зустріч), що проводиться Представником однієї держави, особисто прибуває Представник іншої держави. Якщо це неможливо з поважних причин, то Представник, що надіслав запрошення, повідомляє про це не пізніше ніж за 24 години до початку засідання (зустрічі).
8. Позапланові зустрічі, пов'язані з необхідністю проведення спільних розслідувань обставин правопорушень на державному кордоні, проводяться в максимально короткі терміни, але не пізніше ніж за 24 години з моменту повідомлення про факт правопорушення.
9. Питання, що не потребують особистих зустрічей, вирішуються шляхом обміну службовою кореспонденцією або з використанням технічних засобів зв'язку.
1. За наслідками засідання (зустрічі) складається протокол у двох примірниках, кожний російською і українською мовами. Протокол підписується Представниками.
2. У протоколі зазначаються: час і місце проведення засідання (зустрічі), склад учасників, порядок денний, хід засідання, ухвалені рішення і терміни їх виконання.
3. Рішення, прийняті на засіданні (зустрічі), набирають чинності після підписання протоколу, якщо в останньому не передбачене інше.
4. Представники інформують один одного про хід виконання раніше ухвалених рішень.
Представники інформують один одного:
про виявлення ознак підготовки незаконного перетинання державного кордону і про встановлені факти його незаконного перетинання;
про діяльність осіб і організацій, пов'язану з незаконним перетинанням державного кордону особами, транспортними засобами, переміщення через нього вантажів, товарів і тварин;
про виникнення надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру (пожежі, повені, землетруси тощо), загрози епідемій, епізоотій, епіфітотій на території, прилеглій до державного кордону, а також про можливе несанкціоноване перетинання державного кордону особами, що намагаються уникнути згаданих небезпек;
про зміну режиму роботи пунктів пропуску через державний кордон, а також місць перетинання державного кордону місцевими жителями, порядку пропуску через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів, товарів і тварин, а також про встановлені карантинні, обмеженні у зв'язку із загрозами виникнення епідемій, епізоотій, епіфітотій та іншими причинами;
з інших питань, що впливають на стан правопорядку на державному кордоні.
1. Представники і особи, вказані в статті 5 цього Протоколу, перетинають державний кордон відповідно до порядку і правилами, встановлених Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян від 16 січня 1997 року.
2. Під час розслідування випадків, вказаних у статті 10 цього Протоколу, Представники погоджують місце і час перетинання державного кордону Представниками і особами, вказаними в статті 5 цього Протоколу.
Місце і час кожного з таких перетинань державного кордону узгоджується окремо.
За необхідності Представники або згідно з їх дорученням помічники Представників проводять односторонні, а за згодою Представників суміжної держави спільні розслідування у випадках:
а) обстрілу через державний кордон осіб і території держави іншої Сторони, у тому числі таких, що призвели до загибелі або поранення людей, пошкодження майна та інших наслідків;
б) перетинання державного кордону особами і транспортними засобами з порушенням установлених правил;
в) пошкодження або руйнування споруд, розташованих на державному кордоні або в безпосередній близькості від нього;
г) виявлення майна, що з'явилося на території держави іншої Сторони через стихійні лиха або інші обставини;
д) поширення пожежі через державний кордон;
е) інших обставин, що перешкоджають підтриманню належного порядку на державному кордоні.
Про результати спільного розслідування складається протокол, а за необхідності й інші документи за взаємною згодою.
Суперечки щодо тлумачення та вживання положень цього Протоколу вирішуються шляхом переговорів і консультацій.
Зміни до цього Протоколу вносяться протоколами Сторін.
Цей Протокол набирає чинності з дати підписання, укладений на невизначений термін і діє до закінчення шести місяців з дати, коли одна із Сторін повідомить іншу про свій намір припинити його дію.
З дати набрання чинності цим Протоколом припиняє дію Протокол про порядок діяльності Представників прикордонних військ України і Російської Федерації від 27 серпня 1994 р.
Вчинено в місті Санкт-Петербург 26 вересня 2008 року в двох примірниках, кожний українською і російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Адміністрацію Державної За Федеральну службу безпеки
прикордонної служби України Російської Федерації
(підпис) (підпис)
Додаток
до Протоколу між Федеральною
службою безпеки Російської
Федерації і Адміністрацією
Державної прикордонної
служби України
про діяльність Прикордонних
представників
Перелік
ділянок діяльності Представників
Відповідно до статті 3 Протоколу між Адміністрацією Державної прикордонною службою України і Федеральною службою безпеки Російської Федерації про діяльність Прикордонних представників Сторони згодилися про наступне:
ділянки діяльності Представників встановлюються:
з боку України:
для Представника по Донецькій ділянці (місце перебування - м. Маріуполь) - від стику адміністративного кордону Запорізької і Донецької областей та українсько-російського державного кордону до стику адміністративних кордонів Донецької і Луганської областей та українсько-російського державного кордону;
для Представника по Луганській ділянці (місце перебування - м. Луганськ) - від стику адміністративних кордонів Донецької і Луганської областей та українсько-російського державного кордону до стику адміністративних кордонів Луганської і Харківської областей та українсько-російського державного кордону;
для Представника по Харківській ділянці (місце перебування - м. Харків) - від стику адміністративних кордонів Луганської і Харківської областей та українсько-російського державного кордону до стику адміністративних кордонів Харківської і Сумської областей та українсько-російського державного кордону;
для Представника по Сумській ділянці (місце перебування - м. Суми) - від стику адміністративних кордонів Харківської і Сумської областей та українсько-російського державного кордонів до стику адміністративних кордонів Сумської і Чернігівської областей та українсько-російського державного кордону;
для Представника по Чернігівській ділянці (місце перебування - м. Чернігів) - від стику адміністративних кордонів Сумської і Чернігівської областей та українсько-російського державного кордону до точки стику українсько-російського державного кордону і кордону Республіки Білорусь;
для Представника по Сімферопольській ділянці (місце перебування - м. Сімферополь) - від точки стику адміністративних кордонів Херсонської області, Автономної Республіки Крим до точки стику адміністративних кордонів Автономної Республіки Крим і Херсонської області.
з боку Російської Федерації:
для Представника по Брянській ділянці (місце перебування - м. Брянськ) - від точки стику українсько-російського державного кордону і кордону Республіки Білорусь до точки стику адміністративних кордонів Брянської області, Курської області і українсько-російського державного кордону;
для Представника по Курській ділянці (місце перебування - м. Курськ) - від точки стику адміністративних кордонів Брянської області, Курської області і українсько-російського державного кордону до точки стику адміністративних кордонів Курської області, Білгородської області і українсько-російського державного кордону;
для Представника по Білгородській і воронезькій ділянкам (місце перебування - м. Білгород) - від точки стику адміністративних кордонів Білгородської області, Курської області і російсько-українського державного кордону до точки стику адміністративних кордонів Воронезької області, Ростовської області і українсько-російського державного кордону;
для Представника по Ростовській ділянці (місце перебування - м. Ростов-на-Дону) - від стику адміністративних кордонів Воронезької області, Ростовської області і українсько-російського державного кордону до точки виходу адміністративного кордону Ростовської області і Краснодарського краю до берегової лінії Таганрозької затоки;
для Представника по Азовській ділянці (місце перебування - м. Тимашевськ) - від точки виходу адміністративного кордону Ростовської області і Краснодарського краю до берегової лінії Таганрозької затоки до точки виходу адміністративного кордону Темрюкського і Анапського районів Краснодарського краю на берегову лінію Чорного моря;
для Представника по Чорноморській ділянці (місце перебування - м. Новоросійськ) - від точки виходу адміністративного кордону Темрюкського і Анапського районів Краснодарського краю на берегову лінію Чорного моря до точки виходу кордону муніципального утворення м. Сочі і Республіки Грузія (Абхазія) по середині річки Псоу на берегову лінію Чорного моря.