• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільна декларація Премєр-міністра України Павла Лазаренка і Премєр-міністра Республіки Болгарія Жана Віденова

Болгарія, Кабінет Міністрів України  | Декларація, Міжнародний документ від 24.07.1996
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 24.07.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 24.07.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільна декларація
Прем'єр-міністра України Павла Лазаренка і Прем'єр-міністра Республіки Болгарія Жана Віденова
На запрошення Прем'єр-міністра Республіки Болгарія Жана Віденова 23 - 24 липня 1996 р. відбувся офіційний візит у Софію Прем'єр-міністра України Павла Лазаренка.
Павло Лазаренко був прийнятий Президентом Желю Желєвим, заступником Голови Народних Зборів Норою Ананієвою. В рамках візиту пройшли робочі зустрічі та переговори між керівниками міністерств і відомств двох країн, які входили до складу офіційних делегацій.
Переговори між Главами Урядів України й Республіки Болгарія пройшли конструктивно, в дусі взаєморозуміння. Прем'єр-міністри взаємно інформували один одного про хід політичних і економічних реформ в обох країнах, проаналізували стан і перспективи розвитку двосторонніх українсько-болгарських відносин, досягли принципових домовленостей щодо шляхів реалізації спільних довгострокових інтересів у торговельній, підприємницькій, фінансовій, інвестиційній, виробничо-кооперативній, науково-технічній сферах.
Відбувся відвертий обмін думками з актуальних регіональних і міжнародних питань.
Із задоволенням була констатована наявність позитивних тенденцій в активізації та поглибленні двосторонніх відносин. У цьому зв'язку було підкреслено значення підписаного в Софії 5 жовтня 1992 р. Договору про дружні відносини і співробітництво між двома країнами.
Було наголошено, що подальший розвиток двостороннього торговельно-економічного співробітництва є важливим фактором прискорення глибоких ринкових реформ в Україні і Республіці Болгарія, інтеграції їх національних господарств у світову економіку. Разом з тим обсяги товарообороту між двома країнами протягом останніх трьох років не відповідають потенційним можливостям, а його структуру слід вдосконалювати.
Позитивно оцінюючи роботу другого засідання Міжурядової українсько-болгарської Комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, сторони рекомендують посилити її організаційні, координаційні та контрольні функції.
Вони відзначили необхідність активізації роботи Міждержавної українсько-болгарської Комісії по співробітництву у військово-технічній галузі та спеціальному виробництві.
Сторони намітили конкретні заходи з метою створення сприятливих умов для розвитку виробничої кооперації, організації спільних підприємств, підтримки взаємної інвестиційної діяльності, забезпечення поставок в Болгарію вугілля з України, спільного здійснення енергетичних, будівельних проектів, розвитку транспортної інфраструктури. Зокрема, були визначені умови розрахунків і обсяги здійснення болгарською стороною будівельно-монтажних робіт на спорудженні Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР), відзначена її заінтересованість у створенні на базі цього комбінату міжнародного акціонерного товариства, а також умови і терміни виконання українською стороною двосторонніх домовленостей, що випливають з Ямбурзьких угод.
Сторони із задоволенням відзначили духовну близькість між народами України та Болгарії, висловилися за подальше збагачення в сучасних умовах їх спільної спадщини і традицій шляхом активізації співробітництва в галузі культури, науки та освіти, розвитку творчих контактів.
Болгарською стороною було висловлене задоволення у зв'язку з тим, що українським законодавством створені відповідні умови для забезпечення прав етнічних болгар, які постійно проживають в Україні.
Сторони висловили задоволення прогресом у створенні адекватної новим реаліям договірно-правової бази українсько-болгарського співробітництва.
Під час візиту були підписані Консульська конвенція, Міжурядові Угоди про співробітництво в галузі охорони здоров'я і медичної науки, про співробітництво в галузі туризму, Програма науково-технічного і виробничого співробітництва в галузі спеціального виробництва, Протокол про співробітництво між Міністерством культури і мистецтв України і Міністерством культури Республіки Болгарія на період 1996 - 1998 рр.
Сторони підкреслили, що активний політичний діалог між Україною і Республікою Болгарія відповідає як життєвим інтересам двох дружніх народів, так і завданням подальшого зміцнення безпеки та стабільності в Європі.
Україна високо оцінює конструктивну політику Болгарії у розвитку добросусідства, стабільності, безпеки і співробітництва в Південно-Східній Європі. У цьому зв'язку було підкреслено важливе значення проведеної 6 - 7 липня 1996 року в м. Софії зустрічі міністрів закордонних справ країн Південно-Східної Європи та прийнятої Софійської декларації.
Болгарська сторона вітає збалансований зовнішньополітичний курс України, спрямований на утвердження безпеки і співробітництва в Центрально-Східній Європі, її бажання залишатися без'ядерною і позаблоковою державою, підтверджує свою підтримку українській ініціативі щодо вироблення заходів по зміцненню довіри у військово-морській діяльності на Чорному морі.
Сторони висловили підтримку зусиллям по створенню нової загальноєвропейської архітектури безпеки і свою готовність тісно співпрацювати в питаннях якнайшвидшого досягнення цієї мети. Для цього проводитимуться регулярні консультації між міністерствами закордонних справ двох країн.
Було підкреслено принципове значення Угоди про партнерство і співробітництво України з ЄС ( Угода про асоціацію) та Європейської угоди про асоціювання Болгарії як вираз прагнення двох країн розвивати свої відносини з Європейським Союзом і брати активну участь в інтеграційних процесах у Європі.
Обидві сторони висловилися за дотримання у повному обсязі цивільних і військових аспектів Дейтонських мирних Угод по Боснії і Герцеговині.
Враховуючи, що Україна та Болгарія зазнали великих збитків внаслідок сумлінного дотримання санкцій Ради Безпеки ООН проти СРЮ, вони декларують свою готовність взаємодіяти в зусиллях, спрямованих на подолання цих негативних наслідків шляхом їх пріоритетної участі в міжнародних програмах по післявоєнній відбудові Боснії і Герцеговини.
Сторони підкреслили, що активна участь України й Болгарії в діяльності Трансрегіонального центру транспортної інфраструктури, Телекомунікаційного координаційного комітету, Балканського поштового пулу та Чорноморського регіонального енергетичного центру могли б відкрити нові практичні виміри двостороннього співробітництва в рамках крупних міжнародних проектів. Сторони надають великого значення наступній зустрічі Міністрів транспорту країн-учасниць ЧЕС і ЦЄІ в Софії у листопаді 1996 р., а також двосторонній і багатосторонній координації зусиль у рамках цих структур.
Була підтверджена зацікавленість сторін у підвищенні ефективності діяльності Чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС) шляхом реалізації конкретних проектів, створенні умов для започаткування діяльності Чорноморського банку торгівлі і розвитку.
Сторони обмінялися думками стосовно подальшого розвитку їх співпраці у рамках Дунайської комісії.
Сторони висловилися за суворе дотримання Конвенції Монтрьо та інших міжнародних норм, які регулюють судноплавство в Чорноморських протоках, висловили переконаність, що проблеми судноплавства в протоках можуть і повинні знайти своє розв'язання на багатосторонній основі.
Прем'єр-міністр України Павло Лазаренко подякував за наданий теплий, дружній прийом українській делегації і запросив Прем'єр-міністра Республіки Болгарія Жана Віденова відвідати Україну в зручний для нього час. Запрошення було з вдячністю прийняте.
Вчинено у м. Софії 24 липня 1996 року.
Прем'єр-міністр Прем'єр-міністр
України Республіки Болгарія
(підпис) (підпис)