• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільна декларація Президента України і Президента Республіки Польща

Польща, Президент України  | Декларація, Міжнародний документ від 25.06.1996
Реквізити
  • Видавник: Польща, Президент України
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 25.06.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Польща, Президент України
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 25.06.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільна декларація
Президента України і Президента Республіки Польща
Президент України Леонід Кучма і Президент Республіки Польща Александер Кваснєвський, за результатами переговорів у Варшаві під час офіційного візиту Президента України до Республіки Польща 25-26 червня 1996 року,
виявляючи обопільне прагнення відкрити нову перспективу у відносинах між двома державами,
виступаючи за рівноправні стосунки між обома державами і народами,
усвідомлюючи свою відповідальність за зміцнення безпеки та стабілізацію політичної ситуації в Центрально-східноєвропейському регіоні і на всьому європейському континенті,
визнаючи українсько-польське співробітництво важливим фактором формування нової Європи,
враховуючи важливість взаємної підтримки двох країн на шляху їх інтеграції з європейськими структурами,
діючи в інтересах своїх держав і народів,
цією Декларацією проголошують:
2. Існування незалежної України сприяє утвердженню незалежності Польщі, так само як існування незалежної Польщі сприяє утвердженню незалежності України.
Україна і Республіка Польща виступають за реалізацію ідеї спільної Європи і створення нової системи європейської безпеки, в якій обидві держави займуть місце, що відповідатиме їхнім прагненням і потребам.
3. Україна і Республіка Польща визнають, що послідовне дотримання зобов'язань, визначених двосторонніми і багатосторонніми угодами в рамках ОБСЄ, Ради Європи та Центральноєвропейської ініціативи, сприятиме зміцненню стабільності на європейському континенті.
4. Активний розвиток добросусідських і партнерських відносин між обома державами вимагає продовження постійного, інтенсивного політичного діалогу, а також розширення договірно-правової бази, пристосованої до змін, що відбуваються в сучасній Європі.
5. Усвідомлюючи ключове значення економічних факторів у процесі наближення країн Центральної та Східної Європи до європейських стандартів, Україна і Республіка Польща поглиблюватимуть економічне співробітництво, зокрема, у важкій промисловості, машинобудуванні і конверсії, будівництві, фармацевтичній промисловості, сільському господарстві і переробці його продукції, транспорті, зв'язку, освоєнні природних ресурсів.
Важливе місце буде відведено питанням лібералізації двосторонньої торгівлі, створенню належної системи взаємних розрахунків, механізму підтримки експортно-імпортної та інвестиційної діяльності, обміну досвідом і взаємодопомозі у здійсненні ринкових реформ.
Республіка Польща сприятиме приєднанню України до Угоди про Центральноєвропейську зону вільної торгівлі (СЕРТА).
6. Визнаючи незворотність змін, які відбулися в Європі протягом останніх років, і враховуючи нову розстановку сил та формування якісно нового типу міждержавних відносин, передусім у регіоні Центральної та Східної Європи, Україна і Республіка Польща визнають, що створення ефективної системи європейської безпеки певною мірою залежатиме і від того, як практично реалізовуватиметься ідея українсько-польського партнерства.
Це партнерство, яке в сучасних умовах ґрунтується на спільних європейських інтересах, сприятиме поглибленню і зміцненню співробітництва України і Республіки Польща з усіма країнами Центральної та Східної Європи. Обидві держави надаватимуть особливого значення розвиткові відносин з державами євроатлантичного регіону, з якими у них існують стосунки тісного партнерства.
7. Україна і Республіка Польща надаватимуть собі взаємну підтримку у прагненні якнайшвидше інтегруватися в європейські політичні та економічні структури, а також структури безпеки, з урахуванням своїх національних інтересів.
Сторони, зокрема, будуть на регулярній основі обмінюватися досвідом стосовно практичних кроків по інтеграції з Європейським Союзом.
8. Обидві країни виступають за рівноправні відносини між державами і невтручання у внутрішні справи інших країн, запобігатимуть виникненню нового поділу континенту на "сфери впливу".
9. Україна і Республіка Польща визнають право кожної держави вступати до міжнародних політичних, економічних та оборонних структур.
Президенти України і Республіки Польща із зрозумінням поставилися до взаємно проголошених позицій стосовно розширення НАТО. Вони підтверджують, що жодна держава не має права вето на суверенні рішення іншої країни у справі приєднання до обраного нею оборонного союзу. Процес розширення НАТО повинен бути еволюційним і відкритим, сприяти зміцненню політичної стабільності та безпеки в Європі.
Президенти погодилися у важливості питання активного впровадження в життя програми "Партнерство заради миру", яка є суттєвим вкладом у зміцнення регіональної стабільності і безпеки, і домовилися про координацію зусиль двох держав у цій справі.
Україна і Республіка Польща в дусі добросусідства будуть обмінюватися інформацією та досвідом з цих питань. З цією метою Консультаційний Комітет Президентів України і Республіки Польща проводитиме свої засідання щонайменше чотири рази на рік.
10. Констатуючи активізацію співробітництва між Україною і Республікою Польща у військовій галузі, Президенти надають важливого значення створенню спільного українсько-польського військового підрозділу для участі в операціях по підтриманню миру під егідою ООН та інших структур безпеки. Сторони вважають за необхідне зміцнювати співробітництво між прикордонними військовими округами, продовжувати спільні військові навчання.
11. Сторони визнають перспективність українсько-польського військово-технічного співробітництва, включаючи спільну розробку нових видів сучасної військової техніки і озброєнь для потреб Збройних Сил України і Республіки Польща. Особливу увагу обидві держави приділятимуть співпраці в галузі конверсії військового виробництва.
12. Формуючи стосунки у гуманітарній сфері, обидві держави послідовно дотримуватимуться демократичних принципів та цінностей, проголошених міжнародним співтовариством, всіляко сприятимуть забезпеченню основних прав і свобод людини.
Сторони докладатимуть зусиль з метою задоволення духовних, освітніх і культурних потреб української національної меншини в Республіці Польща і польської - в Україні в контексті функціонування вільних, демократичних громадянських суспільств.
Особливе значення сторони надають взаємопізнанню і взаєморозумінню між обома народами. З цією метою будуть створені Інститут української культури в Польщі та Інститути польської культури в Україні.
Президенти України і Республіки Польща будуть підтримувати діяльність неурядових і громадських організацій, спрямовану на поглиблення процесу порозуміння між нашими народами.
13. Обидва Президенти визнають, що важливим фактором українсько-польського зближення є розширення міжлюдських контактів, а також міжрегіонального і транскордонного співробітництва в економічній, гуманітарній, культурній, екологічній сферах.
Сторони діятимуть у напрямку розбудови та модернізації інфраструктури українсько-польського кордону.
Виходячи з цього, Президенти всіляко сприятимуть розширенню і поглибленню співробітництва в рамках єврорегіонів "Карпати" і "Буг".
Вчинено в м. Варшаві 25.06.1996 року в двох примірниках, кожний українською та польською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
Президент України
(підпис)
Леонід Кучма
Президент Республіки Польща
(підпис)
Александер Кваснєвський