• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол про розширення співробітництва між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Республіки Болгарія

Болгарія, Міністерство оборони України  | Протокол, Міжнародний документ, Перелік від 07.03.1996
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Міністерство оборони України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ, Перелік
  • Дата: 07.03.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Міністерство оборони України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ, Перелік
  • Дата: 07.03.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
про розширення співробітництва між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Республіки Болгарія
Дата підписання: 07.03.1996
Дата набрання чинності для України: 07.03.1996
6-7 березня 1996 року на запрошення Міністра оборони Республіки Болгарія Дімітра Павлова в Софії з офіційним візитом перебував Міністр оборони України Валерій Шмаров. Він був прийнятий Президентом Республіки Болгарія доктором Желю Желєвим, Головою Ради Міністрів Жаном Віденовим та Головою Народних Зборів Благовестом Сендовим.
Під час візиту, що пройшов в атмосфері дружнього взаєморозуміння, були обговорені питання, що становлять спільний інтерес. У рамках візиту відбулися робочі зустрічі на рівні експертів міністерств оборони двох країн.
Сторони підтвердили важливість плідного діалогу між Україною та Болгарією, дружній характер українсько-болгарських відносин, правильність прийнятого курсу на подальше поглиблення та розширення взаємовигідного співробітництва, в тому числі у військовій і військово-технічній галузях, що відповідає головним цілям ООН і ОБСЄ. Було підкреслено, що Договір про дружні відносини і співробітництво між Україною і Республікою Болгарія від 5 жовтня 1992 року, інші двосторонні документи, результати офіційного візиту Президента Ж. Желєва в Україну у грудні 1994 року і досягнуті домовленості з Президентом України Л. Д. Кучмою є солідною базою для висхідного розвитку відносин між двома країнами, зокрема у військовій галузі.
Було заявлено, що участь України та Болгарії у програмі НАТО "Партнерство заради миру" дає позитивні результати у зміцненні довіри, розвитку партнерських стосунків і взаєморозуміння як між державами Центрально-Східної Європи, так і країнами - членами НАТО.
Сторони дали оцінку військово-політичному становищу та безпеці в регіоні і підтвердили, що його стабільність неможливо уявити без добрих, безпосередніх відносин між арміями. Заявили, що надають великого значення подальшому розвитку двостороннього співробітництва з метою укріплення довіри.
Сторони погодились у тому, що двостороннє українсько-болгарське співробітництво у військовій сфері має великий потенціал для розвитку, використання якого на користь обох країн є невідкладним завданням міністерств оборони.
Сторони в цілому позитивно оцінили стан двостороннього співробітництва між збройними силами України і Болгарії, погодились із необхідністю його розширення і визначили такі основні напрями:
- безпека та міри довіри;
- військові контакти;
- військово-технічне співробітництво;
- співробітництво з питань освіти та науки;
- співробітництво в соціальній та медичній сферах;
- співробітництво з питань миротворчої діяльності та участі у програмі "Партнерство заради миру".
Сторони високо оцінюють результати двосторонніх зустрічей та переговорів і вважають, що вони істотно сприятимуть подальшій активізації двосторонніх відносин, поглибленню взаємодії міністерств оборони обох країн.
З метою подальшого розширення співробітництва сторони домовились:
1. Проводити подальші регулярні зустрічі вищих посадових осіб міністерств оборони України та Республіки Болгарія - за домовленсітю.
2. Відпрацювати механізм взаємних постачань та ремонту озброєння, техніки, військово-технічного майна і матеріальних засобів - до кінця першого півріччя 1996 р.
3. Вивчити можливості проведення спільних науково-технічних досліджень та дослідно-конструкторських робіт - травень 1996 р.
4. Вивчити можливості й потреби в ремонті та модернізації військової техніки Болгарії і України, зокрема авіаційних двигунів, радіолокаційних станцій, зенітно-ракетних комплексів, техніки зв'язку та ін. - вересень 1996 р.
5. Налагодити обмін слухачами з метою підготовки кадрів для збройних сил Болгарії та України на контрактно-договорній основі - за домовленістю.
6. Узгодити порядок взаємного обміну військовослужбовцями для санаторного лікування на базах міністерств оборони обох країн - за домовленістю.
7. Розширити співробітництво між військово-морськими силами обох країн.
8. Вивчити можливість проведення бойових стрільб і тактичних навчань з бойовою стрільбою на полігонах України і Болгарії - вересень 1996 р.
9. Налагодити регулярний обмін представниками військових органів масової інформації та пропаганди.
Конкретний зміст військово-технічного співробітництва на 1996 рік - згідно з додатком до цього протоколу.
Міністр оборони України В. Шмаров запросив Міністра оборони Республіки Болгарія Д. Павлова відвідати Україну з офіційним візитом у зручний для нього час. Запрошення було з вдячністю прийнято.
Міністр оборони Міністр оборони
України Республіки Болгарія
В.Шмаров Д.Павлов
(підпис) (підпис)
Додаток
до Протоколу про розширення
співробітництва між
Міністерством оборони
України і Міністерством
оборони Республіки Болгарія
від 07.03.96
ПЕРЕЛІК
заходів та послуг з військово-технічного співробітництва на 1996 рік
Українська сторона в межах своєї компетенції та на підставі досягнутих домовленостей, узгоджених переліків та укладених контрактів здійснить для потреб Болгарської Армії:
а) поставки:
запасних частин для ЗРК "Оса-АК", "С-200", "С-300", РЛС П-19;
запасних частин для БТР-60 ПБ, танка Т-72;
навчальних класів і тренажерів для підготовки розрахунків БМП-1;
двигунів танкових В-46-6, гусеничних стрічок ОМШ до танка Т-55;
авіаційно-технічного майна;
запасних частин для газових турбін та ракетно-артилерійського озброєння для ВМС;
спецпалива, технічних засобів та майна служби ПММ;
б) ремонт:
агрегатів та комплектуючих частин до ЗРК "С-200";
авіаційних ракет, позицій авіаційних ракет;
літаків, вертольотів;
ЗРК "Оса";
радіолокаційної техніки, техніки зв'язку тощо;
в) інші послуги:
надання інформації про можливості українських підприємств з виготовлення та ремонту агрегатів та комплектуючих для РЛС 19ЭК6Э1, 36Д6, ЗРК "С-300";
сприяння участі болгарської сторони в роботах з технічної придатності ракет для ЗРК "С-300-ПМУ";
еталонування та ремонт контрольно-вимірювальної апаратури;
надання інформації про кораблі, корабельні двигуни М-507-504 та інше обладнання, в якій зацікавлена болгарська сторона;
надання інформації про нові технології пошуково-рятувальних сил та засобів і принципи їх технічного використання;
сприяння в наданні інформації про нові технології проектування, будівництва, випробування та ремонту кораблів ВМС та їх технічне забезпечення;
проведення річних регламентних робіт з продовження ресурсу газових турбін та ракетно-артилерійського озброєння ВМС Болгарії;
сприяння в утилізації та переробці спецпалива Болгарської Армії з закінченими термінами зберігання на підприємствах України;
надання допомоги в модернізації авіаційної техніки ВПС Болгарії, у продовженні ресурсу літаків Ан-24, Ан-26, Ан-30 конструкторськими бюро та підприємствами-виробниками України.
2. Болгарська сторона в межах своєї компетенції та на підставі досягнутих домовленостей, узгоджених переліків та укладених контрактів здійснить для потреб Збройних Сил України:
а) поставки:
152 мм самохідних артилерійських установок 2СЗМ, 120 мм мінометів 2Б11, Б-24 із наявності Болгарської Армії за рахунок поставок запасних частин із наявності МО України;
акумуляторних батарей 12 СТ-70 і СТ-150ПК;
запасних частин до електровантажників болгарського виробництва;
б) ремонт:
літаків Л-39Б МІГ-29;
вертольотів МІ-24 та двигунів до них;
техніки зв'язку;
в) інші послуги:
надання інформації про нові технології пошуково-рятувальних сил та засобів і принципи їх технічного використання;
надання інформації про нові технології проектування, будівництва, випробувань та ремонту кораблів ВМС та їх технічне обслуговування.
3. Науково-технічне співробітництво:
Запропонувати урядам своїх держав розробити угоду про науково-технічне співробітництво, в якій передбачити:
а) взаємний обмін науково-технічною інформацією з питань розробки та виробництва озброєнь та військової техніки;
б) порядок захисту інформації, що становить державну таємницю;
в) використання у спільній роботі єдиної нормативно-технічної бази (стандарти, класифікатори, каталоги тощо);
г) взаємодію та координацію під час розробки та реалізації програм розвитку озброєнь та військової техніки у частині спільних розробок та виробництва;
д) перелік тем науково-технічного співробітництва, що становлять взаємний інтерес.
4. Інші питання співробітництва:
а) узгодження та підписання в якнайшвидші терміни проекту Угоди про відпочинок і лікування військовослужбовців та членів їх сімей у військових санаторіях обох сторін;
б) узгодження та підписання Протоколу між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Болгарія про організацію військових міжнародних перевезень та розрахунків за них;
в) здійснення візитів представників озброєння і тилу Міністерства оборони України на запрошення болгарських фірм "Електрон-консорціум" та "Металхім-Холдинг" для ознайомлення з можливостями виробництва і ремонту озброєння і техніки, ракет і боєприпасів, а також ліній з виробництва військового взуття, переробки сільськогосподарської продукції на заводах промисловості Республіки Болгарія;
г) вивчення можливостей використання полігонів обох сторін для проведення учбових стрільб та укладання відповідних контрактів;
д) відпрацювання механізму взаємних поставок та розрахунків за них спільно з відповідними зовнішньоторговельними організаціями та компетентними державними органами обох сторін.