• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільне комюніке за підсумками офіційного візиту в Україну Премєра Державної Ради Китайської Народної Республіки Лі Пена

Китай, Кабінет Міністрів України  | Комюніке, Міжнародний договір від 25.06.1995
Реквізити
  • Видавник: Китай, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Комюніке, Міжнародний договір
  • Дата: 25.06.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Китай, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Комюніке, Міжнародний договір
  • Дата: 25.06.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільне комюніке
за підсумками офіційного візиту в Україну Прем'єра Державної Ради Китайської Народної Республіки Лі Пена
23-25 червня 1995 року Прем'єр Державної Ради Китайської Народної Республіки Лі Пен на запрошення Президента України Л. Д. Кучми вперше відвідав Україну з офіційним візитом.
В ході візиту відбулися переговори Президента України Л. Д. Кучми і Прем'єр-міністра України Є. К. Марчука з Прем'єром Держради КНР Лі Пеном. Сторони, в дружній, діловій та конструктивній атмосфері, провели поглиблений обмін думками з широкого кола питань двостороннього та міжнародного співробітництва, які становлять взаємний інтерес, і досягли повного взаєморозуміння.
2. Вважаючи, що подальше розширення і поглиблення дружби, партнерства та всебічного співробітництва між двома країнами відповідає докорінним інтересам народів України та Китаю, Сторони висловили готовність і надалі докладати спільних зусиль для зміцнення й підвищення відносин двостороннього партнерства на новий рівень, довгострокова перспектива якого могла б бути закріплена у відповідному політичному документі, який планується до підписання під час офіційного візиту Президента України Л. Д. Кучми до КНР.
3. Китайська Сторона високо оцінила факт приєднання України до Угоди про нерозповсюдження ядерної зброї як неядерної держави, розцінюючи його як вагомий вклад у справу миру та безпеки в усьому світі. У цьому зв'язку Китайська Сторона ще раз підтвердила свій заклик до всіх ядерних держав беззастережно взяти на себе зобов'язання не застосовувати ядерну зброю і не погрожувати її застосуванням проти неядерних держав і без'ядерних зон, а також укласти відповідний міжнародний правовий документ.
4. Українська Сторона високо оцінила факт того, що Китайська Народна Республіка першою з ядерних держав надала Україні гарантії безпеки та висловилася на підтримку позиції Китайської Сторони з питань розвитку міждержавних відносин, установлення нового справедливого й раціонального міжнародного політичного та економічного порядку відповідно до Статуту ООН, загальновизнаних норм міжнародного права, а також на засадах п'яти принципів мирного співіснування.
5. Сторони одностайно висловились за подальше зміцнення співробітництва двох країн на міжнародній арені, в тому числі шляхом проведення консультацій на різних рівнях.
6. Сторони заявили про те, що Україна та Китай виступають проти сепаратизму в будь-яких його проявах і формах. Українська Сторона підтвердила, що Уряд Китайської Народної Республіки є єдиним законним урядом Китаю, а Тайвань - невід'ємною часткою території Китаю, і що Україна не буде встановлювати з Тайванем офіційних відносин.
7. Китайська Сторона підтвердила свою повну підтримку зусиль України, спрямованих на відродження економіки, захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності країни.
Китайська Сторона в ході візиту оголосила про рішення надати Україні безоплатну фінансову допомогу. Українська Сторона висловила подяку за надання цієї допомоги.
8. Оцінюючи підсумки стабільного розвитку взаємовигідного співробітництва в усіх галузях за час, що минув після встановлення дипломатичних відносин, Сторони дійшли спільної думки, що в умовах, коли відбулись зміни в економічних системах двох країн, важливим напрямком підвищення рівня торговельно-економічних зв'язків між ними є поступовий перехід двосторонніх торговельно-економічних відносин до форм, що відповідають сучасним міжнародним стандартам, тіснішому техніко-економічному співробітництву.
9. Констатуючи, що підписані двома країнами документи про взаємодію в різних галузях започаткували сприятливу договірно-правову основу для плідного співробітництва, Сторони вважають за необхідне звернути особливу увагу, поряд із розвитком і вдосконаленням вже існуючої договірно-правової бази, на ефективну реалізації раніше підписаних документів і досягнутих домовленостей.
10. Вважаючи, що співробітництво в гуманітарній і культурній сферах є важливим фактором поглиблення взаєморозуміння, зміцнення дружби та взаємної довіри між народами України та Китаю, Сторони висловили готовність і надалі розвивати співробітництво в цих сферах.
11. 3 метою зміцнення міжнародної безпеки та розвитку співробітництва, поглиблення взаєморозуміння та взаємної довіри Сторони домовились і надалі активно продовжувати практику регулярного політичного діалогу на всіх рівнях, включаючи найвищий.
Прем'єр-міністр
України
Є. К, Марчук
(підпис)
Прем'єр Державної Ради
Китайської Народної Республіки
Лі Пен
(підпис)