Протокол
між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Російської Федерації про створення координаційної робочої групи з питань обмеження звичайних збройних сил у Європі
( Щодо припинення дії міжнародного договору України див. Наказ Міністерства оборони N 395 від 23.11.2022 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору України 19 грудня 2022 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/1-105511 від 21.12.2022 )
Дата підписання: 25.11.1995
Дата набрання чинності: 25.11.1995
Міністерство оборони України і Міністерство оборони Російської Федерації, далі іменовані сторонами,
керуючись інтересами України і Російської Федерації в області забезпечення безпеки,
підтверджуючи свою прихильність узятим зобов'язанням по виконанню міжнародних договорів в області контролю над озброєннями, укладених колишнім Союзом Радянських Соціалістичних Республік,
з метою налагодження скоординованих дій по реалізації Договору про звичайні збройні сили в Європі і виробленні єдиних підходів по проблемі його модернізації,
погодилися про нижченаведене:
Сторони в двотижневий термін після підписання цього Протоколу створюють Координаційну робочу групу з питань обмеження звичайних збройних сил у Європі (КРГ).
До 10 грудня 1995 року Сторони призначають керівників КРГ від кожної зі Сторін і обміняються списками, у які включають необхідну кількість своїх фахівців в області обмеження звичайних збройних сил у Європі (не більш 5 чоловік).
До 20 грудня 1995 року Сторони скликають перше засідання КРГ, на якому розробляють і подають на затвердження Сторін перелік питань, що складають компетенцію КРГ, процедурні питання функціонування і план роботи групи на перше півріччя 1996 року.
Плани роботи на кожне наступне півріччя будуть подаватися керівниками української і російської частин КРГ для затвердження Сторонами відповідно не пізніше 15 квітня і 15 грудня поточного року.
Засідання КРГ будуть проводитися поперемінно в столицях держав, починаючи зі столиці Російської Федерації м. Москви, не рідше одного разу в два місяці або в міру необхідності.
Головувати на засіданнях будуть по черзі керівники української і російської частин КРГ, починаючи з керівника російської частини.
Цей Протокол набирає сили з моменту підписання.
У випадку, якщо одна зі Сторін виявить бажання вийти з дійсного Протоколу, вона повідомить про це іншу Сторону не менш чим за місяць до припинення своєї участі в цьому Протоколі.
Вчинено в м. Сочі 25 листопада 1995 року в двох екземплярах російською мовою, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Міністерство оборони За Міністерство оборони
України Російської Федерації
(підпис) (підпис)
ПОЛОЖЕННЯ
про Координаційну робочу групу Міністерства оборони України і Міністерства оборони Російської Федерації з питань обмеження звичайних збройних сил у Європі
Це Положення визначає функції, склад і організацію діяльності Координаційної робочої групи, створеної відповідно до Протоколу між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Російської Федерації від 25 листопада 1995 року.
I. Загальні положення
1. Координаційна робоча група (КРГ) Міністерства оборони України і Міністерства оборони Російської Федерації є координуючим органом цих міністерств із питань обмеження звичайних збройних сил у Європі.
2. Координаційна робоча група у своїй діяльності керується Договором про звичайні збройні сили в Європі і пов'язаними з ним документами, Протоколом між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Російської Федерації про створення КРГ від 25 листопада 1995 р., а також цим Положенням.
II. Функції Координаційної робочої групи
Координаційна робоча група:
1. Розглядає проблеми реалізації Договору про ОВЕС, визначає шляхи їхнього спільного рішення і вносить, при необхідності, відповідні пропозиції на розгляд керівництва Міністерства оборони України і Міністерства оборони Російської Федерації.
2. Визначає напрямки зміцнення взаємодії і взаємодопомоги Міністерства оборони України і Міністерства оборони Російської Федерації при реалізації Договору про ОВЕС.
3. Здійснює обмін думками і вироблення єдиного підходу до основних напрямків модернізації Договору про ОВЕС (у частині, що стосується Міністерства оборони України і Міністерства оборони Російської Федерації).
4. Готує скоординовані позиції з питань, що стосується подальших заходів для обмеження звичайних збройних сил у Європі й удосконалюванню мір зміцнення довіри, по створенню ефективної системи загальноєвропейської безпеки.
5. Розглядає інші питання взаємодії з проблем обмеження звичайних збройних сил у Європі, які поставить кожна зі Сторін.
6. Здійснює інші функції, які можуть бути покладені на неї спільними рішеннями Міністерства оборони України і Міністерства оборони Російської Федерації.
III. Організація діяльності Координаційної робочої групи
1. Координаційна робоча група складається з російської й української частин, кожна з яких очолюється керівником. Керівники можуть мати заступників і користуватися допомогою радників і експертів.
2. Основною формою роботи КРГ є засідання, що проводяться по черзі в столицях України і Російської Федерації не рідше одного разу в два місяці або в міру необхідності - за домовленістю між керівниками.
3. Сторона, що організує проведення чергового засідання, повідомляє іншу Сторону про запропоновану дату початку засідання не пізніше, ніж за 10 днів до цієї дати.
4. Керівники української і російської частин КРГ головують на засіданнях по черзі.
5. Керівники по можливості завчасно інформують один одного про питання, що будуть поставлені на обговорення, однак вони можуть на засіданні ставити на обговорення будь-яке питання, що входить у компетенцію КРГ.
6. Результати засідання КРГ оформляються у виді Протоколу засідання, який підписується керівниками російської й української частин КРГ.
7. Плани роботи КРГ складаються на півріччя і подаються на затвердження начальникові Генерального штабу Збройних Сил України і начальникові Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації керівником відповідно української і російської частини КРГ не пізніше 15-го числа місяця, що передує черговому півріччю.
8. У період між засіданнями кожен керівник може передавати іншому керівникові усні або письмові повідомлення з питань, що входять у компетенцію КРГ.
9. Робота КРГ проводиться у конфіденційному порядку. КРГ може публікувати інформацію про свою роботу тільки при чітко вираженій згоді обох керівників.
10. Витрати по забезпеченню проведення засідань, що включають оплату проживання в готелі, харчування, надання транспорту і зв'язку в службових цілях, несе приймаюча Сторона, як це передбачено Протоколом між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Російської Федерації про організації прийому військових делегацій на переговорах між Україною і Російською Федерацією по військових питаннях від 14 січня 1994 року.
11. Робочою мовою Координаційної робочої групи є російська мова.
Керівник Української частини Керівник Російської частиникоординаційної робочої групи координаційної робочої групигенерал-майор генерал-лейтенантА. Паламарчук В. Романов(підпис) (підпис)