• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про співробітництво між Генеральною прокуратурою України і Прокуратурою Республіки Болгарії

Болгарія, Генеральна прокуратура України  | Меморандум, Міжнародний документ від 01.06.2001
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Генеральна прокуратура України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 01.06.2001
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Генеральна прокуратура України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 01.06.2001
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
про співробітництво між Генеральною прокуратурою України і Прокуратурою Республіки Болгарії
Дата підписання: 01.06.2001
Дата набуття чинності: 01.06.2001
Генеральна прокуратура України і Прокуратура Республіки Болгарії, що далі іменуються "Сторони":
- прагнучи до розширення і поглиблення співробітництва органів прокуратури у сфері боротьби зі злочинністю,
- сприяючи застосуванню принципів, викладених у діючих міжнародних договорах про правову допомогу у кримінальних справах, учасницями яких є Україна і Республіка Болгарія,
- поважаючи принципи суверенітету і рівноправності їхніх держав,
- з метою визначення шляхів і засобів підвищення ефективності співробітництва в сфері надання взаємної правової допомоги у кримінальних справах,
у результаті проведених переговорів домовилися про таке:
1. Сторони в межах своєї компетенції, у порядку, передбаченому законодавством їхніх держав, будуть співробітничати в сфері боротьби зі злочинністю, зокрема - організованою, і відмивання доходів від злочинної діяльності.
2. Співробітництво в рамках даного Меморандуму здійснюється Сторонами шляхом обміну інформацією і матеріалами щодо організованої злочинності, причетних до неї осіб і організацій, а також даними про підприємства і установи, банки і власність, які використовуються для відмивання майнових цінностей, одержаних внаслідок злочинної діяльності (із зазначенням імовірних джерел походження цих матеріальних цінностей, з посиланням на банківські документи, номери рахунків тощо).
При цьому Сторони інформують одна одну про громадян своїх держав, іноземних громадян і осіб без громадянства, підозрюваних у депонуванні в банках чи інших установах другої Сторони матеріальних цінностей, одержаних злочинним шляхом, здійсненні злочинної діяльності на території держави іншої Сторони.
На підставі інформації, отриманої відповідно до цього пункту даного Меморандуму Сторонами можуть застосовуватися заходи, передбачені законодавством їхніх держав, зокрема, звернення із судовими дорученнями відповідно до статей 3, 4, 5 Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах від 20.04.59 року або проханнями згідно ст.8 Конвенції про відмивання, розшук, арешт і конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, 1990 року.
3. У рамках даного Меморандуму і з огляду на положення ст.15 Європейської Конвенції 1959 року і ст.24 Конвенції 1990 року, Сторони в невідкладних випадках будуть безпосередньо надсилати одна одній передбачені цими конвенціями доручення /прохання/, виконання яких віднесено до їх компетенції міжнародними чи договорами національним законодавством. У таких випадках одночасно копія доручення надсилається каналами, що встановлені зазначеними конвенціями.
З цією метою Сторони обмінюються переліками своїх територіальних і інших органів прокуратури із зазначенням їхніх поштових адрес і атрибутів засобів зв'язку.
4. Сторони будуть вживати всіх можливих заходів, щоб сприяти ефективному виконанню в максимально стислий термін судових доручень одна одної у кримінальних справах про організовану злочинність, а також прохань про допомогу в розшуку і встановленні коштів, доходів і іншої власності, що підлягають конфіскації.
У випадку виконання клопотань іншими компетентними органами кожна із Сторін у межах наданих їй повноважень буде вживати заходів для організації їхнього виконання в максимально стислий термін.
З метою скорочення термінів попереднього (досудового) слідства, коли виконання клопотання пов'язане з необхідністю проведення великої кількості слідчих дій і одержанням значних обсягів документів, запитувана Сторона буде направляти ініціатору документи і матеріали частково виконаного клопотання негайно після їхнього одержання.
5. Сторони також будуть сприяти приїзду посадових осіб правоохоронних органів для участі у виконанні слідчих дій по клопотаннях у тих кримінальних справах, що знаходяться в їхньому провадженні. Відповідно до існуючої практики співробітництва Сторін витрати, пов'язані з поїздками для участі у виконанні слідчих дій, бере на себе Сторона, що відряджає таких осіб.
6. Співробітництво також включає обмін даними з питань діючого законодавства, зокрема, обмін текстами законодавчих і інших нормативних актів, а також аналітичними матеріалами і статистичними даними та інформацією з питань боротьби з організованою злочинністю і відмиванням доходів.
7. При необхідності, з метою виконання цього Меморандуму, Сторони будуть проводити консультації, а також надавати допомогу в організації зустрічей із представниками інших українських і болгарських установ.
8. Співробітництво в рамках даного Меморандуму здійснюється на підставі запитів про надання сприяння. Сторона без попереднього прохання може направити іншій Стороні інформацію, якщо вона вважає, що надання такої інформації може допомогти Стороні, який вона надається, у порушенні чи проведенні розслідування.
Запити про надання сприяння і відповіді на них, а також матеріали виконаних судових доручень надсилаються у письмовому вигляді мовою запитуючої Сторони з перекладом на мову запитуваної Сторони або російську мову. У невідкладних випадках вони можуть бути надіслані телексом або факсом чи іншими сучасними засобами зв'язку з наступним наданням оригіналу.
З метою забезпечення виконання положень цього Меморандуму Сторони призначають для зв'язку один з одним прокурорів і обмінюються списками цих контактних осіб.
При виконанні Меморандуму Сторони зносяться між собою безпосередньо, однак використання Сторонами в зносинах між собою дипломатичних каналів не виключається.
9. При виконанні запиту кожна Сторона застосовує законодавство своєї держави. У випадку, якщо виконання запиту є неможливим, запитуюча Сторона негайно інформується запитуваною Стороною про обставини, які перешкоджають виконанню.
10. Усі питання, пов'язані з тлумаченням і застосуванням даного Меморандуму, вирішуються Сторонами на основі принципів взаєморозуміння і поваги. У будь-який час за згодою Сторін до Меморандуму можуть бути внесені доповнення і зміни.
11. Даний Меморандум не створює ніяких нових міжнародних чи міждержавних правових зобов'язань і не порушує існуючих міжнародних зобов'язань Сторін і їхніх держав. Співробітництво в рамках Меморандуму здійснюється при незмінному прагненні Сторін до пошуку практичних рішень у сфері боротьби зі злочинністю, а також у дусі партнерства, властивому даному документу.
Вчинено у місті Києві 1 червня 2001 року в двох дійсних примірниках, кожний українською, болгарською і російською мовами, причому всі три тексти мають однакову силу.
За Генеральну прокуратуру України За Прокуратуру
Республіки Болгарії
Генеральний прокурор
(підпис)
Михайло Потебенько


Головний прокурор
(підпис)
Нікола Філчев