• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол про співробітництво між Міністерством оборони України і Командуванням Угорської Армії в галузі авіації й протиповітряної оборони

Угорщина, Міністерство оборони України  | Протокол, Міжнародний договір від 26.02.1993
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Міністерство оборони України
  • Тип: Протокол, Міжнародний договір
  • Дата: 26.02.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Міністерство оборони України
  • Тип: Протокол, Міжнародний договір
  • Дата: 26.02.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
про співробітництво між Міністерством оборони України і Командуванням Угорської Армії в галузі авіації й протиповітряної оборони
Дата підписання: 26 лютого 1993 р.
Дата набуття чинності: 26 лютого 1993 р.
Міністерство оборони України і Командування Угорської Армії, які надалі іменуються Сторонами,
погодились про таке:
Взаємодіючими військовими органами є:
1. Від Міністерства оборони України:
командування ВПС України - через КП (м. Львів);
командування Західного району ППО України - через КП ППО (м. Львів);
1 радіотехнічна бригада Західного району ППО - через КП ППО (м. Львів);
2. Від Командування Угорської Армії:
Генеральна інспекція ППО і авіації Угорської Армії - через Головний Об'єднаний Центр (ГОЦ) управління повітряним рухом (м. Будапешт);
командування ППО Угорської Армії - через КП (м. Веспрем);
54 радіотехнічна бригада ППО Угорської Армії - через КП (м. Веспрем).
Сторони здійснюють співробітництво з метою:
- взаємного інформування про польоти літальних апаратів в смузі спільного державного кордону й заплановані перельоти державного кордону;
- надання допомоги літальним апаратам, що зазнають біди в прикордонній зоні, чи втратили орієнтування;
- запобігання викраданню чи захоплюванню літальних апаратів.
Польоти літальних апаратів в смузі спільного державного кордону на всіх висотах на віддалі 10 км від державного кордону здійснюються за взаємним повідомленням Сторін.
Повідомлення для військових літальних апаратів здійснюється не пізніше 2 діб, а в надзвичайних ситуаціях - негайно за формою:
- аеродром вильоту;
- дата і час здійснення польоту;
- район і маршрут польоту;
- тип і кількість літальних апаратів;
- висота й швидкість польоту;
- належність літального апарата (військовий чи цивільний) та його завдання.
Переліт державного кордону здійснюється по встановлених коридорах після отримання підтвердження відповідних органів обох Сторін.
В особливих випадках перельоти літальних апаратів через державний кордон можуть виконуватися поза встановленими коридорами після узгодження органами управління повітряним рухом Сторін (УПР) умов перельоту.
Розпізнавання літальних апаратів, що перелітають кордон, і передача управління їх польотами здійснюються органами УПР Сторін за діючими міжнародними актами для повітряних сполучень.
Командні пункти ППО Сторін, що здійснюють безпосереднє управління та контроль за польотами літальних апаратів, зобов'язані негайно інформувати один одного про неприбуття літального апарата до встановленого часу в пункт призначення, якщо його місцезнаходження невідоме, а також про втрату зв'язку з ним і про випадки нападу на екіпаж чи спробу викрадення літальних апаратів.
При появі в смузі спільного державного кордону нерозпізнаних літальних апаратів оперативні чергові КП ППО Сторін негайно вживають заходів з метою їх ідентифікації й забезпечення безпеки польотів.
Надання взаємної допомоги екіпажам повітряних суден, що зазнають біди, здійснюється на основі взаємної домовленості між командуючим ВПС України та Генеральним інспектором ППО і авіації Угорської Армії, а також командиром Західного району ППО України (м. Львів) і командуючим ППО Угорської Армії (м. Веспрем).
У випадку виникнення аварійних ситуацій Сторони забезпечують посадку літальних апаратів для надання допомоги на аеродроми:
- Збройних Сил України - Мукачеве;
- Угорської Армії - Кечкемет.
Приймання й передача управління польотом військових літальних апаратів, що зазнають біди, здійснюються з КП ППО Сторін.
При прийманні й передачі управління польотом повідомляються: місцезнаходження, висота, напрямок польоту, тип літального апарата, причина біди, час до здійснення посадки, розрахунковий час до повного використання палива.
Передача управління вважається здійсненою, якщо приймаюча Сторона підтверджує час приймання управління польотом літального апарата.
Управління польотами літальних апаратів здійснюється на російській, а в перспективі - на англійській мовах.
Сторони зобов'язуються організовувати на своїй території пошуково-рятувальну службу (ПРС), надавати допомогу екіпажам, що потрапили в аварійну ситуацію, забезпечувати охорону літальних апаратів, вживати заходів до ліквідації наслідків аварій та катастроф, а також інформувати одна одну про промислові та природні катастрофи, надавати за рішенням вищих органів Сторін допомогу в ліквідації цих наслідків.
При ненавмисному перетинанні державного кордону військовими літальними апаратами Сторін в результаті втрати орієнтування чи погіршення метеоумов розслідування причин того, що трапилось, і вжиття заходів до повернення військових літальних апаратів у повітрі на свою територію здійснюють командуючий ВПС України та Генеральний інспектор ППО й авіації Угорської Армії за взаємною домовленістю.
Сторони щорічно, а в екстремальних ситуаціях негайно, інформують про частоти, необхідні для забезпечення польотів в прикордонних районах і посадки на узгоджених аеродромах.
Сторони інформують одна одну про фактичну погоду в районах аеродромів, розміщених в прикордонній зоні, за запитом, а при різкій зміні погоди - негайно.
Для забезпечення взаємного обміну інформацією між командними пунктами Сторін встановлюються прямі телефонні канали зв'язку:
- КП ВПС України - ГОЦ Угорської Армії;
- КП Західного району ППО України - КП ППО Угорської Армії.
Сторони здійснюють оплату каналів зв'язку - кожна на своїй території. Сторони здійснюють щодобову перевірку каналів зв'язку і вживають заходів до усунення несправностей.
Сторони надають одна одній на основі окремих домовленостей можливість для ремонту, обновлення техніки, озброєння, засобів ВПС і ППО, проведення капітального ремонту.
Приймаюча Сторона забезпечує і оплачує приймання, стоянку, охорону, обслуговування військових літальних апаратів, що здійснюють перевезення в інтересах виконання Угоди про співробітництво між Сторонами від 3 березня 1992 року, щорічних планів співробітництва, а також розміщення, харчування й обслуговування членів екіпажів цих літальних апаратів.
Заправку військових літальних апаратів Сторони здійснюють на основі окремої домовленості.
Протокол набуває чинності з дня його підписання обома Сторонами.
Здійснено в м. Києві 26 лютого 1993 року, в двох примірниках, кожний українською та угорською мовами, при цьому обидва мають однакову силу.
За Міністерство
оборони України
Командуючий ППО -
заступник командуючого
ВПС України
генерал-лейтенант
(підпис)
М. Лопатін
За командування
Угорської Армії
Генеральний інспектор
ППО і авіації Угорської
Армії
генерал-майор
(підпис)
Бяла Балог