• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Напрями взаємодії оперативних органів Прикордонних військ України і Прикордонної поліції МВС Румунії

Румунія, Україна | Угода, Міжнародний договір від 21.03.1997
Реквізити
  • Видавник: Румунія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 21.03.1997
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Румунія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 21.03.1997
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Напрями взаємодії оперативних органів Прикордонних військ України і Прикордонної поліції МВС Румунії
Дата підписання: 21.03.97 р.
Дата набуття чинності: 21.03.97 р.
Державний комітет у справах охорони державного кордону України і Міністерство внутрішніх справ Румунії,
усвідомлюючи необхідність об'єднання зусиль оперативних органів прикордонних військ України та прикордонної поліції МВС Румунії у боротьбі з нелегальною міграцією та транскордонною організованою злочинністю в пунктах пропуску через державний кордон між Україною та Румунією,
домовились:
1. Щодо організації взаємодії
1.1. Оперативні органи Прикордонних військ України і Прикордонної поліції МВС Румунії (далі Сторін) здійснюють взаємодію в інтересах надійного прикордонного контролю в міжнародних пунктах пропуску на українсько-румунському кордоні, згідно із затвердженими керівниками двох відомств даними Напрямами.
1.2. Взаємодія оперативних органів Сторін здійснюється:
1.2.1. Начальниками центральних оперативних органів Прикордонних військ України і Прикордонної поліції МВС Румунії.
1.2.2. Начальниками оперативних органів Північно-Західного, Південного напрямів ПВУ і начальниками зональних центрів Прикордонної поліції МВС Румунії Орадя, Ясси, Констанца.
1.2.3. Начальниками оперативно-розшукових відділів загонів прикордонного контролю, ОКПП Прикордонних військ України та начальниками КПП Прикордонної поліції МВС Румунії.
1.3. Керівники оперативних органів Сторін зустрічі проводять по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік. Метою зустрічей є:
- оцінка оперативної обстановки в міжнародних пунктах пропуску;
- розгляд ходу виконання домовленостей з питань оперативного забезпечення прикордонного контролю, викладених у цьому документі;
- визначення заходів і спільних дій щодо попередження порушень на спільній дільниці діяльності, кожний на своїй території.
1.4. Начальники оперативних органів загонів прикордонного контролю, ОКПП Прикордонних військ України та КПП Прикордонної поліції МВС Румунії зустрічі проводять по мірі необхідності, але не рідше одного разу на квартал (у ході зустрічей начальників КПП і окремо), для обміну даними обстановки, розробки конкретних спільних заходів щодо посилення оперативного забезпечення прикордонного контролю в пунктах пропуску і заходів по їх реалізації.
1.5. Оперативні працівники в міру необхідності беруть участь у вище перерахованих зустрічах, а також окремо за спільним рішенням або домовленістю начальників оперативних підрозділів для термінової передачі інформації, підготовки проектів спільних оперативних заходів, обміну інформацією в ході їх виконання.
1.6. Зустрічі вищезазначених посадових осіб проводяться з дозволу їх безпосередніх начальників.
1.7. Час, місце, порядок роботи, склад учасників зустрічей погоджуються по каналах зв'язку і взаємодії частин та підрозділів. Про результати зустрічей доповідається відповідно вищестоящому командуванню.
2. Щодо спільних заходів оперативного забезпечення прикордонного контролю на спільній дільниці
2.1. З метою підвищення надійності прикордонного контролю оперативні органи вживають таких заходів:
2.1.1. Спільно, а також кожен на своїй дільниці розробляють та вживають заходів щодо встановлення і припинення діяльності нелегальної міграції, організованої злочинності, діючої в пунктах пропуску (переміщування зброї, радіоактивних, вибухових речовин і отруйних засобів, наркотиків, партій контрабандних товарів), інформують один одного про наявність таких структур в прикордонній зоні та поблизу КПП.
2.1.2. Здійснюють взаємообмін інформацією про злочинні структури, що займаються виготовленням фальшивих документів для перетинання кордону.
2.1.3. Проводять на основі попередніх узгоджень спільні фільтраційно-перевірочні заходи щодо осіб, які намагаються порушити кордон за недійсними документами.
2.1.4. Основні зусилля зосереджують на оперативному прикритті напрямків імовірного руху порушників кордону. Конкретні місця, тактика дій порушників кордону будуть уточнюватися на зустрічах керівників оперативних підрозділів Сторін.
2.1.5. Вживають додаткових оперативних і профілактичних заходів з метою попередження порушень режиму в міжнародних пунктах пропуску українськими та румунськими громадянами.
2.1.6. Здійснюють обмін інформацією та в межах компетенції вживають спільних заходів, кожний на своїй території, у випадках загрози виникнення конфліктних ситуацій та масових безпорядків у міжнародних пунктах пропуску, виявляють спільними зусиллями осіб, причетних до цього.
2.1.7. За сигналами про злочинні наміри та діяльність громадян, що входять до компетенції Прикордонних військ України та Прикордонної поліції МВС Румунії, в доцільних випадках розробляють і проводять спільні заходи по їх перевірці та реалізації.
2.1.8. При виявленні ознак незаконного виїзду на суміжну територію в міжнародних пунктах пропуску взаємно інформують про хід оперативного пошуку і дані, що можуть сприяти встановленню причетних до цього осіб.
2.2. Начальники КПП обох Сторін будуть забезпечувати виконання заходів щодо взаємодії відповідно до рішень, які приймаються на зустрічах залежно від умов ділянок, що охороняються.
2.3. Сторони зобов'язуються дотримуватися в процесі взаємодії вимог конспірації і не допускати розголошення відомостей про оперативні дії, одержану один від одного інформацію, а також інші конфіденційні відомості та не передавати без письмової згоди іншої Сторони такі відомості третім країнам, установам, громадським та іншим організаціям й особам.
2.4. Перелік питань не є вичерпним і за взаємною згодою Сторін в Основні напрямки можуть вноситися зміни й доповнення, що оформляються у загальновизнаному порядку.
2.5. Дія документа автоматично продовжується на кожний рік, якщо жодна із Сторін не заявить про своє бажання припинити його дію, про що вона повинна письмово повідомити другу Сторону не пізніше ніж за три місяці до дня закінчення строку дії цього документа.
Підписано у м. Одесі 21 березня 1997 року в двох примірниках кожний українською і румунською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
За Державний комітет
у справах охорони
державного кордону
України
За Міністерство
внутрішніх справ
Румунії