• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про взаєморозуміння між Державним департаментом фінансового моніторингу, що діє у складі Міністерства фінансів України, та Радою з питань контролю за фінансовою діяльністю Федеративної Республіки Бразилія щодо співробітництва в сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом

Бразилія, Державний департамент фінансового моніторингу  | Меморандум, Міжнародний документ від 12.07.2004
Реквізити
  • Видавник: Бразилія, Державний департамент фінансового моніторингу
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 12.07.2004
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Бразилія, Державний департамент фінансового моніторингу
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 12.07.2004
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
про взаєморозуміння між Державним департаментом фінансового моніторингу, що діє у складі Міністерства фінансів України, та Радою з питань контролю за фінансовою діяльністю Федеративної Республіки Бразилія щодо співробітництва в сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
12.07.2004 р.
12.07.2004 р.
Державний департамент фінансового моніторингу, що діє в складі Міністерства фінансів України, та Рада з питань контролю за фінансовою діяльністю Федеративної Республіки Бразилія, далі - "Договірні Сторони",
ВРАХОВУЮЧИ зацікавленість у розвитку дружніх стосунків і співробітництва між Договірними Сторонами в сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом,
ВВАЖАЮЧИ, що спільним інтересом держав Договірних Сторін є сприяння переслідуванню осіб, підозрюваних у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, та кримінальної діяльності, пов'язаної з відмиванням доходів,
ДОМОВИЛИСЬ про наступне:
Договірні Сторони співпрацюють, у тому числі щодо обміну інформацією, у відповідності з цим Меморандумом, діючи в межах власної компетенції та у відповідності із законодавством та міжнародними зобов'язаннями своїх країн.
Договірні Сторони співпрацюють щодо збору, обробки та аналізу інформації, що є у їх розпорядженні, яка стосується фінансових операцій, відносно яких є підозри, що вони пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також фізичних та юридичних осіб, які залучені до здійснення таких операцій.
Обмін будь-якою доступною інформацією, що може мати відношення до виявлення фінансових операцій, що пов'язані з відмиванням доходів, здійснюватиметься за ініціативою або на запит однієї з Договірних Сторін. Будь-який запит на отримання інформації супроводжуватиметься стислим обгрунтуванням та переліком основних фактів.
Інформація, отримана від відповідної Договірної Сторони, без її попередньої згоди не буде ні розголошена будь-якій третій стороні, ні використана в адміністративних, слідчих або судових цілях.
Інформація, отримана у відповідності з цим Меморандумом, може бути використана лише при здійснені правосуддя у справах, пов'язаних із відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом. Суспільно небезпечні протиправні діяння, що передують легалізації (відмиванню) доходів, наведені в Додатках. Договірні Сторони беруть на себе зобов'язання поновлювати Додатки у випадку зміни відповідної частини національного законодавства.
Додатки є невід'ємною частиною цього Меморандуму.
Договірні Сторони не допускатимуть використання або розповсюдження будь-якої інформації або документів, отриманих в рамках цього Меморандуму, в інших цілях, ніж ті, що визначені цим Меморандумом, без попередньої згоди Договірної Сторони, що надала таку інформацію.
Інформація, отримана на основі цього Меморандуму, є конфіденційною, та є предметом службової таємниці, і на неї поширюється режим захисту, аналогічний передбаченому законодавством держави отримуючої Договірної Сторони для подібної інформації, отриманої з національних джерел.
Договірні Сторони спільно узгодять, у відповідності із законодавством своїх держав, прийнятні процедури співробітництва, в тому числі обміну інформацією, та проводитимуть консультації з метою виконання цього Меморандуму.
Співробітництво між Договірними Сторонами здійснюватиметься англійською мовою.
Договірні Сторони не зобов'язані надавати допомогу у випадку, якщо по фактах, які зазначені у запиті, вже ведеться досудове або судове слідство у державі запитуваної Договірної Сторони.
Зміни та доповнення до цього Меморандуму можуть вноситись у будь-який час за взаємною згодою Договірних Сторін та оформлюються окремими протоколами, що становитимуть невід'ємну частину цього Меморандуму.
Меморандум набуває чинності з дати його підписання. Дія цього Меморандуму припиняється через 30 днів з дати отримання однією Договірною Стороною письмового повідомлення іншої Договірної Сторони про її намір припинити дію цього Меморандуму.
Вчинено у м. Бразиліа 12 липня 2004 року у двох оригінальних примірниках, кожний українською, португальською та англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей щодо тлумачення положень цього Меморандуму, переважну силу матиме текст англійською мовою.
За Державний департамент
фінансового моніторингу,
що діє у складі Міністерства
фінансів України
(підпис)
Сергій Гуржій
За Раду з питань контролю
за фінансовою діяльністю
Федеративної Республіки
Бразилія
(підпис)
Антоніо Густаво Родрігес
Додаток I
Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" визначає суспільно небезпечне протиправне діяння, що передує легалізації (відмиванню) доходів, як діяння, за яке Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк три і більше років (за виключенням діянь, передбачених статтею 207 "Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті" та статтею 212 "Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів" Кримінального кодексу України) або яке визнається злочином за кримінальним законом іншої держави, і за таке ж саме діяння передбачена відповідальність Кримінальним кодексом України, та внаслідок вчинення якого є незаконно одержані доходи.
Додаток II
Закон Бразилії 9613 від 3 березня 1998 року щодо злочинів з відмивання грошей або приховування активів, прав та цінностей, заходів запобігання використання фінансової системи для протиправних дій, описаних у цьому законі, створює Раду з питань контролю за фінансовою діяльністю, визначає у своїй статті 1 злочин з відмивання грошей як приховування або маскування дійсної природи, походження, знаходження, розміщення, переміщення або власності активів, прав та цінностей, які прямо або опосередковано походять від наступних злочинів:
I. Незаконне переміщення наркотичних засобів або подібних препаратів;
II. Тероризм та його фінансування;
III. Контрабанда або переміщення зброї, спорядження або матеріалів для їх виготовлення;
IV. Вимагання через викрадення дітей (людей);
V. Діяння проти державного управління, включаючи прямі або непрямі вимоги з метою отримання вигоди для себе або інших, як умови або ціни за здійснення або нездійснення будь-якого адміністративного акту;
VI. Діяння проти бразильської фінансової системи;
VII. Діяння, скоєні злочинною організацією;
VIII. Діяння, скоєні фізичною особою проти іноземної державної адміністрації (статті 337-B, 337-C та 337-D Закону N 2848 від 7 грудня 1940 року - Кримінального кодексу).