• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про співробітництво між Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації і Фінською асоціацією з стандартизації / SFS - Сертифікація

Фінляндія, Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації  | Угода, Міжнародний документ від 10.09.1997 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Фінляндія, Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 10.09.1997
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фінляндія, Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 10.09.1997
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про співробітництво між Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації і Фінською асоціацією з стандартизації / SFS - Сертифікація
( Угода не діє, додатково див. статтю 12 )
Дата підписання: 10.09.97 р.
Дата набуття чинності: 10.09.97 р.
Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації і Фінська асоціація з стандартизації / SFS - Сертифікація, далі Сторони,
з метою усунення технічних бар'єрів у торгівлі,
враховуючи взаємну зацікавленість у захисті прав споживачів і в забезпеченні якості та безпеки продукції, яка є предметом експорту-імпорту між Україною та Фінляндією,
керуючись економічними інтересами України і Фінляндії,
домовились про таке:
Сторони здійснюють спільну діяльність з метою забезпечення якості та безпеки продукції, яка є предметом експорту-імпорту між Україною та Фінляндією, відповідно до стандартів, технічних документів та законодавчих актів, без шкоди для інтересів обох Сторін.
Співробітництво Сторін базується на взаємному визнанні Української державної системи сертифікації продукції (УкрСЕПРО) та систем сертифікації, які здійснюються SFS - Сертифікацією. Це буде здійснюватись на підставі додаткових угод, які передбачатимуть:
прагнення до гармонізації національних систем сертифікації з міжнародними нормами і рекомендаціями;
акредитацію органів з сертифікації та випробувальних лабораторій України у Національній системі сертифікації Фінляндії;
акредитацію органів з сертифікації та випробувальних лабораторій Фінляндії в Українській державній системі сертифікації продукції (УкрСЕПРО);
навчання і атестацію персоналу з сертифікації (аудиторів);
обмін на договірній основі інформацією про стандарти та іншими технічними документами, а також законодавчими актами, які встановлюють вимоги до продукції, що постачається, а також інформацією про будь-які зміни до них.
Для забезпечення взаємної роботи з сертифікації продукції та систем якості Сторони своєчасно повідомляють одна одну в порядку, взаємно узгодженому Сторонами, про чинні в цих країнах переліки продукції, яка підлягає обов'язковій сертифікації (або регламентації), чи про зміни до них відповідно до взаємно узгоджених процедур.
Будь-які зміни і доповнення вносяться на підставі письмових повідомлень.
Випробування, що стають підставою для видачі українських сертифікатів на продукцію фінських підприємств, можуть проводитись у випробувальних лабораторіях Фінляндії, акредитованих в Українській державній системі сертифікації продукції (УкрСЕПРО), а випробування, що стають підставою для видачі фінських сертифікатів на продукцію українських підприємств можуть проводитись у випробувальних лабораторіях України, які акредитовані у Національній системі сертифікації Фінляндії.
Сторони визнають без додаткових процедур результати випробувань продукції, які проведені випробувальними лабораторіями, акредитованими в міжнародних системах сертифікації, членами яких є обидві Сторони.
Усі витрати на відрядження експертів з акредитації випробувальних лабораторій і органів з сертифікації будуть здійснюватись за рахунок організацій, які подали заявку на акредитацію.
Роботи з сертифікації виконуються за заявками клієнтів і оплачуються ними на підставі договорів.
За відповідність продукції, яка реалізується, вимогам стандартів, інших технічних документів і законодавчих актів, що зазначені в сертифікаті відповідності, відповідальність несе виготовлювач (експортер) цієї продукції.
Ця Угода не порушує прав і зобов'язань Сторін, що випливають з міжнародних угод і договорів, у яких вони беруть участь.
Сторони забезпечують конфіденційність документації та інформації, яку отримують в межах цієї Угоди. Ця інформація може бути передана третій стороні тільки з письмового дозволу Сторони, що її надала.
Спірні питання, пов'язані із тлумаченням або виконанням цієї Угоди, вирішуються шляхом взаємних переговорів. При цьому Сторони будуть керуватися положеннями цієї Угоди.
Ця Угода укладається строком на 5 років і набуває чинності від дня підписання. До неї протягом цього часу за взаємною згодою можуть бути внесені зміни, доповнення і додатки.
Обидві Сторони можуть денонсувати цю Угоду, письмово повідомивши іншу Сторону про свої наміри. Угода втрачає дію через 6 місяців від дня одержання іншою Стороною такого повідомлення.
Вчинено в Києві 10 вересня 1997 року у двох дійсних примірниках, кожний українською та англійською мовою, причому обидва тексти є автентичними.
За Державний комітет України
по стандартизації, метрології
та сертифікації
Юрій Рубан
Виконуючий обов'язки Голови
За Фінську асоціацію
з стандартизації /
SFS - Сертифікація
Карі Каартама
Керуючий директор