• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації і Інститутом стандартів та метрології Республіки Словенії про визнання результатів випробувань та співробітництво в галузі сертифікації товарів, які є обєктами торгівлі та комерції між Україною та Республікою Словенією

Словенія, Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації  | Угода, Міжнародний документ від 22.12.1997 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Словенія, Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 22.12.1997
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Словенія, Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 22.12.1997
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації і Інститутом стандартів та метрології Республіки Словенії про визнання результатів випробувань та співробітництво в галузі сертифікації товарів, які є об'єктами торгівлі та комерції між Україною та Республікою Словенією
( Угода не діє, додатково див. статтю 9 )
Дата підписання: 22.12.97 р.
Дата набуття чинності: 22.12.97 р.
Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації і Інститут стандартів та метрології Республіки Словенії, далі "Договірні Сторони",
з метою усунення технічних бар'єрів у міжнародній торгівлі і спрощення процедур випробувань та сертифікації товарів, які імпортуються в країни Договірних Сторін,
усвідомлюючи переваги, які виникають із взаємного співробітництва в галузі випробувань та сертифікації,
домовились про таке:
У цій Угоді випробування та сертифікація означатимуть будь-яку діяльність чи процедури, що проводяться Договірними Сторонами або акредитованими ними організаціями (особами) в галузі оцінки відповідності, відповідно до чинного в країнах Договірних Сторін законодавства і чинних в країнах Договірних Сторін державних стандартів та інших нормативних документів.
Визнання результатів випробувань чи співробітництво в галузі сертифікації будуть надалі застосовуватися до товарів, вироблених в країнах Договірних Сторін, і які є об'єктом торгівлі та комерції між Україною і Республікою Словенією, а також підлягають обов'язковим випробуванням і сертифікації.
Співробітництво здійснюватиметься на підставі додаткових угод, протоколів (результатів робочих зустрічей) і програм, які, головним чином, передбачатимуть:
1. Прагнення до гармонізації національних систем сертифікації з міжнародними нормами і рекомендаціями.
2. Перелік груп продукції, яка повинна бути випробувана та сертифікована, основуючись на класифікації відповідно до кодів Комбінованої номенклатури Європейського Союзу (CN). Цей перелік повинен також вміщувати інформацію про регламенти, стандарти чи нормативні документи, які містять вимоги до випробувань та сертифікації груп однорідної продукції, чинних в країні імпортера.
3. Взаємно узгоджений Перелік організацій, які здійснюють випробування і мають бути акредитовані відповідно до статті 4 цієї Угоди, і відповідні органи сертифікації.
4. Навчання в галузях випробувань, сертифікації та акредитації.
5. Обмін відповідними законодавчими актами, стандартами та іншими документами.
Товари повинні проходити випробування у випробувальних лабораторіях, акредитованих, як це зазначено в статті 4 цієї Угоди. Випробування продукції проводяться на відповідність вимогам законодавчих актів, державних стандартів України чи Республіки Словенії або інших нормативних документів країн Договірних Сторін.
Сертифікати відповідності, які є об'єктом майбутнього співробітництва в галузі взаємного визнання, повинні забезпечувати щонайменше рівень безпеки, що встановлюється національними законодавчими актами чи нормативними технічними документами та стандартами, які чинні в країні імпортера.
Випробування, що стають підставою для видачі українських сертифікатів на продукцію словенських підприємств, можуть проводитися у випробувальних лабораторіях Республіки Словенії, акредитованих в Системі сертифікації УкрСЕПРО, випробування, що стають підставою для видачі словенських сертифікатів на продукцію українських підприємств можуть проводитися у випробувальних лабораторіях України, які акредитовані Словенським органом з акредитації.
Договірні Сторони визнають результати випробувань продукції, які надаються випробувальними лабораторіями, акредитованими в міжнародних системах сертифікації, членами яких є обидві Договірні Сторони або їх відповідні організації, згідно з правилами та процедурами цих систем.
Кожна Договірна Сторона чи акредитована нею організація має право на вибіркові перевірки чи випробування імпортованих товарів, відповідно до чинного законодавства країни цієї Договірної Сторони. Договірні Сторони повинні повідомляти одна одну про результати таких випробувань та перевірок (не менше одного разу на рік). При виявленні дефектів в продукції, які можуть бути небезпечними для життя, здоров'я громадян чи навколишнього середовища, Договірні Сторони мають право на прийняття будь-яких заходів відповідно до національного законодавства їхніх країн. Друга Договірна Сторона повинна одразу бути повідомлена щодо прийнятих заходів та виявлених дефектів.
Інформація, що отримана в результаті виконання цієї Угоди, повинна оцінюватися Договірними Сторонами в строки, які залежать від невідкладності відповідних проблем. Розбіжності, пов'язані з тлумаченням або виконанням цієї Угоди, вирішуватимуться шляхом проведення переговорів між Договірними Сторонами. При цьому Договірні Сторони керуватимуться положеннями цієї Угоди.
Договірні Сторони не несуть будь-якої фінансової відповідальності за збиток або за інші претензії, що виникають під час реалізації торгових контрактів на постачання продукції, на яку поширюється дія цієї Угоди.
Договірні Сторони забезпечують конфіденційність документації та інформації, яка отримана в межах цієї Угоди. Ця інформація може бути передана третій стороні тільки з письмового дозволу Договірної Сторони, що її надала.
Ця Угода укладається строком на 5 років і набуває чинності від дня її підписання.
До цієї Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення за письмовою згодою Договірних Сторін.
Кожна із Договірних Сторін може денонсувати цю Угоду, письмово повідомивши іншу Договірну Сторону про свій намір. Угода втрачає чинність через 6 місяців від дня одержання іншою Договірною Стороною такого повідомлення.
Ця Угода не накладає ніяких зобов'язань Договірних Сторін щодо третьої сторони.
Вчинено в Любляні 22.12.97 у двох дійсних примірниках, кожний українською, словенською та англійською мовами, причому всі тексти є автентичними. У випадку виникнення розбіжностей відносно тлумачення положень цієї Угоди перевага надається тексту англійською мовою.
За Державний комітет України За Інститут стандартів
по стандартизації, метрології та метрології
та сертифікації Республіки Словенії