• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Російської Федерації про науково-технічне співробітництво

Росія, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 27.08.1996 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Росія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 27.08.1996
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 27.08.1996
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
( Дію Угоди припинено. Див. Закон № 2299-IX від 19.06.2022 )
УГОДА
між Урядом України та Урядом Російської Федерації про науково-технічне співробітництво
( Угоду ратифіковано Законом № 41/98-ВР від 16.01.98 )( Щодо припинення дії міжнародного договору України 15 жовтня 2023 року див. Лист Міністерства закордонних справ № 72/14-612/1-58310 від 05.08.2022 )( Сканована копія )
Уряд України та Уряд Російської Федерації, надалі поіменовані Сторонами,
враховуючи науково-технічні зв'язки, що склалися історично, між Україною та Російською Федерацією,
прагнучи розвивати та зміцнювати співробітництво між обома країнами в галузі науки і техніки, тим самим роблячи внесок до економічного та соціального розвитку обох країн,
погодились про наступне:
Сторони сприятимуть науково-технічному співробітництву на основі принципів рівноправ'я та взаємної вигоди, створюючи для цього необхідні організаційні, правові та фінансово-економічні умови.
Співробітництво в рамках цієї Угоди буде здійснюватися згідно з законодавством двох країн та договорами між Сторонами.
Співробітництво буде здійснюватися міністерствами, відомствами, науково-дослідними установами, науковими організаціями та товариствами, вищими навчальними закладами та підприємствами, а також українсько-російськими фінансово-промисловими групами.
Зміст співробітництва, його економічні та організаційні умови будуть погоджуватися безпосередньо організаціями, що співробітничають, на основі окремих угод, договорів та контрактів, включаючи:
фінансування співробітництва;
захист інтелектуальної власності;
використання результатів спільних науково-дослідних робіт;
відповідальність за достовірність інформації та якість матеріалів й обладнання, які передаються під час співробітництва;
порядок експлуатації науково-технічних об'єктів і наукового обладнання спільного використання;
відповідальність за збитки, завдані будь-якому з учасників співробітництва під час виконання спільних робіт;
умови відрядження вчених та спеціалістів.
Співробітництво буде реалізовуватися у таких формах:
виконання спільних науково-технічних програм та проектів;
створення спільних науково-технічних організацій, тимчасових наукових колективів, а також інноваційних підприємств, які забезпечують освоєння нової техніки та технологій;
проведення наукових робіт в науково-дослідних організаціях, вищих навчальних закладах, технопарках, на промислових підприємствах іншої країни, включаючи спільні польові дослідження та експедиції;
участь вчених та спеціалістів іншої країни у науково-технічних розробках, які виконуються в Україні та Російській Федерації;
проведення спільних семінарів, наукових конференцій, робочих зустрічей та виставок.
Співробітництво може здійснюватися також у інших взаємоузгоджених формах.
Сторони сприятимуть забезпеченню доступу вчених та спеціалістів обох країн до унікального та новітнього експериментального обладнання, а також кооперації при його розробці, виробництві та придбанні.
Сторони сприятимуть створенню сприятливих умов для перебування на території своєї країни вчених та спеціалістів з іншої країни, обміну науковими приладами та обладнанням, науково-технічною документацією при виконанні спільних досліджень та розробок.
Сторони розвиватимуть співробітництво в галузі науково-технічної інформації, сприятимуть обміну науково-технічною та науково-педагогічною літературою.
Наукова та науково-технічна інформація, що отримана під час співробітництва в рамках цієї Угоди, може бути за взаємною згодою організацій, що співробітничають, доступна для світової наукової громадськості.
Для реалізації співробітництва за взаємною домовленістю його учасників можуть запрошуватися організації, установи, вчені, спеціалісти та експерти з третіх країн та міжнародних організацій.
Захист та розподіл прав інтелектуальної власності на результати спільних робіт, отримані в межах співробітництва на основі цієї Угоди, здійснюються у відповідності до законодавства двох держав та угод між організаціями, що співробітничають.
Забезпечення ефективної реалізації цієї Угоди, а також координація спільних досліджень і розробок здійснюються Підкомісією з питань науково-технічного співробітництва (надалі іменується - Підкомісія) в рамках діяльності Змішаної Українсько-Російської комісії з співробітництва.
Національні частини Підкомісії очолюють керівники Міністерства України у справах науки і технологій та Державного комітету Російської Федерації з науки і технологій.
В рамках діяльності Підкомісії будуть проводитися консультації з питань науково-технічної політики, економічного та правового регулювання у цій сфері, а також погодження на цій основі пріоритетних напрямів двостороннього науково-технічного співробітництва.
При виконанні поточної роботи Підкомісія може використовувати різні організаційні форми, що обумовлюються вимогами оперативності та ефективності отримання результатів.
Підкомісія буде проводити свої засідання не менш як два рази на рік почергово в Україні та Росії.
Для організації своєї діяльності Підкомісія розробить відповідне положення.
Ця Угода не торкається прав і зобов'язань Сторін, що випливають з укладених ними інших міжнародних договорів.
Ця Угода набуває чинності з дати останнього письмового повідомлення, що підтверджує виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
Положення Угоди можуть бути змінені за взаємною письмовою згодою Сторін.
Ця Угода діятиме протягом п'яти років та після завершення терміну дії буде автоматично продовжуватися на наступні два роки при умові, що жодна з Сторін не повідомить іншу Сторону про намір припинити дію цієї Угоди не пізніше ніж за шість місяців до закінчення відповідного терміну її дії.
Припинення дії цієї Угоди не торкається виконання проектів, які реалізуються у відповідності з нею.
Вчинено в м. Москва 27 серпня 1996 р., в двох примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти є автентичні.
За Уряд
України
За Уряд
Російської Федерації
( Текст Угоди російською мовою )