• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Торговельна угода між Урядом України і Урядом Республіки Молдова

Молдова, Україна | Угода, Міжнародний договір від 20.03.1993
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 20.03.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 20.03.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Торговельна угода
між Урядом України і Урядом Республіки Молдова
Дата підписання: 20.03.1993
Дата набуття чинності: 20.03.1993
Уряд України і Уряд Республіки Молдова надалі "Договірні Сторони",
бажаючи сприяти розвитку та зміцненню торговельних відносин між двома країнами на основі рівноправності і взаємної вигоди,
усвідомлюючи важливість заходів, спрямованих на утворення міцної основи для успішного розширення співробітництва між двома країнами,
виходячи з необхідності створення умов для розвитку ринкових відносин між господарчими суб'єктами двох держав,
домовились про наступне:
Договірні Сторони будуть прагнути забезпечити максимально можливий гармонічний і всебічний розвиток торговельних відносин між двома країнами. Торговельні відносини будуть здійснюватися на основі взаємної вигоди. Кожна з Договірних Сторін буде утримуватися від дій, які завдають шкоди другій Стороні.
З метою забезпечення взаємовигідних умов щодо розвитку торговельних відносин між двома країнами Договірні Сторони надають одна одній режим найбільшого сприяння.
Положення Статті 2 цієї Угоди не розповсюджуються на переваги і пільги, які витікають з участі однієї з Договірних Сторін у:
а) митному союзі;
б) зонах вільної і/або прикордонної торгівлі, або в будь-якій іншій формі регіональної економічної інтеграції.
Для здійснення заходів тарифного і нетарифного регулювання двосторонніх економічних відносин, для обміну статистичною інформацією, проведення митних процедур Договірні Сторони погодились використовувати єдину дев'ятизначну Товарну номенклатуру зовнішньоекономічної діяльності (ТНЗЕД), засновану на Гармонізованій системі описування і кодування товарів та Комбінованій тарифно-статистичній номенклатурі Європейського економічного співробітництва. При цьому для власних потреб Договірні Сторони при необхідності здійснюють розвиток товарної номенклатури за межами дев'яти знаків.
Імпорт і експорт товарів між двома країнами буде здійснюватися згідно з положеннями цієї Угоди на основі контрактів, укладених між українськими і молдовськими фізичними і юридичними особами, належним чином уповноваженими для цієї мети.
Компетентні українські і молдовські органи сприятимуть укладенню та виконанню контрактів, включаючи довгострокові контракти на поставку товарів, згідно з положеннями цієї Угоди. Вони докладуть зусилля для подальшого розширення торгівлі.
Торгівля між двома країнами також може здійснюватися по узгодженню між Договірними Сторонами на основі протоколів з додатками до них списків товарів і послуг.
Розрахунки і платежі, які мають відношення до торгівлі між обома країнами, здійснюватимуться згідно з умовами платіжної угоди.
Сторони погодилися, що в разі рішення однієї з Договірних Сторін про запровадження національної грошової одиниці, це може бути здійснено згідно з міждержавною Угодою "Про захист інтересів країн рубльової зони в разі запровадження окремими державами національної валюти", підписаною 6 липня 1992 р. в м. Москві.
З метою розвитку торгівлі між двома країнами Договірні Сторони сприятимуть одна одній участі в торговельних ярмарках і виставках, які будуть проводитися в будь-якій з Договірних Сторін.
Предмети, що призначаються для ярмарків та виставок, а також зразки товарів будуть, при дотриманні відповідних законодавств країн Договірних Сторін, звільнятися від уплати митних зборів, податків та інших подібних зборів.
Кожна Договірна Сторона забезпечить безперешкодний транзит через свою територію товарів, що походять і/або призначені для митних територій другої Договірної Сторони, або третіх країн.
Договірні Сторони найближчим часом укладуть спеціальну угоду про транзит.
Договірні Сторони будуть консультуватися відносно концесійних договорів та утворення вільних економічних зон на територіях, що межують.
Спори відносно тлумачення і застосування цієї Угоди вирішуватимуться шляхом переговорів з урахуванням норм міжнародного права.
Спори між господарськими суб'єктами вирішуватимуться шляхом узгоджувальної процедури, або згідно з законодавством, діючим на території Договірних Сторін, у суді або арбітражу, в тому числі за взаємним погодженням в арбітражах третіх держав.
Положення цієї Угоди будуть застосовуватися після закінчення строку її дії до всіх контрактів, укладених в період дії цієї Угоди, але не виконаних до закінчення строку її дії.
Для реалізації мети цієї Угоди і вироблення рекомендацій по удосконаленню торговельно-економічного співробітництва між двома країнами Договірні Сторони погодились заснувати спільну українсько-молдавську Комісію, яка буде скликатися у випадку необхідності.
Угода набуває чинності від дати підписання.
Угода втрачає чинність за сплином шести місяців від дати письмового повідомлення однієї з Договірних Сторін про припинення її дії.
Здійснено в м.Кишиневі 20 березня 1993 р. у двох примірниках, кожний українською і молдавською (румунською) мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд України
(підпис)
За Уряд Республіки Молдова
(підпис)