• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про взаєморозуміння між Генеральним Директоратом з питань Інформаційного суспільства Європейської Комісії та Державним комітетом звязку та інформатизації України щодо розвитку Інформаційного суспільства

Європейський Союз, Державний комітет звязку та інформатизації України  | Меморандум, Міжнародний документ від 14.09.2000
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз, Державний комітет звязку та інформатизації України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 14.09.2000
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз, Державний комітет звязку та інформатизації України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 14.09.2000
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум про взаєморозуміння
між Генеральним Директоратом з питань Інформаційного суспільства Європейської Комісії та Державним комітетом зв'язку та інформатизації України щодо розвитку Інформаційного суспільства
Дата підписання: 14.09.2000
Дата набуття чинності: 14.09.2000
1. Генеральний Директорат з питань Інформаційного суспільства Європейської Комісії та Державний комітет зв'язку та інформатизації України, які надалі іменуються "Сторони",
- Беручи до уваги:
- статті 30, 51 та 66 Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС, яка набула чинності 1 березня 1998 року,
- Спільну стратегію ЄС щодо України, ухвалену під час Гельсінкського Саміту Європейського Союзу (грудень, 1999 року),
- Робочий План Головуючої країни ЄС щодо України;
- Враховуючи:
погодилися співпрацювати з метою розвитку Інформаційного суспільства в Україні, надаючи цьому високого пріоритету.
2. Сторони визнають важливість Інформаційного суспільства для розвитку ефективної ринкової економіки та для забезпечення можливостей якісного працевлаштування. Це вимагає відповідної освіти у школах та інших навчальних закладах, а також розвитку такого регулятивного середовища, яке сприяє інвестиціям, доки не буде забезпечено прийняття відповідних соціальних заходів, які б гарантували можливість найменш забезпеченим колам суспільства також отримувати з цього користь.
Ціллю даного Меморандуму взаєморозуміння є розширення співробітництва між сторонами у сфері Інформаційного суспільства з метою прискорення надання послуг в Україні. Меморандум взаєморозуміння дозволяє покращити співробітництво у галузі стратегії, співробітництво у розробці сумісного законодавства та створення умов для ринкової економіки у сфері послуг Інформаційного суспільства.
3. Сторони погодились про наступне:
3.1. Сторони погодилися співпрацювати в майбутньому у сфері Досліджень та Розвитку, особливо в межах програми Технологій Інформаційного суспільства П'ятої Рамкової Програми Європейського Союзу та погодилися на обмін листами для оформлення цього.
3.2. Українська сторона підтвердила свій намір розвивати програму e-Ukraine, яка відповідає потребам українського суспільства, стимулювати розвиток послуг Інформаційного суспільства в Україні. Гендиректорат з питань Інформаційного суспільства буде надавати поради, які базуються на досвіді, отриманому в рамках програми e-Europe, та надаватиме можливість Україні брати участь у відповідних заходах кожного разу, коли це буде доцільно.
3.3. Сторони погодились обмінятися інформацією щодо частотної політики. Україна підтвердила свій намір слідувати європейській таблиці розподілення частот та брати її до уваги при плануванні національного спектра.
3.4. Сторони погодились обмінюватися інформацією щодо послуг мобільного зв'язку третього покоління у сфері ліцензування, стандартів та планування спектра.
3.5. Сторони погодилися заохочувати співробітництво у розвитку послуг електронної комерції, а особливо тих, які спрямовані на їх взаємодію.
3.6. Гендиректорат з питань Інформаційного суспільства Європейської Комісії буде надавати поради у відповідь на запити з приводу стратегій Інформаційного суспільства, розроблених в Україні, а служби Комісії надаватимуть експертну та технічну допомогу згідно з існуючими процедурами та правилами.
Виконано у Парижі 14 вересня 2000 року англійською та українською мовами.
Олег Шевчук
Від імені Державного
комітету зв'язку та
інформатизації України
Роберт Верр'ю
Від імені DG INFSO
Європейської Комісії