• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Міністерством охорони здоровя України та Міністерством охорони здоровя Російської Федерації про співробітництво з питань охорони здоровя (укр/рос)

Міністерство охорони здоровя України  | Угода, Міжнародний документ від 28.01.2003 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 28.01.2003
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 28.01.2003
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я Російської Федерації про співробітництво з питань охорони здоров'я
( Щодо припинення дії Угоди див. Наказ Міністерства охорони здоров'я N 709 від 29.04.2022 ) ( Щодо припинення дії Угоди див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/1-34533 від 24.05.2022 )
Дата підписання: 28.01.2003
Дата набуття чинності: 28.01.2003
Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство охорони здоров'я Російської Федерації - далі Сторони,
беручи до уваги прагнення підтримувати та розвивати традиційні зв'язки в галузі охорони здоров'я,
враховуючи зацікавленість обох Сторін у взаємовигідному і рівноправному співробітництві на довгостроковій та стабільній основі,
домовились про таке:
Сторони розвиватимуть всебічне співробітництво у вирішенні пріоритетних завдань національних програм в галузі охорони та зміцнення здоров'я населення.
Сторони сприятимуть розширенню прямих зв'язків між установами охорони здоров'я, а також органами охорони здоров'я, що іменуються "організації, які співробітничають", з урахуванням особливостей переходу до ринкових відносин.
Сторони розвиватимуть взаємовигідне співробітництво в наступних галузях охорони здоров'я і медичної науки:
- надання первинної та спеціалізованої, а також стаціонарної (або вторинної) медичної допомоги дорослому і дитячому населенню;
- здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду;
- зміцнення здоров'я населення та медична профілактика;
- фармація і медична техніка, в тому числі виробництво;
- санаторно-курортне лікування і реабілітація;
- зміцнення інфраструктури охорони громадського здоров'я;
- спільне проведення наукових розробок;
- зміцнення інформаційної бази, в тому числі інформаційного забезпечення діяльності охорони здоров'я;
- медичне страхування населення;
- розробка пріоритетів у реформуванні систем охорони здоров'я;
- медична статистика;
- попередження та ліквідація медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій;
- обмін оперативною інформацією.
Відносини між організаціями, які співробітничають, здійснюються в рамках цієї Угоди на підставі прямих договорів (контрактів) відповідно до законодавства обох держав. Організації, які співробітничають, несуть відповідальність за дотримання договірних зобов'язань відповідно до законодавства обох держав і міжнародних договорів, учасниками яких є Україна та Російська Федерація.
Сторони сприяють організаціям, які співробітничають, у здійсненні лікувально-консультативного, наукового та інших видів співробітництва.
Співробітництво згідно зі статтею 3 цієї Угоди здійснюватиметься на комерційній основі (за договірними цінами або діючими прейскурантами) шляхом взаємного направлення хворих у спеціалізовані медичні центри, санаторно-курортні заклади для консультації, лікування та реабілітації, проведення спільних наукових досліджень, підготовки кадрів, обміну спеціалістами і медико-технічною інформацією, розроблення методичних матеріалів щодо застосування нових методів діагностики і лікування, організації симпозіумів, публікації монографій та статей, оформлення спільних патентів.
Сторони утримуватимуться від дій, що завдають збитків одна одній.
Сторони створюють постійно діючу робочу групу експертів для реалізації цієї Угоди.
Сторони інформують одна одну про плани проведення з'їздів, конференцій та інших подібних заходів. На прохання і пропозиції наукових і медичних товариств та інших організацій своїх держав вони сприятимуть прийманню спеціалістів для участі їх у цих заходах за рахунок Сторони, що відряджає.
У надзвичайних ситуаціях Сторони забезпечуватимуть екстрену лікувально-консультативну допомогу на безоплатній основі.
Сторони проводять спільну роботу щодо оптимізації учбових планів та програм вищих і середніх медичних навчальних закладів, встановлюють прямі зв'язки між цими закладами і здійснюють обмін аспірантами, студентами та учнями на комерційній основі.
Сторони надають можливість для підвищення кваліфікації медичних, викладацьких і наукових кадрів у підпорядкованих їм закладах на комерційній основі шляхом виділення путівок на існуючі цикли, а також стажування на робочих місцях.
Сторони, виходячи з можливості розвитку та удосконалення виробництва медичної техніки, медикаментів і їх обміну, сприяють підвищенню ефективності співробітництва між державами в цих галузях, у тому числі шляхом створення спільних підприємств з виробництва необхідних виробів медичного призначення.
Зміни та доповнення до цієї Угоди вносяться за взаємною письмовою згодою Сторін і оформляються окремими протоколами, що складають невід'ємну частину цієї Угоди.
Розбіжності та суперечності між Сторонами, пов'язані із тлумаченням та застосуванням цієї Угоди, вирішуються шляхом переговорів і консультацій.
Ця Угода набуває чинності з дати її підписання і укладається строком на п'ять років. Її дія автоматично продовжуватиметься на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не повідомить у письмовій формі іншу Сторону не пізніше ніж за шість місяців до закінчення чергового п'ятирічного періоду про свій намір припинити її дію.
Вчинено в м. Київ 28 січня 2003 р. у двох примірниках, кожен українською та російською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Міністерство охорони За Міністерство охорони
здоров'я України здоров'я Російської Федерації