• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво у сфері захисту прав споживачів (укр/рос)

Кабінет Міністрів України , Росія | Угода, Міжнародний документ від 23.05.1994
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Росія
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 23.05.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Росія
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 23.05.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво у сфері захисту прав споживачів
Дата підписання: 23.05.1994
Дата набуття чинності: 23.05.1994
Уряд України і Уряд Російської Федерації, які надалі іменуються "Сторони",
виходячи з обопільного прагнення України та Російської Федерації розвивати торговельно-економічне співробітництво,
беручи до уваги взаємну заінтересованість у координації та ефективній реалізації політики обох держав у сфері захисту прав споживачів,
відмічаючи важливість координації наукових досліджень у сфері удосконалення законодавства про захист прав споживачів, формування і розвитку ринків товарів і послуг для населення, споживчої експертизи товарів та послуг,
беручи до уваги Керівні принципи для захисту інтересів споживачів, які прийняті Генеральною Асамблеєю ООН 9 квітня 1985 року ( резолюція 39/248) ,
з метою створення дійової системи захисту прав споживачів і припинення несумлінного підприємництва,
погодились про нижчевикладене:
Сторони будуть координувати свою політику та практичну діяльність у сфері захисту прав споживачів з метою:
забезпечення належного захисту прав споживачів;
формування сфер виробництва і розподілу, які відповідають потребам і запитам споживачів;
заохочення високого рівня етичних норм підприємницької поведінки;
взаємодії у боротьбі з несумлінною діловою практикою підприємств-виготовлювачів;
сприяння створенню національних громадських об'єднань споживачів;
розширення міждержавного співробітництва у сфері захисту прав та інтересів споживачів;
заохочення створення ринкових умов, які надають споживачам якнайбільший вибір якісних товарів і послуг з одночасним зниженням цін.
1. Для реалізації мети цієї Угоди Сторони розробляють і координують свою політику і практичну діяльність з таких напрямів:
реалізація законодавства про захист прав споживачів в межах компетенції державних органів;
проведення економічних, юридичних, медико-біологічних, товарознавчих, соціологічних, науково-технічних, інформаційно-технологічних досліджень з проблем захисту прав споживачів і формування цивілізованого ринку споживчих товарів та послуг;
участь у міжнародних організаціях, угодах і заходах по захисту прав споживачів;
сприяння споживачам, підприємствам, організаціям обох країн у реалізації політики захисту прав споживачів;
гармонізація законодавства, що регулює взаємовідносини у сфері прав споживачів;
застосування обов'язкових норм безпеки і якості товарів, робіт і послуг та заохочення застосування добровільних норм якості і надійності товарів;
проведення політики, в тому числі інвестиційної, фінансової, податкової, митної, спрямованої на ефективне виробництво і реалізацію товарів і послуг для населення та заохочення зниження цін;
сприяння і здійснення заходів з розвитку громадського руху споживачів;
здійснення національних і спільних програм інформування та освіти споживачів;
реалізація спільних програм навчання спеціалістів органів державної влади і органів місцевого самоврядування з питань реалізації законодавства про захист прав споживачів.
2. Напрями співробітництва, що передбачені в пункті 1 цієї статті, не є вичерпаними і можуть бути доповнені за домовленістю Сторін.
Уповноваженими органами за реалізацію даної Угоди є:
для Української Сторони - Державний комітет України у справах захисту прав споживачів;
для Російської Сторони - Державний комітет Російської Федерації з антимонопольної політики та підтримки нових економічних структур.
Уповноважені органи можуть домовлятися між собою про заходи щодо реалізації співробітництва у межах даної Угоди.
1. Сторони будуть здійснювати обмін інформацією про формування законодавчої бази і практичної діяльності із захисту прав споживачів, що має взаємний інтерес, а також науковою та іншою інформацією про роботу у цій сфері, процесах формування ринкових умов.
2. Сторони будуть здійснювати обмін спеціалістами, моніторинг та дослідження з оцінки стану ринків товарів і послуг, їх прогнозування, маркетингу, соціологічні дослідження думок споживачів про якість, безпеку товарів і послуг та роботу підприємств торгівлі, побутового та інших видів обслуговування.
3. Сторони будуть розробляти спільні програми посилення захисту прав і законних інтересів споживачів, навчання спеціалістів, інформування населення про політику та взаємні рішення у цій сфері.
4. Сторони сприятимуть співробітництву у сфері захисту прав споживачів державних і громадських організацій як національних, так і міжнародних, у межах відповідних законів і правил кожної із Сторін.
Сторони відповідно до свого законодавства будуть заохочувати контакти і сприяти співробітництву на рівноправній та взаємовигідній основі між підприємствами і організаціями своїх країн з питань:
проведення сертифікації товарів та послуг;
організації сумлінної реклами, своєчасної і достовірної системи інформації про товари (роботи, послуги), а також їх виготовлювачів (виконавців, продавців);
запровадження на цих підприємствах нових наукових розробок.
Питання проведення узгодженої антимонопольної політики, спрямованої на захист прав споживачів, регулюються спеціальними угодами Сторін.
1. Сторони будуть здійснювати узгоджену політику у сфері захисту прав споживачів на засадах взаємної вигоди, утримуючись від дій, що наносять шкоду одна одній.
2. Положення цієї Угоди є обов'язковими для всіх господарюючих суб'єктів Сторін незалежно від виду їх власності та організаційно-правових форм.
Сторони будуть проводити консультації для здійснення контролю за ходом виконання цієї Угоди не рідше одного разу на рік.
Сторони будуть сприяти підписанню міжвідомчих угод або протоколів про співробітництво у сфері захисту прав споживачів, що мають взаємний інтерес.
Для контролю за реалізацією цієї Угоди, а також для розгляду спірних питань Сторони створюють двосторонню Погоджувальну комісію.
У роботі Погоджувальної комісії за взаємною домовленістю Сторін можуть брати участь представники державних органів, об'єднань споживачів, профспілкових та інших заінтересованих громадських об'єднань, а також залучатися експерти і вчені різних установ, організацій та підприємств.
За взаємною домовленістю Сторін до цієї Угоди можуть бути внесені зміни або доповнення.
Ця Угода не зачіпає зобов'язань Сторін з інших міжнародних договорів, учасниками яких вони є.
Ця Угода укладається строком на п'ять років і набуває чинності з дня її підписання.
Строк дії Угоди автоматично продовжується на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна з Сторін не направить іншій Стороні письмове повідомлення про свій намір припинити її дію не пізніше ніж за шість місяців до закінчення відповідного строку.
Укладено у м. Києві 23 травня 1994 року у двох примірниках, кожен російською та українською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
За Уряд України За Уряд Російської Федерації(підпис) (підпис)В. Єрмаков Л. Бочин