• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво у розвитку паливно-енергетичних комплексів (укр/рос)

Кабінет Міністрів України , Росія | Угода, Міжнародний документ від 07.09.1994
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Росія
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 07.09.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Росія
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 07.09.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво у розвитку паливно-енергетичних комплексів
( Угоду затверджено Постановою КМ N 159 від 04.03.95 )
Дата підписання: 07.09.1994
Дата затвердження: 04.03.1995
Дата набуття чинності: 07.06.1995
виходячи з доцільності збереження і розвитку на довгостроковій основі спеціалізації, кооперації і технологічно взаємозалежних виробництв,
визнаючи необхідність спільної розробки і реалізації цільових програм і проектів науково-технічного співробітництва в галузях паливно-енергетичних комплексів,
враховуючи взаємну зацікавленість Сторін в ефективному використанні сировинної бази, організації спільних підприємств і міждержавних компаній у галузях паливно-енергетичних комплексів, створенні сприятливих умов для удосконалення ринкових відносин між господарюючими суб'єктами,
домовилися про нижченаведене:
Сторони на основі взаємної вигоди, взаємодопомоги і недопущення дій, що наносять економічний збиток один одному, будуть усіляко розвивати співробітництво в галузях паливно-енергетичних комплексів.
Сторони визначили Міністерство палива й енергетики Російської Федерації і Державний комітет з нафти і газу України державними замовниками по взаємних поставках паливно-енергетичних ресурсів і найважливіших видів квотної і ліцензійної продукції.
Сторони доручать Державному комітету з нафти і газу України і Міністерству палива й енергетики Російської Федерації визначати щорічно обсяги взаємозалежних поставок продукції, робіт і послуг господарюючих суб'єктів, відповідальних за реалізацію взаємних постачань продукції в рамках цієї Угоди.
Досягнуті домовленості оформляються протоколами, що є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Сторони доручать Державному комітетові з нафти і газу України і Міністерству палива й енергетики Російської Федерації забезпечити координацію робіт відповідних господарюючих суб'єктів, по здійсненню на еквівалентній основі взаємозалежних поставок паливно-енергетичних ресурсів і найважливіших видів квотної і ліцензійної продукції. Номенклатура й обсяги продукції, що поставляється, при необхідності можуть уточнюватися державними замовниками.
Недотримання державними замовниками еквівалентності щоквартальних взаємних поставок цієї продукції розглядається як надання одній з них товарного кредиту, що вимагає відповідної компенсації за домовленістю між ними.
Взаємозалежні поставки продукції, а також продукція, що поставляється в рахунок оплати робіт і послуг, виконуваних підприємствами паливно-енергетичних комплексів по договорах, звільняються від стягування ввізних і вивізних мит з обох сторін.
Вартість взаємозалежних поставок, товарів і послуг визначається на погодженій основі, виходячи з рівня цін (у доларах США), наближених до світових.
Розрахунки за поставку продукції між підприємствами й організаціями Сторін будуть здійснюватися за договірними цінами, за винятком розрахунків за постачання окремих видів товарів, ціни на які встановлюються діючими в державах нормативними документами або спеціальними міжурядовими угодами.
Сторони визначать порядок пред'явлення санкцій за несвоєчасні поставки паливно-енергетичних ресурсів і інших найважливіших видів ресурсів, робіт і послуг і зберігають за собою право в односторонньому порядку переглядати, з попереднім повідомленням, обсяги поставок продукції, виконання робіт і послуг при невиконанні однією зі Сторін своїх зобов'язань.
Сторони будуть сприяти створенню спільних підприємств різних форм власності на акціонерній основі відповідно до чинного законодавства Сторін. Діяльність таких підприємств здійснюється відповідно до окремих міжурядових протоколів.
Сторони погодилися при розробці національних енергетичних програм проводити взаємні консультації, маючи на увазі подальше поглиблення інтеграційних зв'язків, розвиток науково-технічного співробітництва, впровадження нових технологій у галузях паливно-енергетичних комплексів України й Російської Федерації.
Сторони вживуть заходів по розробці і реалізації екологічних програм у галузях паливно-енергетичних комплексів на основі єдиних методологічних підходів, що забезпечують якнайшвидше досягнення міжнародних екологічних стандартів.
Сторони погодилися, що регіони спільної діяльності, обсяги робіт з розвідки, облаштування і розробки вугільних, нафтових і газових родовищ, з постачання і переробки паливно-енергетичних ресурсів, нафтопродуктозабезпечення, ремонт і будівництво об'єктів паливно-енергетичних комплексів і їхньої інфраструктури на територіях України й Російської Федерації визначаються щорічними окремими Протоколами між Державним комітетом з нафти і газу України і Міністерством палива й енергетики Російської Федерації.
Сторони будуть взаємодіяти при ліквідації наслідків стихійного лиха і аварій, а також фінансувати окремі спільні роботи з підвищення надійності і стійкості функціонування об'єктів паливно-енергетичних комплексів.
Сторони вживуть належних заходів по забезпеченню сталої роботи магістральних ліній електропередач, нафто-, газо- і нафтопродуктопроводів, що проходять по їхніх територіях, і будуть здійснювати безперешкодний транзит, у тому числі і на експорт, електроенергії, вуглеводневої сировини, нафтопродуктів і вугілля.
Обсяги й умови транзиту енергоресурсів Сторін на експорт визначаються окремими протоколами між Державним комітетом з нафти і газу України і Міністерством палива й енергетики Російської Федерації, з відповідними міністерствами і відомствами України. Зазначені протоколи є невід'ємною частиною даної Угоди.
Сторони будуть сприяти в рішенні необхідних соціальних питань шляхом розповсюдження на фахівців, залучених для виконання робіт на об'єктах паливно-енергетичних комплексів Сторін, національних режимів соціальних прав і гарантій.
Спірні питання, що виникають між господарюючими суб'єктами Сторін при виконанні договорів (контрактів), що укладаються на підставі цієї Угоди, підлягають розгляду за узгодженням Сторін арбітражними судами, якщо до цього не буде знайдено взаємоприйняте рішення.
Питання, які виникають у зв'язку з тлумаченням або застосуванням положень цієї Угоди, будуть вирішуватися шляхом переговорів і консультацій з урахуванням норм міждержавного права.
Сторони доручать Державному комітету з нафти і газу України і Державному митному комітету України і Мінтопенерго Росії, Державному митному комітету Росії організувати щоквартальний обмін інформацією про хід виконання цієї Угоди.
Сторони, за взаємною згодою, можуть вносити в цю Угоду необхідні доповнення і зміни, які оформляються відповідними протоколами.
Ця Угода набуває чинності після взаємного обміну повідомленнями, що підтверджують виконання необхідних внутрішньодержавних процедур і буде залишатися в силі до закінчення шести місяців із дня, коли одна зі Сторін повідомить у письмовій формі іншу Сторону про свій намір припинити її дію.
Вчинено 7 вересня 1994 р. у двох дійсних примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд За Уряд
України Російської Федерації
(підпис) (підпис)