• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством праці Сполучених Штатів Америки

Сполучені Штати Америки, Міністерство праці та соціальної політики України  | Меморандум, Міжнародний документ від 26.07.2000
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Міністерство праці та соціальної політики України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 26.07.2000
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Міністерство праці та соціальної політики України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 26.07.2000
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
про взаєморозуміння між Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством праці Сполучених Штатів Америки
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
26.07.2000
26.07.2000
26 липня 2000 р. у Вашингтоні, округ Колумбія, США, Міністр праці та соціальної політики Уряду України та Міністр праці Уряду США обговорили можливості співробітництва з питань праці, які становлять обопільний інтерес. Головне завдання, яке стоїть перед обома країнами, полягає у тому, щоб підвищити рівень життя людей і забезпечити те, що результати економічного розвитку будуть перевтілені у створення нових робочих місць та широкодосяжний добробут населення. Окрім того, спільною метою України та Сполучених Штатів Америки є ефективне впровадження основних стандартів у галузі праці та належних інструментів соціального захисту.
I. Галузі співробітництва
До галузей потенційного співробітництва можуть належати: послуги у сфері зайнятості, отримання кваліфікації та навичок; страхування по безробіттю та інші програми соціального захисту; охорона праці на гірничих та інших промислових підприємствах; виробничі відносини; пенсії; статистика з питань праці; припинення дитячої праці та міжнародної торгівлі дітьми; питання зайнятості, які мають стосунок до статевих ознак; зайнятість інвалідів; розробка стандартів у галузі праці та пов'язаних з ними програм на міжнародній арені.
Керуючись обопільним бажанням налагодити співробітництво для поліпшення умов праці та добробуту населення, учасники обговорення досягли згоди про реалізацію програми технічної допомоги в Україні. Втілення програми має розпочатися цього року за участю Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства праці США у співробітництві з Міжнародною організацією праці.
II. Програма співробітництва
На першому етапі програма технічного співробітництва буде напрямлена на те, щоб посилити важелі запровадження основних стандартів у галузі праці, шляхів соціального захисту та пов'язаних з ними заходів у наступних чотирьох сферах:
1) Охорона праці на гірничих підприємствах
При втіленні програми охорони праці на гірничих підприємствах головна увага буде спрямована на профілактику шкідливих та небезпечних чинників виробництва у вугільній промисловості, а також на посилення інституційної спроможності органів державної влади України по впровадженню заходів з охорони праці у цій галузі.
2) Послуги на адресу увільнених працівників
Реалізація програми полягатиме у наданні послуг таким працівникам у період до та після звільнення з підприємств. До адресатів програми належатимуть, зокрема, особи, які втратили роботу внаслідок скорочення обсягів виробництва у вугільній промисловості та закриття Чорнобильської атомної електростанції.
3) Боротьба з експлуатацією дітей
Ця програма, яка буде здійснюватися через Міжнародну організацію праці, полягатиме у тому, щоб надати органам державної влади України допомогу у розробці національної політики, спрямованої на боротьбу з експлуатацією дітей.
4) Виробничі відносини
Ця програма, яка буде здійснюватися через Міжнародну організацію праці, має на меті посилити спроможність системи виробничих відносин в Україні до запобігання та владнання конфліктів між працівниками та керівництвом підприємств.
5) Забезпечення статевої рівності
Ця програма, яка буде здійснюватися через Міжнародну організацію праці, буде спрямована на те, щоб поліпшити можливості працевлаштування для жінок шляхом допомоги органам державної влади України у вдосконаленні законів, нормативних актів та заходів державної політики по забезпеченню статевої рівності.
III. Координація
Загальна координація програм, описаних вище, покладається на Міністерство праці та соціальної політики України та Бюро міжнародних стосунків у галузі праці Міністерства праці США. Міністерство праці та соціальної політики України має намір підтримувати ці заходи шляхом допомоги з боку працівників Міністерства, а також надання інформації, необхідної для ефективного впровадження та оцінки програми.
Представники Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства праці США мають намір за необхідності проводити спільні засідання. Метою таких засідань буде обговорення поточного стану реалізації програм, викладених у цьому документі, та майбутніх заходів для досягнення спільної мети - забезпечення основних стандартів у галузі праці та дієвих інструментів соціального захисту.
Укладено 26 липня 2000 р. у Вашингтоні, округ Колумбія, США, у двох примірниках українською та англійською мовами.
Від Міністерства праці та
соціальної політики України:
І.Я. Сахань
Міністр праці та
соціальної політики
Від Міністерства праці США:

Алексіс М. Герман
Міністр праці