• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Молдова про єдиний порядок регулювання зовнішньоекономічних відносин

Молдова, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 18.08.1999
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 18.08.1999
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 18.08.1999
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Молдова про єдиний порядок регулювання зовнішньоекономічних відносин
( Угоду ратифіковано Законом N 1599-III від 23.03.2000 )
Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Молдова, які надалі іменуються Сторонами,
підтверджуючи своє прагнення до спільної економічної інтеграції у світове співтовариство, готовність до поглиблення співробітництва та пошуку шляхів і засобів прискорення цього процесу,
підтримуючи наміри України та Республіки Молдова стати повноправними членами Світової торгової організації (СТО), розділяючи її цілі та принципи, а також беручи до уваги результати угод і домовленостей, досягнутих вході Уругвайського раунду багатосторонніх торговельних переговорів в рамках ГАТТ,
з метою реалізації домовленостей про створення Митного союзу між Україною і Республікою Молдова і вирішення питань, що забезпечують функціонування системи регулювання зовнішньоекономічних відносин,
прагнучи до створення рівних умов здійснення зовнішньоекономічної діяльності для господарюючих суб'єктів обох держав,
керуючись загальновизнаними нормами міжнародного права,
погодились про таке.
1. Сторони встановлять єдиний порядок регулювання зовнішньоекономічних відносин і прийняття рішень в слідуючих галузях:
встановлення торгового режиму щодо третіх країн;
тарифне регулювання в галузі зовнішньоекономічної діяльності;
нетарифне регулювання в галузі зовнішньоекономічної діяльності;
валютне регулювання і валютний контроль зовнішньоекономічних операцій;
порядок застосування тимчасових обмежень у взаємній торгівлі і у торгівлі з третіми країнами;
уніфікація системи митного та прикордонного контролю;
забезпечення контролю за транзитом підакцизних товарів.
2. Ніщо ніяким чином не перешкоджатиме і не впливатиме на вжиття будь-якою із Сторін антидемпінгових компенсаційних або спеціальних заходів згідно з її чинним законодавством.
У відношенні країн, з якими Сторонами на двосторонній основі не встановлений торговий режим, або тих країн, де такий режим відрізняється від торгового режиму наданого цим країнам іншою Стороною, Україна і Республіка Молдова будуть застосовувати однаковий торговий режим.
2. Зміна ставок ввізних та вивізних мита і зборів, які застосовуються в обох країнах, проводиться Сторонами після консультацій їх повноважних представників у порядку, встановленому національними законодавствами.
1. Сторони здійснюють узгоджене нетарифне регулювання зовнішньоекономічної діяльності, зберігають у відношенні вивозу в треті країни квотування і/або ліцензування окремих видів товарів, вироблених на територіях Сторін.
2. Переліки товарів, що ліцензуються і квотуються, розміри квот на товари при їх вивозі у треті країни, ввозі із третіх країн. встановлюються для обох держав уповноваженими органами Сторін після консультацій їх представників.
3. Сторони забезпечують контроль за експортом (імпортом) квотуємих та ліцензуємих товарів, веденням бази даних виданих ліцензій і здійснюють щоквартальне надання одна одній інформації про фактичні обсяги вивозу (ввозу) продукції.
4. Сторони погодилися, що для забезпечення контролю за експортом (імпортом) ліцензуємих і квотуємих товарів Сторони створять інститут уповноважених органів Сторін, що координуватиме зовнішньоекономічні зв'язки. Статус уповноважених органів Сторін буде визначений окремим протоколом за взаємною згодою Сторін.
Сторони уніфікують механізм валютного регулювання і валютного контролю при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності.
1. Усі зміни в регулюванні зовнішньоекономічної діяльності в галузях, які перераховані у Статтях 2-5 цієї Угоди будуть проводитися узгоджено.
2. Відносно розслідування випадків демпінгу або субсидування, кожна Сторона погоджується розглянути подання іншої Сторони і повідомити зацікавленим сторонам відповідного розслідування про суттєві факти і міркування, на основі яких приймається остаточне рішення про вжиття антидемпінгових або компенсаційних заходів. За три місяці до прийняття відповідного рішення про справляння остаточного антидемпінгового або компенсаційного мита Сторони згідно з національним законодавством намагатимуться здійснити все можливе для досягнення конструктивного вирішення проблеми.
1. Сторони не застосовують мита, податки і збори, що мають еквівалентну дію на експорт і/або імпорт товарів, що походять з митної території однієї із Сторін.
2. Митний контроль за ввезенням товарів із третіх країн на територію України і Республіки Молдова регулюється окремими домовленостями між митними органами Сторін.
3. Для реалізації практичних заходів щодо виконання цієї Угоди Сторони забезпечать взаємне представництво при митних органах обох держав.
Сторони намагатимуться забезпечити сумісність принципів зовнішньоекономічної діяльності, однаковий рівень її лібералізації, створення рівних умов для господарюючих суб'єктів.
Сторони будуть вирішувати всі спірні питання, які можуть виникнути у зв'язку з тлумаченням або застосуванням цієї Угоди шляхом переговорів і взаємних консультацій.
В цю Угоду за взаємною згодою Сторін можуть вноситись зміни та доповнення, які оформлюються протоколом, що є невід'ємною частиною Угоди. Цей протокол набуває чинності у відповідності з положеннями статті 11.
Ця Угода набуває чинності з дати останнього письмового повідомлення Сторін, що підтверджує виконання відповідних внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
Ця Угода укладається строком на п'ять років, її дія буде автоматично продовжуватись на наступні п'ятирічні строки, якщо жодна із Сторін не повідомить в письмовій формі іншу Сторону не менш ніж за шість місяців до закінчення строку дії цієї Угоди про свій намір її денонсувати.
Вчинено в м. Києві 18 серпня 1999 року в двох дійсних примірниках, кожний українською, молдовською і російською мовами, при цьому усі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей у тлумаченні і застосуванні положень цієї Угоди, текст російською мовою буде мати переважну силу.
За Кабінет Міністрів України За Уряд Республіки Молдова