• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Державним комітетом України з енергозбереження і Комітетом з енергоефективності при Раді Міністрів Республіки Білорусь про співробітництво в сфері енергоефективності та поновлюваних джерел енергії

Білорусь, Державний комітет України з енергозбереження  | Угода, Міжнародний документ від 16.10.2001
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Державний комітет України з енергозбереження
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 16.10.2001
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Державний комітет України з енергозбереження
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 16.10.2001
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Державним комітетом України з енергозбереження і Комітетом з енергоефективності при Раді Міністрів Республіки Білорусь про співробітництво в сфері енергоефективності та поновлюваних джерел енергії
Дата підписання: 16.10.2001
Дата набуття чинності: 16.10.2001
Державний комітет України з енергозбереження і Комітет з енергоефективності при Раді Міністрів Республіки Білорусь (далі іменовані Сторонами),
відзначаючи бажання Сторін ефективно співробітничати в напрямку реалізації заходів міждержавної Програми довгострокового економічного співробітництва між Україною і Республікою Білорусь на 1999 - 2008 роки,
відзначаючи необхідність розвивати подальше співробітництво в галузі енергозбереження, підвищення ефективності кінцевого споживання енергії і використання поновлюваних джерел енергії,
приймаючи до уваги важливість подальшого підвищення енергоефективності використання як традиційних, так і поновлюваних джерел енергії на основі ефективних і екологічно чистих технологій,
розглядаючи енергозбереження в якості одного з найважливіших інструментів для рішення екологічних проблем та виконання зобов'язань Рамкової конвенції ООН про зміну клімату від 9 травня 1992 року,
домовилися про таке:
Мета Угоди
Метою цієї Угоди є сприяння становленню і розвитку співробітництва в галузі ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів та відновлюваних джерел енергії для того, щоб сприяти досягненню спільних інтересів Сторін в процесі розробки та використання ефективних і екологічно чистих технологій та джерел енергії як традиційних, так і поновлювальних.
Напрями співробітництва
У рамках цієї Угоди і з огляду на мету Угоди, викладену в статті 1, можливими напрямами співробітництва є:
1. Спільна розробка матеріалів і реалізація міждержавних, міжурядових і міжвідомчих домовленостей, спрямованих на підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів двох Сторін.
2. Обмін досвідом щодо розробки економічного механізму стимулювання енергозбереження та пропозиціями щодо його впровадження.
3. Оцінка найбільш перспективних енергозберігаючих технологій та можливостей їхнього застосування.
4. Науково-технічні дослідження і підвищення кваліфікації співробітників.
5. Застосування енергетичного прогнозування, пов'язаного з поточним і перспективним розвитком попиту на різні види енергії.
6. Оцінка можливостей застосування економічних, юридичних і будь-яких інших інструментів стосовно організації енергозабезпечення, що дозволяють збільшити енергетичну ефективність і використовувати поновлювані джерела енергії.
7. Обмін затвердженою правовою й інформаційно-нормативною базою.
8. Сприяння створенню спільних підприємств, з урахуванням законодавства держав обох Сторін у сферах виробництва, сервісного обслуговування енергозберігаючого устаткування, приладів обліку та регулювання і матеріалів.
9. Екологічні аспекти енергозбереження.
Форми співробітництва
Співробітництво за цією Угодою може здійснюватися в таких формах:
1. Створення робочих груп з метою планування і здійснення спільних досліджень та вирішення конкретних завдань.
2. Спільна теоретична, експериментальна, демонстраційна і проектна робота, а також спільні розробки силами відповідних дослідницьких центрів в обох країнах.
3. Проведення спільних конференцій, семінарів і робочих зустрічей, обмін технічними фахівцями й експертами.
4. Обмін технічною інформацією, документацією та результатами досліджень.
5. Проведення експертизи концепцій та програм.
6. Обмін приладами, устаткуванням і матеріалами, необхідними для здійснення спільних проектів в рамках окремих угод між виконавцями проектів.
7. При бажанні Сторін здійснювати співробітництво в будь-якій іншій формі вони розробляють і укладають окремі угоди як Додаток до цієї Угоди, в якому викладається робочий план проведення відповідних заходів, включаючи кошторис витрат, джерела фінансування та інші зобов'язання і умови, що не входять до положень цієї Угоди. Додаток стає складовою частиною даної Угоди.
Спільний Координаційний Комітет
Для планування і координації спільної діяльності в рамках Угоди Сторони створюють Спільний Координаційний Комітет (далі Комітет). Цей Комітет:
1. Засновується Сторонами, які делегують до нього трьох представників від кожної Сторони. Комітет забезпечує виконання цієї Угоди.
2. Визначає основні напрямки і пріоритети співробітництва в рамках цієї Угоди.
3. Координує і розглядає всі питання, що відносяться до цієї Угоди, і вживає заходів для їхнього успішного вирішення.
4. Сприяє фінансуванню спільних енергозберігаючих проектів.
5. Визначає графік і програму своїх засідань. Як правило, Комітет збирається раз на рік по черзі в Україні і в Республіці Білорусь, якщо не буде іншої домовленості.
Організаційні питання
1. Комітет уповноважений створювати робочі групи експертів з різних напрямків співробітництва, визначених статтею 2, а також розглядати звіти про здійснену роботу, які надаються цими групами.
2. Комітет має право розробляти, затверджувати, переглядати і коректувати процедурні положення, пов'язані з організацією і діяльністю Комітету, відповідно до положень цієї Угоди.
3. Комітет вносить пропозиції на розгляд Сторін в галузі:
а) ефективного використання енергії і відновлюваних джерел енергії;
б) використання нових технологій (обмін, застосування, торгівля).
Виконавчі Агентства
1. Здійснення всієї виконавської діяльності з реалізації домовленостей, визначених цією Угодою. Сторони покладають на Виконавчі Агентства обох держав.
2. Виконавчі Агентства уповноважені здійснювати обмін інформацією, фахівцями, а також окремими видами устаткування і матеріалів у рамках існуючого законодавства обох держав і відповідно до положень цієї Угоди.
3. З української сторони Виконавчим Агентством є Державне підприємство "Центральне Агентство з енергетичних обстежень". З білоруської сторони Виконавчим Агентством є республіканське унітарне підприємство "Белэнергосбережение" Комітету з енергоефективності при Раді Міністрів Республіки Білорусь.
Конфіденційність
1. Сторони і Виконавчі Агентства здійснюють обмін інформацією, необхідною для реалізації цієї Угоди.
2. Інформаційні матеріали, звіти і будь-які інші результати діяльності в рамках Угоди можуть бути передані третій стороні тільки за згодою обох Сторін.
Витрати
Якщо не досягнуто іншої письмової домовленості, всі витрати, пов'язані зі співробітництвом відповідно до цієї Угоди і будь-яких Додатків до неї, несе Сторона, що здійснює ці витрати.
Вирішення спорів
Усі питання, що стосуються тлумачення чи застосування цієї Угоди, вирішуються обома Сторонами шляхом взаємної домовленості.
Законодавство, що застосовується
Кожна Сторона здійснює свою діяльність, пов'язану з реалізацією цієї Угоди, відповідно до чинного законодавства своєї держави.
Внесення змін і доповнень до Угоди
В цю Угоду можуть вноситися зміни і доповнення при взаємній згоді Сторін.
Такі зміни і доповнення оформляються додатковими протоколами між Сторонами і є невід'ємною частиною даної Угоди.
Тривалість дії Угоди
1. Ця Угода укладається терміном на три роки і набуває чинності з моменту її підписання.
2. Дія цієї Угоди автоматично продовжується на наступні трирічні періоди, якщо ні одна зі Сторін не пізніше ніж за шість місяців до завершення відповідного періоду не проінформує у письмовій формі іншу Сторону про своє рішення і не припинить дії цієї Угоди.
3. Припинення дії цієї Угоди, а також, внесення в неї змін і доповнень не впливає на завершення реалізації програм і проектів та проведення чи завершення спільної діяльності та експериментів, раніше погоджених Сторонами в рамках цієї Угоди, якщо тільки Сторони письмово не домовляться про інше.
Вчинено в м. Києві 16 жовтня 2001 р. в двох примірниках, кожний українською та російською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу.
За Державний комітет За Комітет з енергоефективності
України з енергозбереження при Раді Міністрів Республіки
Білорусь