• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Міністерством освіти України і Міністерством науки і освіти Республіки Болгарія

Болгарія, Міністерство освіти України  | Угода, Міжнародний договір від 09.12.1994
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Міністерство освіти України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 09.12.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Міністерство освіти України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 09.12.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Міністерством освіти України і Міністерством науки і освіти Республіки Болгарія
Дата підписання: 09.12.1994
Дата набуття чинності: з дня підписання
Спираючись на історичні корені дружніх відносин,
враховуючи традиційні українсько-болгарські зв'язки,
прагнучи підтримувати та розвивати взаємовигідне співробітництво в галузі освіти та науки,
Міністерство освіти України та Міністерство науки і освіти Республіки Болгарія, надалі "Договірні Сторони",
домовились про наступне:
Договірні Сторони у відповідності з діючим у кожній державі законодавством і нормами міжнародного права будуть розвивати та підтримувати співробітництво між відповідними організаціями і установами обох держав у галузі освіти і науки на основі принципів рівноправності та взаємної поваги.
Договірні Сторони прикладуть зусиль на таких напрямках співробітництва:
- обмін досвідом з найважливіших напрямів розвитку, управління і планування в галузі освіти, включаючи вищу;
- підготовка спеціалістів на основі еквівалентного обміну студентами, аспірантами та стажистами за фахами, що є пріоритетними для кожної з Договірних Сторін;
- підготовка та підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів;
- проведення спільних наукових досліджень в галузі гуманітарних, природничих, технічних, педагогічних наук, що становлять взаємний інтерес і, особливо, що стосується спільного історичного минулого обох народів;
- розширення вивчення української мови в університетах Республіки Болгарія та болгарської мови в університетах України;
- порівняння змісту навчальних програм і підручників з історії, географії і літератури, відображаючих історію, географію та літературу обох країн;
- розширення співробітництва при підготовці фахівців, підручників і навчальної документації для етнічних болгар - громадян України.
Сторони щорічно проводитимуть обмін студентами, аспірантами і стажистами на еквівалентній основі. Підбір кандидатів на навчання та стажування є прерогативою Сторони, що направляє.
Сторони щорічно сприятимуть виділенню відповідної кількості місць в рамках встановленої квоти для одержання вищої освіти, навчання в аспірантурі та стажування за рахунок Сторони, що приймає.
Діти службовців дипломатичних представництв та співробітників державних закордонних установ обох Сторін навчатимуться в середніх та вищих навчальних закладах безкоштовно та поза встановленою квотою для обміну. Умовою для навчання у такому випадку є пред'явлення документа про успішно складені вступні іспити або про отримання в своїй країні статусу студента. При поверненні їх батьків на батьківщину або при зміні їх статусу питання про умови продовження навчання вирішуватимуться окремо для кожного випадку.
Сторони ініціюватимуть вивчення української мови та літератури в Республіці Болгарія і болгарської мови та літератури в Україні, розвиток україністики та болгаристики.
Сторони щорічно сприятимуть наданню стипендій для участі у літніх мовних курсах, що організовуються університетами в Україні та Республіці Болгарія на основі безвалютного еквівалентного обміну або за рахунок Сторони, що направляє.
Сторони проводитимуть обмін викладачами української мови і літератури і, відповідно, болгарської мови і літератури на курси підвищення кваліфікації, а також студентів, які вивчають болгарську мову і, відповідно, українську мову на частковий курс навчання.
Сторони сприятимуть відкриттю Болградської гімназії, навчального закладу з болгарською мовою викладання.
Сторони прагнутимуть до розширення спільної участі вчених в міжнародних програмах і проектах в галузі освіти і науки, в семінарах, конференціях, читанні лекцій і других міроприємствах в галузі гуманітарних наук, зокрема історії, української мови і літератури, болгарської мови і літератури.
Сторони сприятимуть обміну спеціалістами на педагогічну роботу у вищих навчальних закладах у галузі гуманітарних, природничих і технічних наук, підвищенню ефективності співробітництва між вищими навчальними закладами України і Республіки Болгарія.
Сторони сприятимуть розвиткові і зміцненню співробітництва між середніми загальноосвітніми школами, професійно-технічними училищами, вищими навчальними закладами за такими напрямками:
- обмін досвідом в галузі педагогічної діяльності;
- обмін учнями, зокрема із шкіл з болгарською мовою навчання;
- обмін досвідом при розробці навчальних посібників і програм, програм комп'ютеризації навчального процесу;
- обмін спортивними делегаціями та колективами художньої самодіяльності;
- виконання спільних науково-дослідних робіт, що становлять взаємний інтерес.
Обмін у рамках цієї статті буде проводитись на договірній основі, а його обсяги будуть встановлюватись щорічно керівниками установ, що співпрацюють.
Сторони сприятимуть відкриттю шкіл і дитячих садків в Україні з болгарською мовою навчання та шкіл і дитячих садків в Республіці Болгарія з українською мовою навчання.
Сторони забезпечать права в галузі освіти і науки громадянам України болгарської національності і громадянам Республіки Болгарія української національності.
Сторони щорічно будуть обмінюватись делегаціями для обговорення виконання цієї Угоди і підготовки щорічного протоколу, в якому уточнюватимуть квоту еквівалентного обміну з різних форм співробітництва, фінансові та інші умови навчання і стажування, а також обмін і співробітництво в галузі навчання і стажування українських громадян болгарської національності.
Сторони розроблять і узгодять дипломатичним шляхом Угоду про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту, вчені ступені і звання, видані і присуджені в Україні і Республіці Болгарія.
При необхідності і за взаємною згодою Сторони можуть доповнити або змінити цю Угоду.
Координацію і контроль за виконанням цієї Угоди здійснюватимуть управління міжнародного співробітництва двох міністерств.
Цю Угоду підготовлено і підписано 09.12.94 р. в м. Києві у двох примірниках, кожний українською та болгарською мовами, при цьому тексти є автентичними.
За Міністерство освіти За Міністерство науки і освіти
України Республіки Болгарія