• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження окремих рекомендацій з організаційних питань роботи суддів в умовах воєнного стану

Рада суддів України | Рішення, Рекомендації від 14.03.2022 № 10
Реквізити
  • Видавник: Рада суддів України
  • Тип: Рішення, Рекомендації
  • Дата: 14.03.2022
  • Номер: 10
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада суддів України
  • Тип: Рішення, Рекомендації
  • Дата: 14.03.2022
  • Номер: 10
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14.03.2022 № 10
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Ради суддів № 24 від 05.08.2022 )
Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Ради суддів України Моніча Б.С. про затвердження окремих рекомендацій організації роботи судів та суддів в умовах воєнного стану, відповідно до статті 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року (із подальшими змінами), рішення Ради суддів України № 35 від 03 вересня 2021 року, рішення Ради суддів України № 54 від 25 листопада 2021 року, Рада суддів України ВИРІШИЛА:
1. Інформацію Голови Ради суддів України Моніча Б.С. про затвердження окремих рекомендацій з організаційних питань роботи суддів в умовах воєнного стану взяти до відома.
2. Затвердити окремі рекомендації організації роботи судів та суддів в умовах воєнного стану, що додаються.
3. Копію цього рішення направити усім судам України, Державній судовій адміністрації України та її територіальним управлінням для врахування в роботі.

Голова Ради суддів України

Б.С. Моніч
Додаток
до рішення Ради суддів України
від 14.03.2022 № 10
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Ради суддів України
від 14.03.2022 № 10
ОКРЕМІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
організації роботи судів та суддів в умовах воєнного стану
І. Особливості участі суддів у національному спротиві (проходження служби у складі добровольчого формування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, участь у добровольчому формуванні територіальної громади).
1. Проходження суддею служби у складі добровольчого формування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, участь судді у добровольчому формуванні територіальної громади, укладення відповідних контрактів не є порушенням вимог щодо несумісності.
2. При вирішенні питання проходження служби у складі добровольчого формування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, участі судді у добровольчому формуванні територіальної громади, укладення відповідних контрактів слід виходити з того, що основним обов'язком судді є відправлення правосуддя.
3. При визначенні рівня залучення судді до участі в національному спротиві слід забезпечувати необхідний баланс між кількістю робочого часу, який витрачає суддя на участь в національному спротиві та ефективність і можливість виконання його безпосередніх обов'язків з відправлення правосуддя.
4. За умови, що суддя перебуває в автоматизованому розподілі справ та самостійно розподіляє свій час, необхідний для виконання своїх безпосередніх обов'язків із часом, необхідним для виконання обов'язків в територіальній обороні, табелювання такого судді здійснюється в загальному порядку (як перебування на робочому місці).
5. Табелювання судді, який здійснює виконання обов'язків в територіальній обороні під час робочого часу здійснюється на підставі розпорядчого документу суду, яким одночасно вирішується питання виключення судді із автоматизованого розподілу.
6. Документом, що підтверджує участь в національному спротиві, є контракт добровольця територіальної оборони або наказ про зарахування для проходження служби у складі добровольчого формування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, наказ про зарахування для участі у добровольчому формуванні територіальної громади.
II. Суддівська винагорода у розмірі посадового окладу та доплат, визначених частиною другою статті 135 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", виплачується за наявності однієї із умов:
1. Суддя згідно табелю перебуває в автоматизованому розподілі справ та здійснює свої повноваження на робочому місці або дистанційно.
2. Суддя перебуває у відрядженні, оплачуваній відпустці тощо.
3. Суддя увільнений від виконання обов'язків з відправлення правосуддя у зв'язку із призовом на військову службу під час мобілізації на особливий період, зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на період проходження військової служби.
( Пункт 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Ради суддів № 24 від 05.08.2022 )
4. Суддя в робочий час виконує обов'язки, пов'язані з участю в національному спротиві.
5. Суддя не здійснює правосуддя з незалежних від нього причин (закінчення строку повноважень, тимчасове зупинення роботи суду, тимчасове зупинення відправлення правосуддя тощо).
III. Особливості трудових відносин із суддями, які вимушено залишили свої місця проживання та перебувають в інших містах або за кордоном.
1. Рекомендувати керівництву судів з'ясувати дійсні причини залишення місць проживання.
2. У випадку, якщо судом не ухвалювалося рішення про тимчасове зупинення роботи суду (тимчасове зупинення відправлення правосуддя) або рішення про дистанційну роботу, - надавати таким суддям за їх заявами оплачувану або неоплачувану відпустку з одночасною рекомендацією прибути до місця роботи в найкоротший термін.
3. При ухваленні рішення щодо надання відпусток враховувати дійсні обставини (наявність/відсутність бойових дій в конкретному населеному пункті), реальну можливість/необхідність повернення/прибуття судді на робоче місце, можливість дистанційної роботи.
4. Дистанційна робота судді можлива виключно за умови його перебування в межах України.
( Текст взято з сайту Ради суддів України http://www.rsu.gov.ua )