• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Куцерубова Юрія Митрофановича щодо офіційного тлумачення положень статей 13, 23, 40,

Конституційний Суд України  | Ухвала від 14.03.2002 № 3-у/2002
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 14.03.2002
  • Номер: 3-у/2002
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 14.03.2002
  • Номер: 3-у/2002
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Куцерубова Юрія Митрофановича щодо офіційного тлумачення положень статей 13, 23, 40, 54, 56, 102, пункту 2 статті 116, статті 130, пункту 3 статті 131 Конституції України, статей 7, 16, 28, 29 Закону України "Про звернення громадян", а також про визнання неконституційними дій Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, Кабінету Міністрів України, Президента України
м. Київ, 14 березня 2002 року
N 3-у/2002
Справа N 2-10/2002
Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Скоморохи Віктора Єгоровича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Євграфова Павла Борисовича,
Іващенка Володимира Івановича,
Корнієнка Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Розенка Віталія Івановича - суддя-доповідач,
Савенка Миколи Дмитровича,
Селівона Миколи Федосовича,
Тихого Володимира Павловича,
Шаповала Володимира Миколайовича
розглянув питання про наявність підстав для відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Куцерубова Юрія Митрофановича щодо офіційного тлумачення положень статей 13, 23, 40, 54, 56, 102, пункту 2 статті 116, статті 130, пункту 3 статті 131 Конституції України, статей 7, 16, 28, 29 Закону України "Про звернення громадян", а також про визнання неконституційними дій Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, Кабінету Міністрів України, Президента України.
Заслухавши суддю-доповідача Розенка В.І. та вивчивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. У липні 2001 року громадянин Куцерубов Ю.М. надіслав до Конституційного Суду України звернення щодо офіційного тлумачення зазначених статей Конституції України, Закону України "Про звернення громадян" та про визнання неконституційними дій ряду органів виконавчої, судової влади, прокуратури, які нібито формально і упереджено поставилися до перевірки його заяв і скарг.
Секретаріатом Конституційного Суду України громадянину Куцерубову Ю.М. були дані необхідні роз'яснення та офіційно повідомлено, що звернення за формою і змістом не відповідає вимогам Закону України "Про Конституційний Суд України". Не погоджуючись з таким висновком, він адресував Конституційному Суду України декілька листів, наполягаючи на розгляді їх по суті.
2. Колегія суддів Конституційного Суду України з конституційних звернень (подань) Ухвалою від 27 лютого 2002 року відмовила у відкритті конституційного провадження у цій справі на підставі пунктів 2, 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" за невідповідністю конституційного звернення вимогам, передбаченим Законом України "Про Конституційний Суд України", і непідвідомчістю Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному зверненні.
3. Вивчення змісту звернення та листів Куцерубова Ю.М. засвідчує, що в них відсутнє обгрунтування необхідності офіційного тлумачення низки статей Конституції України та Закону України "Про звернення громадян", а також не наведено фактів і не надано матеріалів щодо неоднозначного їх застосування органами державної влади. У автора звернення виник конфлікт за місцем роботи на одному з підприємств м. Харцизька Донецької області, адміністрація якого відмовляється впроваджувати у виробництво його раціоналізаторські пропозиції. Оцінка таких дій посадових осіб, як і розгляд трудових спорів по суті, не належать до компетенції Конституційного Суду України. Захист порушених прав може бути здійснено шляхом безпосереднього звернення до суду загальної юрисдикції.
Враховуючи, що звернення громадянина Куцерубова Ю.М. не відповідає вимогам Закону України "Про Конституційний Суд України", а порушені в них питання непідвідомчі Конституційному Суду України, та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, статтями 13, 42, 45, 50, 94 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Куцерубова Юрія Митрофановича на підставі пунктів 2, 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" щодо офіційного тлумачення положень статей 13, 23, 40, 54, 56, 102, пункту 2 статті 116, статті 130, пункту 3 статті 131 Конституції України, статей 7, 16, 28, 29 Закону України "Про звернення громадян", а також про визнання неконституційними дій Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, Кабінету Міністрів України, Президента України.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ