• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про закриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Олексієнка Миколи Васильовича щодо відповідності

Конституційний Суд України  | Ухвала від 08.07.2020 № 12-уп(ІІ)/2020
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 08.07.2020
  • Номер: 12-уп(ІІ)/2020
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 08.07.2020
  • Номер: 12-уп(ІІ)/2020
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УХВАЛА
ДРУГОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про закриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Олексієнка Миколи Васильовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення першого речення частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"
м. К и ї в
8 липня 2020 року
№ 12-уп(ІІ)/2020
Справа № 3-111/2019(2588/19)
Другий сенат Конституційного Суду України у складі суддів:
Головатого Сергія Петровича - головуючого,
Городовенка Віктора Валентиновича,
Касмініна Олександра Володимировича,
Лемака Василя Васильовича,
Мойсика Володимира Романовича - доповідача,
Первомайського Олега Олексійовича,
Сліденка Ігоря Дмитровича,
Юровської Галини Валентинівни,
розглянув на пленарному засіданні справу за конституційною скаргою Олексієнка Миколи Васильовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення першого речення частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 399) зі змінами.
Заслухавши суддю-доповідача Мойсика В.Р. та дослідивши матеріали справи, Другий сенат Конституційного Суду України
установив:
1. Олексієнко М.В. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) окремого положення першого речення частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ зі змінами (далі - Закон).
Згідно з першим реченням частини четвертої статті 63 Закону "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України".
Автор клопотання вважає, що окреме положення першого речення частини четвертої статті 63 Закону "на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України", суперечить частині першій статті 8, статті 22, частинам першій, другій статті 24, частинам першій, четвертій статті 41, частині першій статті 46, статті 48, частині першій статті 58, частині першій статті 64, пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України.
Олексієнко М.В. зазначає, що внаслідок застосування в остаточному судовому рішенні у його справі, а саме в постанові Верховного Суду від 4 лютого 2019 року, оспорюваного положення Закону, яке, на його думку, надає Уряду України право встановлювати умови, розміри та порядок перерахунку призначених пенсій, а також Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2011 року № 1322 (далі - Порядок), було суттєво обмежено його право на отримання перерахованої належним чином пенсії та порушено гарантовані Конституцією України права, зокрема право на соціальний захист, що включає право на забезпечення у старості, право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
2. Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України Ухвалою від 23 травня 2019 року відкрила конституційне провадження у справі за конституційною скаргою Олексієнка М.В. щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення першого речення частини четвертої статті 63 Закону.
3. Під час розгляду справи Другий сенат Конституційного Суду України дійшов висновку, що конституційне провадження у справі підлягає закриттю з огляду на таке.
За частиною четвертою статті 63 Закону України "Про Конституційний Суд України" сенат Конституційного Суду України закриває конституційне провадження у справі, якщо під час пленарного засідання будуть виявлені підстави для цього.
Згідно із Законом України "Про Конституційний Суд України" у конституційній скарзі має міститись обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону (пункт 6 частини другої статті 55); конституційна скарга вважається прийнятною за умов її відповідності вимогам, передбаченим, зокрема, статтею 55 цього закону (абзац перший частини першої статті 77).
Зі змісту конституційної скарги випливає, що викладена в ній аргументація щодо невідповідності Конституції України окремого положення першого речення частини четвертої статті 63 Закону фактично зводиться до висловлення автором клопотання незгоди із законодавчим регулюванням перерахунку пенсій (зокрема, з віднесенням визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій до повноважень Кабінету Міністрів України), тверджень про неконституційність окремих приписів Порядку, а також незгоди Олексієнка М.В. із цими приписами.
Зокрема, Олексієнко М.В. цитує окремі положення пункту 5 Порядку і на підставі їх змісту робить висновок про те, що Кабінет Міністрів України допустив звуження його права на отримання "належно перерахованої пенсії", "скасувавши певні надбавки та визначивши премію у середніх розмірах" і відмовившись "застосовувати диференційований порядок обчислення розміру пенсії у підрозділах МВС України".
Зазначене не може вважатись обґрунтуванням тверджень щодо неконституційності окремого положення першого речення частини четвертої статті 63 Закону в контексті вимог пункту 6 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України", що є підставою для закриття конституційного провадження у справі за пунктом 4 статті 62 цього закону - неприйнятність конституційної скарги.
Отже, конституційне провадження у цій справі підлягає закриттю.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 151-1, 153 Конституції України, на підставі статей 7, 8, 32, 36, 55, 62, 63, 77, 86 Закону України "Про Конституційний Суд України", відповідно до § 48, § 55 Регламенту Конституційного Суду України Другий сенат Конституційного Суду України
ухвалив:
1. Закрити конституційне провадження у справі за конституційною скаргою Олексієнка Миколи Васильовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення першого речення частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ зі змінами на підставі пункту 4 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" - неприйнятність конституційної скарги.
2. Ухвала Другого сенату Конституційного Суду України є остаточною.
ДРУГИЙ СЕНАТ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ