• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Косее Ірини Вікторівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення частини першої статті 233 Кодексу законів про працю України

Конституційний Суд України  | Ухвала від 28.05.2020 № 106-3(І)/2020
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 28.05.2020
  • Номер: 106-3(І)/2020
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 28.05.2020
  • Номер: 106-3(І)/2020
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УХВАЛА
ТРЕТЬОЇ КОЛЕГИ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Косее Ірини Вікторівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення частини першої статті 233 Кодексу законів про працю України
м. К и ї в
28 травня 2020 року
№ 106-3(І)/2020
Справа № 3-81/2020(160/20)
Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Литвинова Олександра Миколайовича - головуючого, доповідача,
Завгородньої Ірини Миколаївни,
Кривенка Віктора Васильовича,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Косее Ірини Вікторівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення частини першої статті 233 Кодексу законів про працю України.
Заслухавши суддю-доповідача Литвинова О.М. та дослідивши матеріали справи, Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. До Конституційного Суду України звернулася Косее І.В. з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України (конституційність) окреме положення частини першої статті 233 Кодексу законів про працю України (далі - Кодекс), а саме: "а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки".
Відповідно до частини першої статті 233 Кодексу працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
Суб'єкт права на конституційну скаргу вважає, що оспорюване положення Кодексу не відповідає частині першій статті 8, частинам першій, другій статті 24, частинам першій, другій, шостій статті 43, частинам першій, другій статті 55, пункту 1 частини другої статті 129 Конституції України, а внаслідок його застосування в остаточному судовому рішенні у його справі - постанові Верховного Суду від 24 лютого 2020 року - порушено такі гарантовані Конституцією України права, як "право бути рівним перед законом, право на працю, право на захист від незаконного звільнення та право на доступ до суду за захистом порушених прав".
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України виходить з такого.
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційна скарга має містити обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону.
Згідно з абзацом першим частини першої статті 77 Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційна скарга вважається прийнятною, зокрема, за умов її відповідності вимогам, передбаченим статтею 55 цього закону.
З аналізу конституційної скарги вбачається, що Коссе І.В. не обґрунтувала тверджень щодо невідповідності окремого положення частини першої статті 233 Кодексу частині першій статті 8, частинам першій, другій статті 24, частинам першій, другій, шостій статті 43, частинам першій, другій статті 55, пункту 1 частини другої статті 129 Конституції України.
Аргументація автора клопотання зводиться до висловлення незгоди із законодавчим регулюванням строку звернення до суду за вирішенням трудового спору у справах про звільнення, що не можна вважати належним обґрунтуванням тверджень щодо неконституційності оспорюваного положення Кодексу.
Отже, конституційна скарга не відповідає вимогам пункту 6 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України", що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 4 статті 62 цього закону - неприйнятність конституційної скарги.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 151-1, 153 Конституції України, на підставі статей 7, 32, 37, 55, 56, 61, 62, 77, 86 Закону України "Про Конституційний Суд України" Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
ухвалила:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Коссе Ірини Вікторівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення частини першої статті 233 Кодексу законів про працю України на підставі пункту 4 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" - неприйнятність конституційної скарги.
2. Ухвала є остаточною.
ТРЕТЯ КОЛЕГІЯ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ