• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про подовження строку постановлення колегіями суддів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними поданнями та конституційними скаргами

Конституційний Суд України  | Ухвала від 04.04.2018 № 7-1(ІІ)/2018
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 04.04.2018
  • Номер: 7-1(ІІ)/2018
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 04.04.2018
  • Номер: 7-1(ІІ)/2018
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ ДРУГОГО СЕНАТУ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Ярошенко Олени Миколаївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ зі змінами
м. К и ї в
4 квітня 2018 року
№ 7-1(ІІ)/2018
Справа №3-116/2018 (4725/17)
Перша колегія судців Другого сенату Конституційного Суду України у складі:
Шаптали Наталі Костянтинівни (секретар колегії) - головуючої, доповідача,
Запорожця Михайла Петровича,
Мойсика Володимира Романовича,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Ярошенко Олени Миколаївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 2-3, ст. 12) зі змінами.
Заслухавши суддю-доповідача Шапталу Н.К. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Ярошенко Олена Миколаївна звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ зі змінами (далі - Закон), за яким умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Вказане положення Закону, на думку Ярошенко О.М., не відповідає вимогам частини першої статті 8, частинам другій, третій статті 22, частинам першій, третій статті 46 Основного Закону України.
Стверджуючи про неконституційність положення частини двадцятої статті 86 Закону, автор клопотання зазначає, що "шляхом виключення із закону положень", які регулювали умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, законодавець обмежив зміст права на пенсійне забезпечення та його гідний рівень і порушив принцип правової визначеності.
В обґрунтування своїх доводів Ярошенко О.М. наводить положення Основного Закону України, рішення Конституційного Суду України, у яких викладено юридичну позицію щодо правової визначеності як складової принципу верховенства права, недопустимості звуження змісту й обсягу існуючих прав ісвобод та позицію, за якою певні категорії громадян України потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. Крім того, в конституційній скарзі міститься посилання на деякі міжнародні акти, у яких визначено підходи щодо організації діяльності органів прокуратури.
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України виходить з такого.
2.1. Згідно із Законом України "Про Конституційний Суд України" у конституційній скарзі зазначаються обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону; відомості про документи і матеріали, на які посилається суб'єкт права на конституційну скаргу, із наданням копій цих документів і матеріалів (пункти 6, 7 частини другої статті 55).
Відповідно до абзацу першого частини першої статті 77 Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційна скарга вважається прийнятною, зокрема, за умов її відповідності вимогам, передбаченим статтею 55 цього закону.
Аналіз конституційної скарги вказує на те, що обґрунтування тверджень про неконституційність положення частини двадцятої статті 86 Закону фактично зводиться до порівняння законодавчих змін щодо перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури та цитування положень Основного Закону України, юридичних позицій Конституційного Суду України та деяких міжнародних актів.
Так, попередня редакція положення частини двадцятої статті 86 Закону, яка була чинною до внесення змін Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року № 76-VII зі змінами, закріплювала порядок та умови перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури. Після внесення до оспорюваного положення Закону змін такий порядок перерахунку пенсій має встановлювати Кабінет Міністрів України.
Таким чином, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України вважає, що автор клопотання, стверджуючи, що оспорюване положення Закону обмежує зміст права на пенсійне забезпечення і його гідний рівень та порушує правову визначеність як складову принципу верховенства права, не вірно розуміє зміст цього положення, оскільки зміна порядку реалізації права на перерахунок раніше призначених пенсій працівникам прокуратури не означає автоматичного обмеження змісту цього права.
Крім того, автор клопотання не дотримав вимог Закону України "Про Конституційний Суд України", встановлених до конституційної скарги, в частині необхідності надання копій документів і матеріалів, на які є посилання у конституційній скарзі.
Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України, з огляду на те, що Ярошенко О.М. не дотримала вимог пунктів 6, 7 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України", вважає її конституційну скаргу неприйнятною, що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 4 статті 62 цього закону.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 147, 151-1, 153 Конституції України, статтями 7, 32, 37, 55, 56, 61, 62, 77, 86 Закону України "Про Конституційний Суд України", § 45, § 56 Регламенту Конституційного Суду України, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
ухвалила:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Ярошенко Олени Миколаївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ зі змінами на підставі пункту 4 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" - неприйнятність конституційної скарги.
2. Ухвала Першої колегії суддів Другого сенату Конституційного Суду України є остаточною.
Судді Конституційного Суду УкраїниЗапорожець М.Л.
Мойсик В.Р.
Шаптала Н.К.