• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо затвердження Положення про комітети Ради суддів України

Рада суддів України | Рішення, Склад колегіального органу, Положення від 05.09.2014 № 19
Реквізити
  • Видавник: Рада суддів України
  • Тип: Рішення, Склад колегіального органу, Положення
  • Дата: 05.09.2014
  • Номер: 19
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада суддів України
  • Тип: Рішення, Склад колегіального органу, Положення
  • Дата: 05.09.2014
  • Номер: 19
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
05.09.2014 № 19
Заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів України Б. Моніча про проект Положення про комітети Ради суддів України, відповідно до статті 113 , частини п'ятої статті 127 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про Раду суддів України, затвердженого рішенням X позачергового з'їзду суддів України 16 вересня 2010 року, у редакції, затвердженій рішенням XII позачергового з'їзду суддів 20 червня 2014 року, Рада суддів України
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про комітети Ради суддів України.
2. З метою подальшого удосконалення правового регулювання діяльності комітетів Ради суддів України та подальшого удосконалення Положення про комітети Ради суддів України створити робочу групу у складі:
Моніча
Богдана Сильвестровича
-члена Ради суддів України, судді Житомирського апеляційного адміністративного суду;
Багрія
Тараса Ярославовича
-члена Ради суддів України, судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області;
Бутенка
Вадима Олексійовича
-члена Ради суддів України, судді Фастівського міськрайонного суду Київської області;
Масенка
Дениса Євгеновича
-члена Ради суддів України, судді апеляційного суду Луганської області;
Присяжнюка
Олега Богдановича
-члена Ради суддів України, судді апеляційного суду міста Києва.
3. Доручити робочій групі поінформували Раду суддів України про результати своєї роботи на черговому засіданні Ради суддів України.
Голова Ради суддів УкраїниВ.М. Сімоненко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Ради суддів України
05.09.2014 № 19
ПОЛОЖЕННЯ
про комітети Ради суддів України
Преамбула
Це Положення визначає організацію і порядок діяльності комітетів Ради суддів України (далі, якщо не вказано інше, - Комітетів) на реалізацію повноважень Ради суддів України (далі, якщо не вказано інше, - Ради), наданих Конституцією України, Законом України "Про судоустрій і статус суддів" та іншими нормативно-правовими актами.
Положення регулює порядок утворення Комітетів, обрання голів Комітетів та їх членів, визначає права голів та членів Комітету, порядок припинення їх повноважень.
У документі закріплені процедури підготовки, розгляду та прийняття актів Комітетом з метою подальшого розгляду питань, що належать до повноважень Ради суддів України.
Розділ I. Загальні положення
Стаття 1. Формування складу Комітетів та їх повноваження
1.1. Для попереднього вивчення питань, вирішення яких віднесене до повноважень Ради, опрацювання необхідних матеріалів, підготовки проектів рішень утворюються Комітети.
1.2. Перелік, кількісний та персональний склад Комітетів визначається з урахуванням характеру та обсягу питань, розгляд яких належить до компетенції Ради, а персональний, крім того, - з урахуванням потреб забезпечення ефективної роботи Ради та, при можливості, побажань членів Ради.
1.3. З цих питань Рада приймає рішення, яким утворює відповідні Комітети, призначає їх голів, визначає персональний склад.
1.4. Для забезпечення більш ефективної роботи Рада може приймати рішення про ліквідацію Комітетів, зміну їх кількісного та персонального складу.
1.5. Комітети у своїй діяльності є підзвітними Раді суддів України.
Стаття 2. Розмежування повноважень голови Ради, секретаря Ради, голів Комітетів та їх членів
2.1. Голова Ради:
2.1.1. Доручає головам Комітетів підготовку питань на засідання Ради, в тому числі перевірки відомостей, викладених у пропозиціях, зверненнях, скаргах, повідомленнях.
У випадку, якщо порушене питання стосується повноважень різних Комітетів, - визначає основний Комітет та Комітети-співвиконавці.
2.1.2. Координує діяльність Комітетів та членів Ради з виконання доручень та підготовки матеріалів на засідання Ради, забезпечує ознайомлення членів Ради з висновками Комітетів за результатами розгляду конкретних матеріалів, які перебували на їх розгляді.
2.1.3. Покладає виконання обов'язків голови Комітету на іншого члена Комітету у разі настання обставин, що унеможливлюють виконання обов'язків головою Комітету.
2.1.4. Здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством та Положенням про Раду.
2.2. Заступник голови Ради, відповідно до визначених головою Ради обов'язків, бере участь в організації роботи Комітетів Ради.
2.3. Секретар Ради організовує ведення діловодства, пов'язаного з роботою Комітетів.
2.4. Голова Комітету:
2.4.1. Визначає предмети відання Комітету шляхом внесення пропозицій голові Ради.
2.4.2. Організовує роботу відповідного Комітету та головує на його засіданнях.
2.4.3. Забезпечує підготовку матеріалів до засідання Комітету. З цією метою голова Комітету попередньо вивчає матеріали, що надійшли на його розгляд, та доручає члену Комітету здійснити перевірку відомостей, викладених у пропозиціях, зверненнях, скаргах, повідомленнях, підготувати проект висновку Комітету, забезпечити підготовку матеріалів до засідання Комітету.
2.4.4. Доповідає про результати засідань Комітету голові Ради та подає акти Комітету щодо розглянутих ним питань на розгляд Ради.
2.4.5. Координує діяльність Комітету з іншими Комітетами, в тому числі у питаннях, розгляд яких доручено декільком Комітетам.
2.4.6. Сприяє членам Комітету у виконанні доручень Ради та здійсненні їх повноважень.
2.4.7. Підписує акти Комітету та здійснює необхідне листування.
2.4.8. Забезпечує підготовку розглянутих Комітетом матеріалів до засідання Ради. З цією метою голова Комітету доручає члену Комітету підготувати матеріали для доповіді на засіданні Ради, доповісти на засіданні Ради.
2.4.9. Вирішує інші питання організації діяльності Комітету.
2.5. У разі настання обставин, що унеможливлюють виконання обов'язків головою Комітету його обов'язки виконує інший член Комітету за розпорядженням голови Ради.
2.6. Член Комітету:
2.6.1. Бере участь у роботі Комітетів Ради.
2.6.2. За дорученням голови відповідного Комітету проводить перевірку відомостей, викладених у пропозиціях, зверненнях, скаргах, повідомленнях.
2.6.3. Забезпечує ознайомлення членів Комітету з результатами перевірки відомостей, викладених у пропозиціях, зверненнях, скаргах, повідомленнях, систематизує та узагальнює відповідні пропозиції інших членів Комітету.
2.6.4. Проводить перевірочні дії з питань, розгляд яких йому доручено головою Комітету, в тому числі здійснює необхідне листування.
2.6.5. Готує попередні висновки Комітету з питань, розгляд яких йому доручено головою Комітету.
2.6.6. За дорученням голови відповідного Комітету готує матеріали для доповіді на засіданні Ради, доповідає на засіданні Ради.
2.6.7. Здійснює інші повноваження, визначені законодавством.
Стаття 3. Права та обов'язки членів Комітету
3.1. Члени Ради беруть участь у роботі Комітетів Ради суддів України без відриву від своєї основної діяльності.
3.2. Кожен член Комітету має право:
3.2.1. Брати активну участь у роботі Комітету, підготовці та проведенні його засідань, формуванні порядку денного, обговоренні питань і у процесі прийняття рішень.
3.2.3. Вносити свої пропозиції з усіх питань, що належать до предметів відання Комітету, в тому числі й тих, розгляд яких йому безпосередньо не доручено.
3.2.4. Бути залученим до підготовки актів Комітету та обговорення висновків, висловлювати власну думку з питань, що розглядаються на засіданнях Комітету.
3.2.5. Брати участь у просвітницьких заходах: організації та проведенні навчальних програм, підготовці текстів публікацій, роз'яснювальних матеріалів з питань, що відносяться до повноважень Комітету.
3.2.6. Використовувати експертні висновки з питань, що відносяться до повноважень Комітету, та звертатися за їх отриманням.
3.3. Кожен член Комітету зобов'язаний:
3.3.1. Здійснювати свою діяльність в Комітеті відповідно до предметів відання Комітету.
3.3.2. При виконанні своїх функцій дотримуватися встановлених правил та процедур роботи Комітету.
3.3.3. Завчасно повідомляти про неможливість бути присутнім на засіданні Комітету, надаючи при цьому свої висновки та пропозиції до рішень з питань, що виносяться на розгляд.
3.3.4. Забезпечувати достовірність, об'єктивність, оперативність при розгляді доручених йому питань.
3.3.5. Повідомляти голову Комітету про наявний або потенційний конфлікт інтересів у разі підготовки висновку з дорученого йому/їй питання з метою забезпечення неупередженості.
3.3.6. У своїй діяльності дотримуватися правил конфіденційності та не розголошувати безпідставно інформацію.
3.3.7. Забезпечувати цілісність та послідовність практики Комітету в підготовці висновків.
3.3.8. Демонструвати повагу, толерантність та стриманість у стосунках з колегами.
Розділ II. Організація та порядок проведення засідань Комітетів, їх акти
Стаття 4. Основні положення
4.1. Основною формою роботи Комітетів є засідання, дати проведення яких та проекти порядків денних визначає голова Комітету.
4.2. На засіданнях Комітету за дорученням голови Ради попередньо розглядаються питання, віднесені до повноважень Ради згідно з законодавством (пропозиції, звернення, скарги, повідомлення та ін.).
На засіданнях Ради зазначені вище питання, як правило, розглядаються після їх попереднього розгляду Комітетом разом з його рішенням.
4.3. Голова Комітету не пізніше як за 10 днів до дня проведення засідання Комітету повідомляє членам про дату його проведення і надсилає проект порядку денного. Також членам Комітету надсилаються інформаційні матеріали з питань, винесених на розгляд.
Засідання Комітету може бути скликано та проведено без дотримання цих вимог у разі потреби негайного розгляду питання.
4.4. Член Комітету має право подати письмово свої пропозиції про включення до порядку денного додаткових питань або виключення певних питань не пізніше як за 1 день до дня проведення засідання.
Пропозиції членів Комітету до порядку денного можуть вирішуватися на засіданні Комітету у разі потреби негайного розгляду питання.
4.5. Головує на засіданні голова Комітету або особа, яка виконує його обов'язки, забезпечуючи дотримання затвердженого порядку денного відповідно до вимог цього Положення.
4.6. Головуючий на засіданні, перевіривши наявність кворуму, відкриває засідання і оголошує проект порядку денного, який має бути затверджений більшістю присутніх на засіданні членів Комітету.
Перед початком розгляду питань порядку денного Комітет встановлює регламент виступів, зауважень, пропозицій, обговорення.
Головуючий на засіданні ставить на обговорення усі пропозиції, які вносять на засіданні члени Комітету, в порядку їх надходження.
4.7. Формами звертання до головуючого та присутніх є слова: "Шановний головуючий", "Шановний голово Комітету". Допускається також звертання за прізвищем або за ім'ям та по батькові.
4.8. Розгляд питання порядку денного починається з доповіді члена Комітету, якому було доручено здійснення перевірки відомостей, викладених у пропозиціях, зверненнях, скаргах, повідомленнях.
Доповідач викладає підстави прийняття матеріалів до розгляду, досліджені обставини, запропонований висновок Комітету, результати розгляду пропозицій та зауважень, що надійшли при підготовці відповідного висновку, і відповідає на запитання.
4.9. Члени Комітету мають право висловлювати свої пропозиції з кожного питання, включеного до порядку денного, після доповідача.
4.10. У випадку, коли отриманої на засіданні інформації недостатньо для прийняття висновку, розгляд питання за рішенням Комітету може бути відкладений до з'ясування необхідних обставин або отримання додаткової інформації.
4.11. У разі якщо Комітетом відхилено висновок, запропонований доповідачем і розгляд питання не відкладено, голова Комітету доручає члену/членам Комітету, які вносили альтернативні пропозиції, підготувати альтернативні висновки до засідання Ради з питання, що розглядалося.
У такому випадку на засідання Ради разом із відхиленим висновком Комітету виносяться всі запропоновані альтернативні висновки, і Рада приймає рішення з поставленого питання.
Стаття 5. Засідання Комітетів Ради
5.1. Засідання Комітетів проводяться з урахуванням обсягу матеріалів, які підлягають розгляду.
Засідання Комітету скликаються головою Комітету по мірі потреби, а також на обґрунтовану письмову пропозицію члена Комітету.
У разі не скликання засідання Комітету його головою, скликати Комітет на обґрунтовану письмову пропозицію члена Комітету має право голова Ради.
У разі потреби негайного розгляду питання засідання Комітету може бути проведено у режимі відеоконференції або шляхом опитування.
5.2. Засідання Комітету є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини членів від його загального складу.
Якщо через відсутність кворуму неможливо провести засідання Комітету, за письмовим розпорядженням голови Ради до участі у засіданні цього Комітету тимчасово залучається член Ради, який входить до складу іншого Комітету, з правом голосу.
5.3. Головує на засіданні голова Комітету, а за його відсутності особа, яка виконує його обов'язки.
5.4. За результатами розгляду питань, внесених до порядку денного, Комітет приймає рішення.
5.5. Рішення Комітету приймається більшістю присутніх на засіданні членів Комітету.
5.6. Про результати засідання та прийняті рішення голова Комітету інформує голову Ради.
Стаття 6. Особливості розгляду питань, що стосуються повноважень різних Комітетів
6.1. Всі спори щодо підвідомчості питання певному Комітету/Комітетам вирішуються головою Ради.
6.2. У випадку, якщо порушене питання стосується повноважень різних Комітетів, голова Ради визначає головний Комітет та Комітети-співвиконавці.
6.3. Голова головного Комітету при розгляді порушеного питання координує діяльність свого Комітету з іншими Комітетами. З цією метою він має право:
6.3.1. Доручити Комітетам-співвиконавцям розглянути порушене питання в межах, що стосуються предметів їх відання, та прийняти відповідне рішення.
6.3.2. Скликати спільне засідання Комітетів для прийняття рішення з порушеного питання.
6.4. Спільне засідання Комітетів проводиться за загальними правилами, встановленими цим Положенням, з такими особливостями:
6.4.1. Засідання Комітетів є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини членів від загального складу Комітетів, які приймають участь у спільному засіданні.
6.4.2. Головує на засіданні голова головного Комітету, а за його відсутності - особа, яка виконує його обов'язки.
Стаття 7. Підготовка та оформлення актів Комітетів
7.1. Актами Комітету Ради, які подаються на розгляд Ради, є рішення з розглянутих питань.
7.2. Проекти актів Комітету готують до розгляду члени Ради, які здійснювали перевірку відомостей, викладених у пропозиціях, зверненнях, скаргах, повідомленнях.
7.3. Підготовлені до розгляду проекти візують безпосередній виконавець та голова Комітету.
7.4. Протягом 5 днів з дня проведення засідання голова Комітету або інший член Ради за його дорученням остаточно оформлює прийняті Комітетом акти та передає їх на підпис голові Комітету.
7.5. До актів Комітету можуть додаватися висновки, проекти роз'яснень, відповідей, рекомендації тощо.
7.5.1. Зазначені документи повинні містити відомості щодо:
- найменування Комітету;
- суб'єкта звернення, подання, повідомлення, скарги, що підлягали розгляду;
- суті звернення, подання, повідомлення, скарги;
- обґрунтування відповідного висновку, роз'яснення, відповіді, рекомендації тощо, висновку щодо можливого рішення Ради.
7.6. Член Комітету, який має окрему думку стосовно змісту рішення, може викласти її письмово у цей же строк. Окрема думка долучається до рішення Комітету.
7.7. Матеріали засідання Комітету, висновки, окремі думки членів Комітету після їх оформлення надсилаються секретарю Ради, де вони реєструються та зберігаються.
7.8. Копії рішень Комітету виготовляються і видаються на вимогу осіб, яких стосуються такі рішення, з дозволу голови Ради.
7.9. Відомості, що містяться у матеріалах, викладених у пропозиціях, зверненнях, скаргах, повідомленнях та отримані під час перевірки цих матеріалів є службовою інформацією Ради.
7.10. Доступ до таких матеріалів надається головою Ради на підставі письмової заяви відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" лише після ухвалення рішень Ради за ними.
Прикінцеві та перехідні положення
1. Дане Положення набирає чинності з дня його затвердження Радою.
2. Предмети відання Комітетів визначаються головою Ради за пропозиціями голів Комітетів.
( Текст взято з сайту Судової влади України http://www.court.gov.ua )