• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про оскарження постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.96 року N 1138 "Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоровя та вищих медичних закладах освіти"

Спеціалізовані суди | Ухвала від 13.03.2009 № 22-а-11556/08
Реквізити
  • Видавник: Спеціалізовані суди
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 13.03.2009
  • Номер: 22-а-11556/08
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Спеціалізовані суди
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 13.03.2009
  • Номер: 22-а-11556/08
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13.03.2009 Справа N 22-а-11556/08
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого, судді - Бистрик Г.М., суддів: Василенка Я.М., Попович О.В., при секретарі - Шевчук О.М., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 6 листопада 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про скасування постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.96 року N 1138, заборону вчинення дій та стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
У вересні 2007 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Кабінету Міністрів України про скасування постанови Кабінету Міністрів України (далі - КМУ) від 17 вересня 1996 року N 1138, заборону вчинення певних дій та стягнення моральної шкоди.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.11.2007 року в задоволенні вимог позивача відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказану постанову та прийняти нову, якою вимоги позивача задовольнити.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Матеріалами справи встановлено, що 10.07.2005 року позивач звернувся за медичною допомогою до Бориспільської центральної районної лікарні. За допомогу йому було запропоновано заплатити. Коли він відмовився платити, лікарі відмовились надавати йому таку допомогу, внаслідок чого позивач звернувся до органів прокуратури, на що Бориспільський міжрайонний прокурор у листі від 31.08.2005 року повідомив його, що постановою КМУ від 17.09.96 року N 1138 затверджено Перелік платних послуг, які можуть надаватися в закладах охорони здоров'я, та що тільки КСУ вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України.
Відповідно до положень КАС України адміністративний суд має право визнати акт державного чи іншого органу нечинним лише з підстав невідповідності його вимогам правового акту вищої юридичної сили або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 171 КАС України правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов Верховної Ради України, указів та розпоряджень Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, постанов Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
Згідно ч. 2 ст. 171 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.
Статтею 150 Конституції України визначено, що до повноважень Конституційного суду України належить вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність) законів та правових актів Верховної Ради України, актів Президента і Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
Колегія суддів погоджується, що справа за позовними вимогами щодо невідповідності нормативно-правового акта рішенню Конституційного суду України та стягнення моральної шкоди не може бути предметом розгляду в адміністративному суді.
Слід зазначити, що в рішенні Конституційного Суду України від 25.11.98 року N 15-рп/98 визнано такими, що не відповідають Конституції України, ряд положень постанови КМУ від 17.09.96 року N 1138, які втратили чинність з дня ухвалення зазначеного рішення.
Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 4 ст. 99 КАСУ якщо законом встановлена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то обчислення строку звернення до адміністративного суду починається з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатом розгляду його скарги на рішення суб'єкта владних повноважень.
Зі змісту адміністративного позову вбачається, що його права були порушенні 10.07.2005 року, а Бориспільський міжрайонний прокурор у листі від 31.08.2005 року повідомлено його, що постановою КМУ від 17.09.96 року N 1138 затверджено Перелік платних послуг, які можуть надаватися в закладах охорони здоров'я.
Частиною 1 ст. 100 КАС України визначено, що пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Внаслідок пропущення строків звернення до адміністративного суду для позивача наступають негативні юридичні наслідки.
Представник відповідача наполягав на відмові у задоволенні позову у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.
Позивач не звертався до суду першої інстанції з проханням поновити пропущений строк звернення до суду з даним позовом, не зазначив причини його пропуску, а тому суд першої інстанції правомірно відмовив у задоволені позовних вимог в повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст.ст. 201 - 204 КАС України.
Оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 6 листопада 2007 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий
Судді: