• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Центральної виборчої комісії щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 76 Конституції України

Конституційний Суд України  | Ухвала від 02.03.2011 № 7-у/2011
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 02.03.2011
  • Номер: 7-у/2011
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 02.03.2011
  • Номер: 7-у/2011
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Центральної виборчої комісії щодо офіційного тлумаченняположення частини першої статті 76 Конституції України
м. К и ї в
2 березня 2011 року
Справа № 2-8/2011
№ 7-у/2011
Конституційний Суд України у складі суддів:
Головіна Анатолія Сергійовича - головуючого,
Бауліна Юрія Васильовича,
Бринцева Василя Дмитровича,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Винокурова Сергія Маркіяновича,
Гультая Михайла Мирославовича - доповідача,
Запорожця Михайла Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Маркуш Марії Андріївни,
Овчаренка В'ячеслава Андрійовича,
Сергейчука Олега Анатолійовича,
Стецюка Петра Богдановича,
Стрижака Андрія Андрійовича,
Ткачука Павла Миколайовича,
Шаптали Наталі Костянтинівни,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на засіданні питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Центральної виборчої комісії про офіційне тлумачення положення частини першої статті 76 Конституції України в редакції від 28 червня 1996 року.
Заслухавши суддю-доповідача Гультая М.М. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - Центральна виборча комісія - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положення частини першої статті 76 Конституції України в редакції від 28 червня 1996 року, згідно з яким конституційний склад Верховної Ради України -чотириста п'ятдесят народних депутатів України, які обираються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосуваннястроком на чотири роки.
Центральна виборча комісія зазначає, що Верховну Раду України VI скликання було обрано 30 вересня 2007 року, і строк її повноважень відповідно до чинного на той час Закону України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року № 2222-IV становив п'ять років.
Посилаючись у конституційному поданні на положення статей 15, 16 Закону України "Про вибори народних депутатів України", Центральна виборча комісія стверджує про необхідність додержання встановлених цим Законом строків проведення виборів та оголошення нею початку виборчого процесу, яке повинно відбутися не пізніше ніж за сто двадцять п'ять днів до дня виборів.
Своє клопотання Центральна виборча комісія обґрунтовує наявністю практичної необхідності у з'ясуванні строку повноважень Верховної Ради України VI скликання.
2. Конституційний Суд України, розглядаючи питання щодо відкриття конституційного провадження у цій справі у зв'язку з прийняттям Першою колегією суддів Конституційного Суду України процесуальної ухвали від 16 лютого 2011 року про відмову у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України", виходить з такого.
Верховна Рада України 1 лютого 2011 року прийняла Закон України "Про внесення змін до Конституції України щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" № 2952-VI (Голос України, 2011 р., 4 лютого), яким внесла зміни до частини першої статі 76 Конституції України, виклавши її у новій редакції' зокрема визначила п'ятирічний строк повноважень Верховної Ради України' а в Перехідних положеннях Конституції України встановила день проведення чергових парламентських виборів.
У зв'язку з цим положення частини першої статті 76 Конституції України, щодо офіційного тлумачення якого звернулася Центральна виборча комісія' втратило чинність.
Відповідно до статті 150 Конституції України повноваження Конституційного Суду України, в тому числі і щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України, поширюється на чинні правові акти (їх окремі положення) (Ухвала Конституційного Суду України від 25 січня 2011 року № 4-уп/2011).
За таких обставин питання, порушене суб'єктом права на конституційне подання' непідвідомче Конституційному Суду України, що згідно з пунктом 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження.
Виходячи з викладеного та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України, статтями 45, 50 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Центральної виборчої комісії про офіційне тлумачення положення частини першої статті 76 Конституції України зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до Конституції України щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" від 1 лютого 2011 року № 2952-VI, на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.