• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання роз’яснення з приводу можливості заміни судді у справі

Вищий адміністративний суд України  | Лист від 09.10.2009 № 1351/13/13-09
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.10.2009
  • Номер: 1351/13/13-09
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.10.2009
  • Номер: 1351/13/13-09
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
Л И С Т
09.10.2009№ 1351/13/13-09
Голові Окружного
адміністративного cуду
Автономної Республіки Крим
У Вищому адміністративному суді України розглянуто Ваше звернення щодо надання роз’яснення з приводу можливості заміни судді у справі для вчинення певних процесуальних дій під час відсутності судді, який здійснює розгляд цієї справи, та повідомляється таке.
Частина перша статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС) передбачає незмінність складу суду під час розгляду і вирішення адміністративної справи в суді однієї інстанції. Лише за такої умови розгляду адміністративної справи суддя може отримати повне уявлення про обставини справи та ухвалити на їх підставі правильне рішення.
Відповідно до частини першої статті 110 КАС підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Згідно з частиною першою статі 123 КАС при розгляді справи судом першої інстанції головуючим у судовому засіданні є суддя, який здійснював підготовче провадження.
Частина перша статті 170 КАС передбачає можливість роз’яснення судового рішення, якщо воно є незрозумілим, судом, який його ухвалив.
Відповідно до частини другої статті 263 КАС питання про відстрочення та розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення розглядаються у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі.
Отже, як вбачається з вищезазначених норм, усі процесуальні дії у межах провадження в одній справі повинні проводитися з дотриманням принципу незмінності складу суду, що дає змогу забезпечити об’єктивне розв’язання спору.
Водночас, відповідно до приписів КАС, суд повинен забезпечити всебічний та об’єктивний розгляд і вирішення справи протягом розумного строку – найкоротшого строку розгляду і вирішення адміністративної справи, достатнього для надання своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту порушених прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Частина друга статті 26 КАС встановлює, що у разі неможливості продовження розгляду адміністративної справи одним із суддів до розгляду залучається інший суддя. Якщо іншого суддю залучено під час судового розгляду, судовий розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Питання про необхідність залучення до розгляду справи іншого судді у разі відсутності (відпустки, тимчасової непрацездатності тощо) судді, який розглядає справу, повинно вирішуватися у кожному конкретному випадку залежно від тривалості такої відсутності, нагальності вирішення питань та з урахуванням принципу щодо розумних строків розгляду справи.
Заступник Голови судуМ. Цуркан