• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 52 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень статті 87 Конституції України, частини другої статті 14 Закону України "Про Кабінет Міністрів України"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 18.12.2008 № 62-у/2008
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 18.12.2008
  • Номер: 62-у/2008
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 18.12.2008
  • Номер: 62-у/2008
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 52 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень статті 87 Конституції України, частини другої статті 14 Закону України "Про Кабінет Міністрів України"
м. Київ
18 грудня 2008 року
N 62-у/2008
Справа N 2-56/2008

Конституційний Суд України у складі суддів:
Стрижака Андрія Андрійовича - головуючого,
Бауліна Юрія Васильовича,
Бринцева Василя Дмитровича,
Головіна Анатолія Сергійовича,
Дідківського Анатолія Олександровича,
Домбровського Івана Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Маркуш Марії Андріївни,
Мачужак Ярослави Василівни,
Нікітіна Юрія Івановича,
Овчаренка В'ячеслава Андрійовича - доповідача,
Стецюка Петра Богдановича,
Ткачука Павла Миколайовича,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 52 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень статті 87 Конституції України, частини другої статті 14 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" від 16 травня 2008 року N 279-VI (Відомості Верховної Ради України, 2008 р., N 25, ст. 241).
Заслухавши суддю-доповідача Овчаренка В.А. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
Суб'єкт права на конституційне подання - 52 народних депутати України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положень статті 87 Конституції України, частини другої статті 14 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" (далі - Закон), а також відповісти на запитання:
- за наявності яких підстав (фактів) не менш як одна третина народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України відповідно до частини першої статті 87 Конституції України може внести пропозицію у парламент, а Верховна Рада України розглянути питання про відповідальність Кабінету Міністрів України та прийняти резолюцію недовіри Кабінету Міністрів України більшістю від конституційного складу Верховної Ради України;
- чи можливий розгляд Верховною Радою України питання про відповідальність Кабінету Міністрів України та прийняття резолюції недовіри Кабінету Міністрів України, передбачений статтею 87 Конституції України, на позачерговій сесії парламенту;
- з якого моменту починається обчислення десятиденного строку розгляду питання Верховною Радою України про відповідальність Кабінету Міністрів України, встановленого частиною другою статті 14 Закону, - з дня внесення пропозиції із зазначеного питання до Апарату Верховної Ради України чи з дня внесення цієї пропозиції до переліку питань, що включені до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.
Автори клопотання пояснюють потребу в офіційному тлумаченні практикою реалізації положень Конституції України і Закону стосовно конституційно-правової відповідальності Кабінету Міністрів України.
2. Друга колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 28 жовтня 2008 року відмовила у відкритті конституційного провадження у цій справі на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
3. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Конституційний Суд України виходить з такого.
До повноважень Конституційного Суду України належить офіційне тлумачення Конституції України та законів України (пункт 2 частини першої статті 150 Конституції України) .
Народні депутати України, звернувшись з клопотанням дати офіційне тлумачення положень Конституції України та Закону щодо відповідальності Кабінету Міністрів України, поставили питання не інтерпретаційного, а суто консультативного характеру, прагнучи дізнатися: з яких підстав можливий розгляд Верховною Радою України питань про відповідальність та прийняття резолюції недовіри Уряду України; чи можливий розгляд цих питань на позачерговій сесії парламенту; з якого моменту починається обчислення десятиденного строку розгляду питання Верховною Радою України про відповідальність та прийняття резолюції недовіри Кабінету Міністрів України.
Однак надання консультацій щодо застосування норм Конституції України та законів України у практичній діяльності органів державної влади не належить до повноважень Конституційного Суду України.
Отже, суб'єкт права на конституційне подання звернувся з питаннями, непідвідомчими Конституційному Суду України.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України, статтями 13, 39, 41, 45, 50, 93 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 52 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень статті 87 Конституції України, частини другої статті 14 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" від 16 травня 2008 року N 279-VI на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ