• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо конституційності Постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо раціонального використання адміністративних будинків та інших обєктів, призначених для забезпечення діяльності державних органів України"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 09.02.1999 № 1-у/99
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 09.02.1999
  • Номер: 1-у/99
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 09.02.1999
  • Номер: 1-у/99
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо конституційності Постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо раціонального використання адміністративних будинків та інших об'єктів, призначених для забезпечення діяльності державних органів України"
м. Київ
9 лютого 1999 року
N 1-у/99
Справа N 2-1/99

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Тимченка Івана Артемовича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Євграфова Павла Борисовича,
Козюбри Миколи Івановича,
Корнієнка Миколи Івановича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Німченка Василя Івановича - суддя-доповідач,
Розенка Віталія Івановича,
Савенка Миколи Дмитровича,
Скоморохи Віктора Єгоровича,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Шаповала Володимира Миколайовича,
Яценка Станіслава Сергійовича,
розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо конституційності Постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо раціонального використання адміністративних будинків та інших об'єктів, призначених для забезпечення діяльності державних органів України" від 19 липня 1996 року N 756.
Заслухавши суддю-доповідача Німченка В.І. та розглянувши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в :
1. Президент України звернувся до Конституційного Суду України з конституційним поданням, в якому просить розглянути питання щодо конституційності Постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо раціонального використання адміністративних будинків та інших об'єктів, призначених для забезпечення діяльності державних органів України" від 19 липня 1996 року N 756. Зазначеною Постановою Кабінету Міністрів України проведено перерозподіл адміністративних будинків, службових приміщень та інших об'єктів між Адміністрацією Президента України, Верховною Радою України і Кабінетом Міністрів України. Перерозподілено у тому числі й частину майна, що перебуває на балансі Верховної Ради України.
Ухвалою Колегії суддів Конституційного Суду України з конституційних подань від 3 жовтня 1997 року у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України відмовлено.
2. Згідно з частиною першою статті 39 Закону України "Про Конституційний Суд України" підставою для відкриття конституційного провадження у справі може бути, зокрема, письмове клопотання до Конституційного Суду України про визнання правового акта неконституційним. Тобто у конституційному поданні суб'єктом права на конституційне подання повинна оспорюватися конституційність правового акта.
Автор подання стверджує, що Кабінет Міністрів України як єдиний орган, на який покладено функції управління об'єктами державної власності, приймаючи Постанову "Про заходи щодо раціонального використання адміністративних будинків та інших об'єктів, призначених для забезпечення діяльності державних органів України", діяв у межах повноважень, визначених Конституцією України. Як вбачається з конституційного подання, клопотання Президента України зводиться до підтвердження конституційності зазначеної Постанови Кабінету Міністрів України.
Проте предметом розгляду Конституційного Суду України, відповідно до частини першої статті 71 Закону України "Про Конституційний Суд України", може бути конституційне подання, в якому викладаються аргументи і стверджується про неконституційність законів, інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
За змістом Закону України "Про Конституційний Суд України" до повноважень Конституційного Суду України належить розгляд конституційних подань, в яких оспорюється конституційність правових актів. Відкриття конституційного провадження у справі для підтвердження конституційності закону чи іншого правового акта ні Конституцією України, ні Законом України "Про Конституційний Суд України" не передбачено. Отже, поставлене у поданні Президента України питання не підвідомче Конституційному Суду України.
Непідвідомчість Конституційному Суду України питання, порушеного у конституційному поданні Президента України, згідно з пунктом 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження.
Крім того, Вищий арбітражний суд України 24 липня 1997 року у справі за позовом Управління справами Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України вирішив: "Визнати недійсною постанову Кабінету Міністрів України від 19 липня 1996 року N 756 "Про заходи щодо раціонального використання адміністративних будинків та інших об'єктів, призначених для забезпечення діяльності державних органів України".
Виходячи з викладеного та відповідно до статей 147, 150 Конституції України, пункту 3 статті 45, частин першої і третьої статті 50 Закону України "Про Конституційний Суд України" Конституційний Суд України
у х в а л и в :
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо конституційності Постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо раціонального використання адміністративних будинків та інших об'єктів, призначених для забезпечення діяльності державних органів України" від 19 липня 1996 року N 756 на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України", за непідвідомчістю.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
(Текст взято з сайту Конституційного Суду України)