• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про деякі питання обліку майнових активів неплатоспроможного боржника у провадженні зі справ про банкрутство

Вищий господарський суд України  | Лист від 19.04.2006 № 01-8/396
Реквізити
  • Видавник: Вищий господарський суд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.04.2006
  • Номер: 01-8/396
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий господарський суд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.04.2006
  • Номер: 01-8/396
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
19.04.2006 N 01-8/396
Господарські суди України
Про деякі питання обліку майнових активів неплатоспроможного боржника у провадженні зі справ про банкрутство
У зв'язку із виникненням у судовій практиці питань, пов'язаних із здійсненням обліку належних державі майнових активів у процесі розгляду господарськими судами справ про банкрутство приватизованих підприємств, Вищий господарський суд України вважає за необхідне повідомити таке.
1. Відповідно до змісту приписів ст. 26 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та статті 213 Господарського кодексу України до складу ліквідаційної маси господарських товариств, утворених у процесі приватизації, не можуть включатись майнові активи, які не увійшли до їх статутних фондів у процесі приватизації.
2. Відповідно до змісту приписів ст. 33 Закону України“Про власність”, ст. 141 Господарського кодексу України та Тимчасового положення про Фонд державного майна України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 07.07.92 р. N 2558-XII, Фонд державного майна України (далі - Фонд) та його регіональні відділення здійснюють, зокрема, контроль за ефективністю
використання і схоронністю довіреного їм державного майна, повноваження щодо здійснення прав розпорядження майном державних підприємств у процесі їх приватизації тощо. Згідно з п. 149 Державної програми приватизації на 2000 - 2002 рр., затвердженої Законом України “Про державну програму приватизації” від 18.05.2000 р. N 1723-III, Фонд після набрання чинності цією Програмою проводить інвентаризацію державного майна, яке не включене до статутних фондів ВАТ, та приймає рішення щодо подальшого його використання або приватизації відповідно до законодавства.
З огляду на зазначені повноваження Фонду господарські суди мають письмово повідомляти його регіональні відділення про наявність на балансі господарських товариств, щодо яких порушено провадження зі справи про банкрутство, об'єктів державного майна, які не увійшли до їх статутних фондів у процесі приватизації. З цією ж метою господарські суди можуть зобов'язувати арбітражних керуючих надсилати такі повідомлення регіональним відділенням Фонду.
3. Положенням про управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, затвердженим наказом Фонду та Міністерства економіки України від 19.05.99 р. N 908/68, передбачено різні способи управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі. Ndmhl з таких способів є передача майна господарським товариствам на умовах договору aegnok`rmncn зберігання відповідно до вимог законодавства.
За змістом названого Положення Фонд державного майна України та його регіональні відділення мають обирати спосіб управління відповідним державним майном та забезпечувати його передачу з балансу таких господарських товариств у разі порушення провадження у справі про їх банкрутство.
4. Вирішуючи питання про затвердження ліквідаційного балансу, господарські суди повинні перевіряти дотримання ліквідатором і Фондом та його регіональними відділеннями вимог законодавства щодо передачі з балансу господарського товариства - банкрута майнових активів, які не увійшли до його статутного фонду у процесі приватизації.
Заступник Голови Вищого
господарського суду України В. Москаленко

Надруковано: “Санація та банкрутство”,
N 1, 2006 р.