МІНІСТЕРСТВО ЗВ'ЯЗКУ СРСР
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
зв'язку СРСР
19.03.1987 N 140
УЗГОДЖЕНО
Лист Держбуду СРСР
27.02.1987 N АЧ-1002-6/5
(із змінами та доповненнями,
затвердженими наказом
Мінзв'язку СРСР
від 16.09.1988 N 382,
узгодженим листом
Держбуду СРСР
18.07.1988 N АЧ-2750-6/5)
ЗБІРНИК
цін на проектні роботи для будівництва
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінзв'язку СРСР N 382 від 16.09.88 )
Розділ 37 Зв'язок
Вводиться в дію з 1 квітня 1987 р. замість розділу 25 "Зв'язок і сигналізація" Збірника цін на проектні та вишукувальні роботи для будівництва із змінами та доповненнями до нього.
ВКАЗІВКИ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ЦІН
1. У даному розділі Збірника наведено ціни на розроблення проектно-кошторисної документації для будівництва підприємств і ліній зв'язку, віщання і телебачення, а також окремих будівель і споруд для випадків проектування поза комплексом.
2. Цінами розділу, крім робіт, обумовлених у Загальних вказівках щодо застосування Збірника, враховано:
виконання всіх необхідних для проектування обстежень діючих підприємств зв'язку, а також обмірних робіт за готовими планами по всіх спорудах на виробничих майданчиках об'єктів зв'язку (крім обмірних робіт на об'єктах, що підлягають за окремим титулом реконструкції, розширенню і технічному переозброєнню);
складання технологічних і будівельних завдань (крім об'єктів, зазначених у табл. 37-1);
розроблення розділу "Наукова організація праці робітників та службовців. Управління підприємством".
3. Ціни розділу не поширюються на проектування:
квазіелектронних АТС (крім АТС КВ типу "Квант" ємністю до 2048 номерів);
електронних станцій будь-якого призначення (крім міських електронних АТС);
оптичних систем передачі з використанням скловолоконних кабелів;
коаксіальних кабельних ліній зв'язку з 8 трубками або "тонкими" трубками;
морських кабельних ліній зв'язку;
об'єктів іоносферного і метеорного зв'язку;
позакласних підприємств зв'язку.
Позакласними вважаються підприємства, показник потужності яких більше показників, передбачених класифікацією Відомчих норм технологічного проектування.
4. Вартість проектування двох або декількох підприємств, віднесених до одного титулу (наприклад, міжміська телефонна станція разом з автоматичною телефонною або телеграфною станцією, дві 1 більше автоматичні телефонні станції, автоматична телефонна станція разом із сільсько-приміським вузлом або міжстанційним зв'язком, з підстанцією телефонної (ПСК) або станцією радіовузла, сільсько-приміський вузол разом з міжстанційним зв'язком, передавальна станція разом з приймальною, радіорелейна лінія разом з ретрансляційними телевізійними станціями тощо), розташованих на одному або різних майданчиках, визначається підсумовуванням цін на проектні роботи по кожному підприємству (споруді).
5. Цінами розділу, крім робіт, обумовлених у Загальних вказівках щодо застосування Збірника, не враховано вартість проектування:
газопостачання;
кондиціонування повітря (крім поз. 1 - 3 табл. 37-5; поз. 1-2 табл. 37-9; поз. 1-3 табл. 37-10; поз. 1 табл. 37-11; табл. 37-12; табл. 37-14; табл. 37-19);
дизельних електростанцій (крім поз. 1-5 табл. 37-4; табл. 37-5; табл. 37-9);
котельних, що стоять окремо, і мереж до них;
автоматичних систем оперативно-технічного керування (АМОТК);
захисту об'єктів зв'язку від ЕМВ;
трансформаторних підстанцій 35 кВ і вище;
очисних споруд;
виносу мереж водопостачання, електропостачання, теплопостачання, каналізації, газифікації, зв'язку із зони будівництва;
перехоплення існуючих лінійних споруд;
електрозахисних установок від корозії;
водопониження і дренажу майданчика будівництва.
6. Цінами розділу не враховано роботу з програмування механоелектронних комутаційних пристроїв, а також пристроїв, що працюють з контролем по записаній програмі (квазіелектронних і електронних).
7. У складі розділу "Кошторисна документація" таблиць відносної вартості розроблення проектно-кошторисної документації (крім поз. 23-29 табл. 37-1, поз. 2, 6 табл. 37-2, поз. 3-7, 13 табл. 37-3, поз. 9 табл. 37-7, поз. 1-4 табл. 37-8, табл. 37-20) не враховано роботи зі складання локальних кошторисних розрахунків і локальних кошторисів, вартість розроблення яких враховано у відповідних частинах проектно-кошторисної документації.
8. Вартість вибору майданчика (траси) для будівництва об'єктів зв'язку визначається за цінами даного розділу з коефіцієнтом 0,05 до вартості розроблення проекту.
9. При користуванні даним розділом необхідно керуватися також Загальними вказівками щодо застосування Збірника цін на проектні роботи для будівництва.
(пп. 3, 4, 5, 7 в редакції
наказу Мінзв'язку СРСР
від 16.09.88 р. N 382)
ЦІНИ НА РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТНО-КОШТОРИСНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ
Таблиця 37-1
Міські телефонні мережі
(табл. 37-1, поз. 12,
поз. 13-18, поз. 30-34
в редакції наказу
Мінзв'язку СРСР
від 16.09.88 р. N 382)
Примітки:
1. Цінами поз. 1 і 2, поз. 30/31 враховано вартість проектування дообладнання однієї існуючої РАТС (без реконструкції яких-небудь цехів) для зв'язку з проектованою АТС.
2. Вартість проектування АТС ємністю менше 1000 номерів визначається за ціною поз. 1 із застосуванням знижувального коефіцієнта, що враховує зниження на 10 % комплексної ціни на кожні 100 номерів менше 1000.
3. Вартість проектування АТС/підстанцій без розподільної мережі визначається за цінами поз. 1 або 2, поз. 7, 30-32 із застосуванням коефіцієнта 0,9 до вартості проектування лінійних споруд.
4. Цінами таблиці не враховано витрати на пристосування будівель для розміщення устаткування АТС. При розміщенні АТС у будівлі, що пристосовується, загальна вартість проектних робіт визначається підсумовуванням відповідної вартості проектування станції за позиціями 1, 2, 7, 8, 9, 19, 20, 21, 30-34 і вартості проектних робіт з пристосування будівель.
При цьому до цін застосовуються такі коефіцієнти, що враховують збільшення трудомісткості проектних робіт, у зв'язку з розробкою технологічного і будівельного завдань:
по поз. 1, 2, 7, 8, 9, 19 на стадії "Проект" - 1, 3; на стадії "Робоча документація" і "Робочий проект" - 1,2;
по поз. 20, 21, 30 - 34 на стадії "Проект" - 1, 2; на стадії "Робоча документація" і "Робочий проект" - 1,15.
5. При розширенні існуючої АТС без її реконструкції ціна визначається виходячи з величини приросту потужності.
6. Ціни поз. 3 застосовуються для визначення вартості проектних робіт на будівництво міжстанційного зв'язку (МСС) у мережах з числом станцій не менше трьох, включаючи проектовану АТС (МТС).
7. Ціни поз. 3-5 застосовуються при проектуванні МСС як за самостійним титулом, так і в складі АТС.
Вартість проектування АТС і МСС за одним титулом визначається підсумовуванням вартості проектних робіт на будівництво АТС і МСС. У випадку одночасного проектування в одному місті декількох АТС, у складі кожної з яких проектується МСС, до цін поз. 3 - 5 на стадії "Проект" застосовується знижувальний коефіцієнт відповідно до трудомісткості робіт, але не більше 0,7.
8. Цінами на проектування міжстанційних зв'язків враховано дообладнання існуючих АТС і вузлів повідомлення без реконструкції яких-небудь цехів, а також проектування систем передачі на єднальних лініях МСС і МУС.
9. Під основним показником проектованого об'єкта - "мережа 1 вузлового району" прийнято мережу 1 вузлового району ємністю до 100 тис. номерів.
10. Для вузлових районів, у яких є одна АТС (існуюча або проектована), до цін на проектування МСС за поз. 4 або 6 приймається знижувальний коефіцієнт відповідно до трудомісткості робіт, але не більше 0,7.
11. Цінами поз. 12 враховано проектування кабельної лінії з системою передачі ИКМ-30 та ИКМ-120 в існуючій і проектованій кабельній каналізації незалежно від числа підключуваних кабелів і кількості систем передачі.
12. Вартість проектування вузлових квазіелектронних АТС типу "Квант" визначається підсумовуванням цін на проектування прикінцевої станції відповідної ємності в номерах і окремо установлюваного вузла автоматичної комутації за кількістю єднальних ліній з коефіцієнтом 0,75 до ціни його проектування.
13. У випадках, коли при реконструкції (розширенні одночасно з реконструкцією) телефонної мережі передбачається будівництво нових цехів (АТС), до цін поз. 1 або 2 на всіх стадіях проектування, а також до цін поз. 3, 4, 5 або 6 на стадії "Робоча документація" коефіцієнт на реконструкцію (розширення одночасно з реконструкцією), встановлений пунктом 2.2 Загальних вказівок щодо застосування Збірника, не застосовується.
14. При реконструкції існуючої АТС, а також при реконструкції існуючої АТС одночасно з її розширенням, до цін поз. 1 або 2 застосовується коефіцієнт, установлений Загальними вказівками щодо застосування Збірника.
15. Цінами таблиці не враховано вартість проектування:
підводних кабельних переходів через ріки та інші водні перешкоди;
перебудови стінок набережних при річкових кабельних переходах;
захисту кабелів від електрокорозії.
16. Вартість проектування за поз. 13 - 18 не залежить від типу і кількості кабелів, що прокладаються по одній трасі, і визначається виходячи з протяжності траси.
17. Вартість проектування неущільненої кабельної лінії зв'язку сумарною протяжністю понад 1 км, частина якої проходить у проектованій, а частина - в існуючій кабельній каналізації, визначається шляхом підсумовування вартостей, розрахованих відповідно за цінами поз. 13-18, виходячи із сумарної протяжності всіх ділянок ліній, роздільно по проектованій та існуючій каналізації.
При сумарній протяжності траси до 1 км - вартість проектування приймається відповідно за ціною поз. 13 або 14.
18. Вартість проектування по одному титулу, в одному населеному пункті двох і більше неущільнених кабельних ліній зв'язку по різних трасах визначається виходячи із сумарної протяжності трас усіх ліній відповідно до пункту 17 даних приміток із застосуванням до ціни коефіцієнта, який дорівнює при перевищенні найбільшого значення протяжності в таблиці:
понад 2-х до 3-х разів - 0,8;
понад 3-х до 4-х разів - 0,75
понад 4-х разів і більше - 0,7.
При проектуванні по одному титулу і різних трасах декількох неущільнених кабельних ліній зв'язку в двох і більше населених пунктах вартість проектування їх визначається у викладеному вище порядку роздільно по кожному населеному пункту.
19. Вартість проектування кабельної лінії в проектованій однопрорізовій кабельній каналізації або в грунті протяжністю понад 1 км визначається за поз. 15 і 16 із застосуванням знижувального коефіцієнта 0,7.
20. Вартість проектування неущільненої кабельної лінії зв'язку в проектованій каналізації з середнім числом каналів у блоці більше 6 визначається за цінами поз. 14 - 16 залежно від протяжності траси з коефіцієнтом 1,8 до стадій "Робоча документація" і "Робочий проект".
21. Середнє число каналів у блоці кабельної каналізації визначається відношенням суми добутків довжин кожної ділянки на число каналів у даній ділянці до сумарної довжини всіх ділянок.
22. При протяжності траси до 0,7 км за поз. 14 вартість проектних робіт на стадії "Проект" приймається рівною 75 крб.
23. Цінами поз. 13 і 14 не враховано переходи через магістральні шосейні дороги і залізниці.
24. Вартість проектування електронних АТС, частину ємності яких розміщено на ОПТС, а іншу - на підстанціях, визначається підсумовуванням вартості проектування ОПТС за поз. 30 або 31 і підстанцій за поз. 32, що визначаються відповідно за абонентською ємністю ОПТС і кожної підстанції.
25. Вартість проектування електронних АТС, уся ємність яких розміщається на підстанціях, визначається підсумовуванням вартості проектування транзитної станції (ТС) за поз. 33 залежно від сумарної ємності всіх підстанцій, що включаються в ТС, і підстанцій - за поз. 32.
26. Цінами поз. 30 - 33 не враховано вартість проектування лінійних споруд єднальних ліній між ОПТС (ТС) і підстанціями.
27. Цінами поз. 30 - 34 не враховано розроблення робочої документації по станційних спорудах електронних АТС, що виконується заводом-постачальником устаткування ЗАТС.
28. До ціни в поз. 32 застосовуються знижувальні коефіцієнти:
на стадії "Проект":
0,75 | - для підстанцій ємністю від 1500 до 3000 номерів; |
0,6 | - для підстанцій ємністю 3000 номерів і більше; |
на стадії "Робочий проект":
0,9 | - для підстанцій ємністю понад 3000 номерів. |
(Примітки до табл. 37-1
у редакції наказу
Мінзв'язку СРСР
від 16.09.88 р. N 382)
Відносна вартість розроблення проектно-кошторисної документації у відсотках від цін проекту, робочої документації, робочого проекту
(до табл. 37-1)