Документ підготовлено в системі iplex
Верховна Рада України | Постанова від 10.01.2002 № 2966-III
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про процедуру ротації членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з частини її складу, призначеної Верховною Радою України
Верховна Рада України
постановляє:
Затвердити процедуру ротації членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з частини її складу, призначеної Верховною Радою України (додається).
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩм. Київ, 10 січня 2002 року
N 2966-III
Затверджено
Постановою Верховної Ради України
від 10 січня 2002 року
N 2966-III
ПРОЦЕДУРА РОТАЦІЇ
членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з частини її складу, призначеної Верховною Радою України
Ротація членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національної ради) означає припинення їхніх повноважень відповідно до статей 8 і 10 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", а також призначення нових членів Національної ради відповідно до статті 6 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" та статті 5 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
Обидві процедури здійснюються паралельно. Верховна Рада України за поданням відповідного Комітету Верховної Ради України одночасно розглядає питання та приймає рішення щодо припинення повноважень членів Національної ради та щодо призначення нових членів Національної ради.
Процедура ротації передбачає такі заходи:
1. Верховна Рада України приймає рішення про ротацію членів Національної ради.
2. Відповідний Комітет Верховної Ради України (далі - Комітет) оголошує конкурс кандидатур до складу Національної ради, розміщує повідомлення про конкурс у газеті Верховної Ради України "Голос України" і звертається до депутатських фракцій та груп Верховної Ради України з пропозицією внести свої кандидатури до складу Національної ради.
3. Кандидатури, запропоновані на конкурс, вивчаються в Комітеті щодо відповідності вимогам статей 9, 11 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" та статті 5 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
4. Комітет проводить обговорення внесених кандидатур і шляхом відкритого або таємного голосування (процедура голосування обумовлюється окремим рішенням) визначається щодо претендентів, кандидатури яких буде внесено на розгляд Верховної Ради України для призначення на посади членів Національної ради - замість тих, хто підлягатиме ротації. На обговорення кандидатур у Комітеті запрошуються всі претенденти на посаду члена Національної ради.
На розгляд Верховної Ради України вносяться кандидатури, підтримані більшістю членів Комітету від присутніх на засіданні, на якому розглядалося це питання.
5. Комітет рекомендує Верховній Раді України розглянути проекти постанов про припинення повноважень членів Національної ради у зв'язку з ротацією. На розгляд Верховної Ради України вносяться проекти постанов щодо кожного з членів Національної ради, призначених Верховною Радою України.
Комітет може вносити на розгляд Верховної Ради України вмотивовані пропозиції щодо ротації конкретних членів Національної ради.
6. На пленарному засіданні Верховної Ради України проводиться попереднє рейтингове голосування про припинення повноважень членів Національної ради у зв'язку з ротацією. На рейтингове голосування почергово вносяться кандидатури всіх членів Національної ради, призначених Верховною Радою України.
Якщо кілька кандидатур набирають однакову кількість голосів, щодо них проводиться повторне рейтингове голосування.
7. Верховна Рада України розглядає проекти постанов щодо членів Національної ради, які набрали у попередньому рейтинговому голосуванні найбільшу кількість голосів народних депутатів України, та приймає рішення про припинення їхніх повноважень у зв'язку з ротацією.
8. Після прийняття постанов про припинення повноважень членів Національної ради у зв'язку з ротацією Верховна Рада України призначає нових членів Національної ради відповідно до статті 6 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".