Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
м.Київ N 01-2/2 | 20 березня 1995 р. |
Про впровадження реєстрації законопроектів і законодавчих пропозицій у Секретаріаті Верховної Ради України
З метою удосконалення організації законодавчого процесу, раціонального і ефективного використання інформаційно-комп'ютерних технологій у плануванні і контролі законопроектних робіт:
1. Запровадити, починаючи з 1 березня 1995 року, єдину реєстрацію у секторі реєстрації законопроектів Секретаріату Верховної Ради України законопроектів і законодавчих пропозицій, що подаються до Верховної Ради України суб'єктами права законодавчої ініціативи.
2. Затвердити Інструкцію про порядок реєстрації, обліку і ведення справ законопроектів і законодавчих пропозицій (додається).
3. Керівнику Секретаріату Верховної Ради України Горьовому Л.Є. організувати реєстрацію відповідно до Інструкції всіх законопроектів і законодавчих пропозицій, що знаходяться на розгляді у Верховній Раді України.
4. Керівнику Секретаріату Верховної Ради України Горьовому Л.Є. забезпечити разом з суб'єктами права законодавчої ініціативи оформлення матеріалів законопроектів і законодавчих пропозицій, що знаходяться на опрацюванні в комісіях, відповідно до вимог Регламенту Верховної ради України.
Голова Верховної Ради України | О.МОРОЗ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядженням Голови
Верховної Ради України
від 20.03.95 N 01-2/2
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок реєстрації, обліку та ведення справ законопроектів і законодавчих пропозицій
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Ця Інструкція встановлює порядок реєстрації, обліку та ведення справ законопроектів і законодавчих пропозицій у Секретаріаті Верховної Ради України.
2. Правила, передбачені цією Інструкцією, обов'язкові для всіх осіб, які виконують визначені нею дії.
3. Відповідальність за організацію і контроль ведення діловодства, що стосується реєстрації, обліку та проходження законопроектів і законодавчих пропозицій у секретаріатах комісій, відділах та інших підрозділах Секретаріату, покладається на їх керівників.
4. Контроль за додержанням цієї Інструкції здійснюють відповідно загальний відділ та організаційний відділ комісій Секретаріату Верховної Ради України.
ІІ. ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ЗАКОНОДАВЧИХ ПРОПОЗИЦІЙ І ЗАКОНОПРОЕКТІВ
5. Проекти законопроектів і законодавчих пропозицій, що вносяться на розгляд Верховної Ради України, подаються до Секретаріату Верховної Ради України в порядку, визначеному Положенням про порядок подання суб'єктами права законодавчої ініціативи законодавчих пропозицій і законопроектів та їх проходження у Верховній Раді України.
До машинописного примірника законопроекту додається його текст, виконаний в електронному вигляді (комп'ютерний файл).
6. Законопроекти і законодавчі пропозиції, що надійшли до Верховної Ради України від інших державних органів та посадових осіб, попередньо обліковуються в секторі службової кореспонденції в загальному порядку, в день їх надходження.
Не пізніш як наступного дня після надходження вони передаються до сектору реєстрації законопроектів з обліковою карткою під розписку.
7. Законопроекти і законодавчі пропозиції, що подані в порядку законодавчої ініціативи народними депутатами України або комісіями Верховної Ради України, підлягають обліку у секторі службової кореспонденції в загальному порядку, з наступною передачею їх до сектору реєстрації законопроектів.
8. Законопроекти і законодавчі пропозиції, які надійшли до сектору реєстрації законопроектів, перевіряються щодо правильності їх оформлення відповідно до вимог законодавства України та Регламенту Верховної Ради України.
9. За результатами перевірки документа готується проект відповідної резолюції керівництва Верховної Ради України щодо нього, який разом з матеріалами законопроекту чи законодавчої пропозиції не пізніш як у дводенний термін подається на розгляд Голови Верховної Ради України або його заступників (за розподілом обов'язків).
10. Голова Верховної Ради України або його заступник розглядають подані документи, вирішують питання про реєстрацію законопроекту чи законодавчої пропозиції або відмову у ній, і визначають головну постійну комісію, відповідальну за подальшу роботу над законопроектом чи законодавчою пропозицією у Верховній Раді України у разі їх реєстрації.
11. Законопроект чи законодавча пропозиція з відповідним дорученням Голови Верховної Ради України або його заступника доповідається Керівнику Секретаріату Верховної Ради та повертається до сектору реєстрації законопроектів.
Сектор реєстрації законопроектів, на підставі рішення керівництва Верховної Ради України, реєструє законодавчу пропозицію чи законопроект в журналі реєстрації законопроектів і законодавчих пропозицій під відповідним реєстраційним номером (додаток 1).
Порядок визначення реєстраційних номерів з врахуванням вимог автоматизованої системи обробки інформації встановлюється рішенням Керівника Секретаріату Верховної Ради.
Дані щодо реєстрації законопроекту чи законодавчої пропозиції вносяться до комп'ютерної бази даних.
12. Реєстраційний номер законопроекту або законодавчої пропозиції проставляється на першому аркуші документу у вигляді спеціального штампу. Всі наступні документи, що стосуються даного законопроекту чи законодавчої пропозиції, повинні мати посилання на відповідний реєстраційний номер.
13. Про реєстрацію законопроекту або законодавчої пропозиції сектор реєстрації законопроектів повідомляє у дводенний термін суб'єкта права законодавчої ініціативи.
У разі відмови у реєстрації законопроекту чи законодавчої пропозиції матеріали повертаються суб'єкту права законодавчої ініціативи, що їх надіслав, з зазначенням причин повернення.
14. На зареєстрований законопроект чи законодавчу пропозицію в секторі реєстрації законопроектів в день реєстрації заповнюються картки реєстрації у трьох примірниках. (Один примірник (додаток 2) і два примірники (додаток 3).
Комп'ютерний файл сектором реєстрації законопроектів в цей же день подається на файл-сервер в базу даних централізованої комп'ютерної системи для загального користування. Список користувачів затверджується Керівником Секретаріату Верховної Ради.
15. Оригінал тексту зареєстрованого законопроекту чи законодавчої пропозиції сектор реєстрації законопроектів не пізніш як наступного дня після реєстрації разом з трьома екземплярами карток реєстрації, а також комп'ютерним файлом, через сектор службової кореспонденції передає головній постійній комісії, якій доручено опрацювання цього документу.
Два екземпляри картки реєстрації (додаток 3) залишаються у постійній комісії, а третій (додаток 2) з відміткою комісії про одержання документу через сектор службової кореспонденції повертається до сектору реєстрації законопроектів. Секретаріат головної постійної комісії один екземпляр картки реєстрації (додаток 3) передає в організаційний відділ комісій для контролю.
ІІІ. ОБЛІК І ВЕДЕННЯ СПРАВ ЗАКОНОПРОЕКТІВ
16. Секретаріат головної постійної комісії, якій доручено опрацювання законодавчої пропозиції чи законопроекту, забезпечує ведення первинного обліку законопроектних робіт на всіх етапах проходження законопроекту з використанням автоматизованої системи.
17. На кожний зареєстрований законопроект чи законодавчу пропозицію у Секретаріаті головної постійної комісії ведеться справа законопроекту.
Порядок ведення справи визначається Інструкцією по діловодству.
18. Секретаріат головної постійної комісії разом з відповідними службами Секретаріату Верховної Ради забезпечує виготовлення копій матеріалів законопроекту чи законодавчої пропозиції у необхідній кількості і передачу їх постійним комісіям та іншим підрозділам, визначеним для участі в роботі по даній законодавчій ініціативі.
Один екземпляр зазначених матеріалів в обов'язковому порядку передається організаційному відділу комісій.
19. Дані обліку законопроектних робіт по кожному законопроекту чи законодавчій пропозиції відображуються Секретаріатом головної постійної комісії у карті проходження законопроекту. Форма карти встановлюється Керівником Секретаріату Верховної Ради.
Карта проходження законопроекту повинна знаходитись у справі законопроекту.
20. Організаційний відділ комісій Секретаріату Верховної Ради по кожному зареєстрованому законопроекту чи законодавчій пропозиції веде контрольне провадження (справу), в якій знаходиться копія законопроекту чи законодавчої пропозиції, а також копії основних рішень, прийнятих щодо них.
21. Сектор реєстрації законопроектів в останній робочий день тижня подає організаційному відділу комісій довідку про законодавчі пропозиції і законопроекти, подані до Верховної Ради України протягом поточного тижня, включаючи і ті щодо яких відмовлено у реєстрації.