П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про спеціальні звання, формений одяг та знаки розрізнення в органах внутрішніх справ України
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 22, ст.234 )
З метою запровадження єдиної системи звань, знаків розрізнення та вирішення інших питань проходження служби в органах внутрішніх справ України Верховна Рада України
постановляє:
1. Установити для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ такі спеціальні звання:
Звання начальницького складу органів внутрішніх справ є довічним. До спеціальних звань осіб, які звільнені зі служби, додаються слова "у відставці".
2. Порядок присвоєння спеціальних звань молодшого начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ визначається Міністерством внутрішніх справ України.
Спеціальні звання старшого і середнього начальницького складу присвоюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Спеціальні звання вищого начальницького складу присвоюються Президентом України за поданням Міністра внутрішніх справ України.
Перелік посад вищого начальницького складу і відповідні цим посадам спеціальні звання затверджуються Кабінетом Міністрів України, а перелік посад старшого, середнього, молодшого начальницького і рядового складу - Міністерством внутрішніх справ України.
Пониження в спеціальному званні осіб молодшого, середнього і старшого начальницького складу на один ступінь може провадитись як захід дисциплінарного стягнення згідно з Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ України.
Особи вищого начальницького складу можуть бути понижені в спеціальному званні Президентом України.
Особи начальницького складу можуть бути позбавлені спеціальних звань у разі втрати громадянства України або вироком суду, що набрав законної сили.
3. Особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ мають формений одяг і знаки розрізнення та забезпечуються ними безкоштовно. Особовому складу органів внутрішніх справ видається службове посвідчення.
Знаками розрізнення за спеціальними званнями начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ є погони.
Опис і зразки (малюнки) погонів начальницького і рядового складу міліції затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Інші знаки розрізнення начальницького і рядового складу міліції, а також правила носіння знаків розрізнення на обмундируванні встановлюються Міністерством внутрішніх справ України.
Начальницький і рядовий склад внутрішньої служби носить форму одягу, погони та інші знаки розрізнення, встановлені для відповідних категорій військовослужбовців Збройних Сил України у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України за погодженням з Міністерством оборони України. Спеціальна відзнака генерала внутрішньої служби України встановлюється Президентом України.
4. Поширити дію частини третьої статті 16, статей 17 і 18, частини першої статті 19 Закону України "Про міліцію" на начальницький і рядовий склад органів внутрішніх справ.
Установити, що призовники не підлягають прийому на службу до органів внутрішніх справ, за винятком випадків, передбачених законодавчими актами.
Голова Верховної Ради України | І.ПЛЮЩ |
м. Київ, 22 квітня 1993 року N 3135-XII |