• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон

Верховна Рада України  | Постанова, Положення від 26.06.1992 № 2503-XII
<csum>2997522327</csum>
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про затвердження положень про паспорт громадянина
України та свідоцтво про народження
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 37, ст.545 )
Відповідно до статті 5 Закону України "Про громадянство
України" ( 1636-12 ) Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Затвердити Положення про паспорт громадянина України таПоложення про свідоцтво про народження (додаються).
2. Провести видачу паспортів громадянина України протягом1993-1998 років у міру виготовлення бланків паспортів.
3. Установити, що свідоцтва про народження нового зразкавидаватимуться особам, які народилися після 31 грудня 1993 року.
4. Кабінету Міністрів України:
установити порядок реєстрації населення за місцем проживанняна території України;
забезпечити виготовлення бланків паспорта громадянина Українита бланків свідоцтва про народження в необхідній кількості.
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ
м. Київ, 26 червня 1992 року
N 2503-XII
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 26 червня 1992 року N 2503-XII
ПОЛОЖЕННЯ
про паспорт громадянина України
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Паспорт громадянина України (далі - паспорт) є документом,що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України.
2. Паспорт видається кожному громадянинові України післядосягнення 16 років.
3. Паспорт видається громадянинові України паспортною службоюорганів внутрішніх справ України, дипломатичними представництвамиі консульськими установами України.
4. Паспорт виготовляється за єдиним зразком (опис паспортадодається).
5. До паспорта заносяться прізвище, ім'я та по батькові; датаі місце народження громадянина; стать.
У паспорті повинні бути фотокартка і підпис його власника.
До паспорта заносяться також дата видачі та відомості проорган, що видав паспорт. У паспорті ставиться підпис посадовоїособи, відповідальної за його видачу. Записи у паспортізасвідчуються гербовою мастиковою печаткою.
6. У паспорті робляться відмітки про реєстрацію місцяпроживання громадянина.
7. Для поїздки громадянина України за кордон до його паспортау встановленому порядку заносяться необхідні записи.
Вносити до паспорта інші записи, не передбачені цимПоложенням або законодавчими актами України, забороняється.
8. Записи та відмітки у паспорті здійснюються:
про дані, вказані в пункті 5 цього Положення, - паспортноюслужбою органів внутрішніх справ України, дипломатичнимипредставництвами і консульськими установами України;
про реєстрацію місця проживання - паспортною службою органіввнутрішніх справ України, а також посадовою особою виконавчогокомітету сільської, селищної Ради народних депутатів,уповноваженою вести паспортну роботу;
про поїздки громадянина України за кордон - відповіднимислужбами органів внутрішніх справ та Міністерства закордоннихсправ України, а також дипломатичними представництвами іконсульськими установами України.
9. Строк дії паспорта не обмежується.
До паспорта після досягнення громадянином 25- і 45-річноговіку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові.Паспорт, що не має таких фотокарток, вважається недійсним.
II. ПОРЯДОК ВИДАЧІ, ОБМІНУ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ
І КОРИСТУВАННЯ НИМ
10. Видача та обмін паспорта провадяться за місцем проживаннягромадянина паспортною службою органів внутрішніх справ України умісячний строк або дипломатичними представництвами і консульськимиустановами України - у двомісячний строк.
Вклеювання до паспорта нових фотокарток після досягненнягромадянином 25- і 45-річного віку провадяться цими органами уп'ятиденний строк.
11. Для одержання паспорта громадянин подає:
заяву за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справУкраїни;
свідоцтво про народження;
дві фотокартки розміром 35 х 45 міліметрів;
у необхідних випадках документи, що підтверджуютьгромадянство України.
12. Для вклеювання до паспорта нових фотокарток післядосягненні громадянином 25- і 45-річного віку ним подаютьсяпаспорт і дві відповідні фотокартки розміром 35 х 45 міліметрів.
13. Обмін паспорта провадиться у випадках:
зміни (переміни) прізвища, імені або по батькові;
встановлення розбіжностей у записах;
непридатності для користування.
14. Для обміну паспорта подаються:
заява за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справУкраїни;
паспорт, що підлягає обміну;
дві фотокартки розміром 35 х 45 міліметрів.
Для обміну паспорта у зв'язку із зміною (переміною) прізвища,імені чи по батькові або встановленням розбіжностей у записахподаються також документи, що підтверджують ці обставини.
15. Для одержання, обміну паспорта і вклеювання до ньогонових фотокарток громадянин подає документи і фотокартки не пізнішяк через місяць після досягнення відповідного віку чи зміни(переміни) прізвища, імені або по батькові, встановленнярозбіжностей у записах чи непридатності паспорта для користування.
16. Громадянин України повинен надійно зберігати паспорт.
Про втрату паспорта громадянин зобов'язаний заявити упаспортну службу органів внутрішніх справ України, яка видає йомутимчасове посвідчення, що підтверджує його особу. Форматимчасового посвідчення та порядок його видачі встановлюютьсяМіністерством внутрішніх справ України.
При втраті громадянином України паспорта за кордоном вінзвертається до дипломатичного представництва або до консульськоїустанови України.
17. Видача паспорта замість втраченого провадиться паспортноюслужбою органів внутрішніх справ України, дипломатичнимипредставництвами і консульськими установами України.
18. У разі призову громадянина на дійсну строкову військовуслужбу паспорт здається до військового комісаріату за місцемпризову, а у разі зарахування до військового навчального закладу -до відділу кадрів цього закладу, які надсилають його до паспортноїслужби органів внутрішніх справ України за місцем проживанняпризовника (курсанта).
19. Паспорт особи, яка припинила громадянство Українивідповідно до статті 19 Закону України "Про громадянство України",підлягає поверненню до паспортної служби органів внутрішніх справУкраїни, дипломатичних представництв і консульських установУкраїни.
Паспорт померлого здається до органу запису актівгромадянського стану, який після реєстрації смерті громадянинанадсилає його до паспортної служби органів внутрішніх справУкраїни.
Знайдений паспорт підлягає здачі до паспортної служби органіввнутрішніх справ України.
20. В особи, взятої під варту, засудженої до позбавлення воліабо умовно засудженої до позбавлення волі з обов'язковимзалученням до праці, паспорт вилучається органами дізнання,попереднього слідства або судом. При звільненні з-під варти чи відвідбування покарання паспорт повертається його власникові. У разіколи особу умовно звільнено з місць позбавлення волі зобов'язковим залученням до праці, паспорт повертається їй признятті з обліку в органі, який відає виконанням вироку, у зв'язкуіз закінченням призначеного строку покарання або достроковимзвільненням від нього.
21. Забороняється вилучення у громадянина України паспорта,крім випадків, передбачених законодавством України, зокремазабороняється взяття паспорта у заставу.
22. Зразки гербових печаток, штампів і бланків документів,які застосовуються для виконання вимог цього Положення,встановлюються Міністерством внутрішніх справ України.
III. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ
КОРИСТУВАННЯ ПАСПОРТОМ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ
23. Посадові особи та громадяни, винні в порушенні вимогцього Положення, притягаються до відповідальності згідно іззаконодавством України.
Додаток
до Положення про паспорт
громадянина України
ОПИС
паспорта громадянина України
Паспорт громадянина України являє собою зшиту внакидкунитками книжечку розміром 88 х 125 міліметрів, що складається зтвердої обрізної з закругленими кутами обкладинки, обтягнутоїсуцільнотканинним ледерином темно-синього кольору і покритоїклейкою плівкою, та 32 сторінок із синьо-жовтою захисною сіткою.
Усі сторінки паспорта пронумеровано і на кожній сторінціперфоровано серію і номер паспорта.
У верхній частині лицьового боку обкладинки паспорта фольгоюжовтого кольору зроблено напис "Україна", нижче - зображенняДержавного герба України, під ним - рельєфний напис "Паспорт".
На внутрішньому лівому боці обкладинки у верхній частиніпаспорта зображено будинок Верховної Ради України, а у нижній -круглий захисний орнамент у вигляді квітки зелено-жовтого кольору.
На першій сторінці паспорта у верхній частині українською,російською та англійською мовами відтиснуто слово "Україна",посередині - Державний герб України, а у нижній - українською,російською та англійською мовами - слова "Паспорт громадянинаУкраїни".
На другій сторінці паспорта у верхній частині відведено місцедля фотокартки власника паспорта (розміром 35 х 45 міліметрів).Нижче - відомості українською мовою про прізвище, ім'я та побатькові, стать, дату і місце народження, дату видачі і орган, щовидав паспорт, а також підписи посадової особи та власникапаспорта. Записи засвідчуються гербовою мастиковою печаткою, іпісля цього сторінка заклеюється плівкою.
На третій сторінці паспорта - відомості російською мовою пропрізвище, ім'я та по батькові, стать, дату і місце народження,дату видачі і орган, що видав паспорт, а також підписи посадовоїособи та власника паспорта, засвідчені гербовою мастиковоюпечаткою.
Четверта і п'ята сторінки паспорта відведені для розміщення уверхній частині фотокарток розмірами 35 х 45 міліметрів, щовідповідають 25- і 45-річному віку власника паспорта. Нижче -підпис власника паспорта і відомості українською мовою про дату іорган, що стверджує достовірність фотокартки власника паспорта,які засвідчуються гербовою мастиковою печаткою.
З шостої по дев'яту сторінки паспорта відведено длявідомостей українською і російською мовами про реєстрацію місцяпроживання власника паспорта.
З десятої по тридцять першу сторінки паспорта призначаютьсядля відомостей українською, російською та англійською мовами щодоодержання віз власником паспорта. На тридцять другій сторінцінапис цими мовами "Паспорт є власністю України".
На внутрішньому боці впоперек третьої сторінки обкладинкипаспорта українською, російською та англійською мовами зверхунадруковано слово "Україна", зліва - слово "Паспорт" і відведеномісце для фотокартки розміром 35 х 45 міліметрів власникапаспорта. З правого боку - відомості про тип, код держави, номерпаспорта, прізвище, ім'я, дату народження, стать, місценародження, дату видачі паспорта, орган, що видав паспорт, підписпосадової особи і фотокартка власника паспорта, що засвідчуютьсягербовою мастиковою печаткою. Ця сторінка після її заповненнязаклеюється плівкою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 26 червня 1992 року N 2503-XII
ПОЛОЖЕННЯ
про свідоцтво про народження
1. Свідоцтво про народження є документом, що підтверджує фактреєстрації народження дитини.
2. Свідоцтво про народження підтверджує громадянство Україниособи віком до 16 років на підставі запису про громадянство їїбатьків.
3. Свідоцтво про народження видається на дитину, якавідповідно до Закону України "Про громадянство України"( 1636-12 ) є громадянином України або набула громадянстваУкраїни.
4. Свідоцтво про народження видається за місцем народженнядитини або за місцем проживання її батьків (одного з батьків) заїх (одного з них) письмовою або усною заявою, а в разі смертібатьків або неможливості для них з інших причин з'явитися засвідоцтвом про народження - за заявою родичів, інших осіб абоадміністрації медичного закладу, в якому перебувала мати під часнародження дитини.
5. Свідоцтво про народження видається виконкомами сільських іселищних Рад народних депутатів та районними у місті, міськими,районними відділами запису актів громадянського стану, палацамиодружень та новонароджених, палацами новонароджених,дипломатичними представництвами і консульськими установамиУкраїни.
6. Бланки свідоцтва про народження виготовляються за єдинимзразком (опис свідоцтва додається).
7. Підставою для оформлення свідоцтва про народження єскладений окремий запис акта про народження дитини.
Для одержання свідоцтва про народження батьки дитини чи одинз них пред'являють паспорти або інші документи, що посвідчуютьособу, а також свідоцтво про одруження.
8. До свідоцтва про народження заносяться прізвище, ім'я тапо батькові; дата і місце народження дитини.
Свідоцтво про народження містить також:
а) відомості про:
запис у книзі актів громадянського стану про народженнядитини, дату його складання та номер;
батьків народженого, їх громадянство і національність. У разіколи мати дитини не перебуває у шлюбі і немає спільної заявибатьків або рішення суду про встановлення батьківства, запис пробатька дитини провадиться за прізвищем матері, а ім'я, по батькові- за бажанням матері, запис про громадянство і національністьбатька - за громадянством і національністю матері;
місце реєстрації і дату видачі свідоцтва про народження; орган, що видав свідоцтво про народження;
б) серію і номер свідоцтва про народження.
Вносити до свідоцтва про народження записи, не передбаченіцим Положенням або іншими законодавчими актами України,заборонено.
9. Повторне свідоцтво про народження видається районними умісті, міськими, районними відділами запису актів громадянськогостану, палацами одружень та новонароджених, палацаминовонароджених, відділом запису актів громадянського стану РадиМіністрів Республіки Крим, обласними, Київським таСевастопольським міськими відділами запису актів громадянськогостану, а також дипломатичними представництвами і консульськимиустановами України на підставі запису про народження в книзізаписів актів громадянського стану за заявою громадянина, наякого складено актовий запис про народження, або за заявою одногоз батьків.
Повторні свідоцтва про народження на осіб, які не досягли16-річного віку, можуть бути видані опікунам, піклувальникам,представникові дитячого дошкільного закладу.
10. Свідоцтво про народження видається безплатно. За видачуповторного свідоцтва про народження сплачується державне мито урозмірі, встановленому Законом України "Про державне мито"( 1994-12 ).
11. Достовірність записів у свідоцтві про народженняскріплюється підписом відповідальної посадової особи та печаткоюоргану, що видав свідоцтво.
Додаток
до Положення про свідоцтво
про народження
ОПИС
свідоцтва про народження
Свідоцтво про народження являє собою книжечку розміром88 х 125 міліметрів, що виготовляється з тонового обрізногопаперу, з закругленими кутами блакитного кольору, внутрішністорони книжки - бірюзового кольору.
У верхній частині лицьового боку свідоцтва про народженняфольгою жовтого кольору зроблено напис "Україна", нижче -зображення Державного герба України, а під ним зроблено написдвома рядками "Свідоцтво про народження".
У свідоцтві про народження всі необхідні відомостізаповнюються українською мовою.
На внутрішньому лівому боці у верхній частині свідоцтвазроблено напис двома рядками "Свідоцтво про народження", нижче -відомості про прізвище, ім'я та по батькові, дату і місценародження дитини та запис у книзі актів громадянського стану пронародження, дату складання та його номер.
На внутрішньому правому боці свідоцтва про народженнязнаходяться відомості про батьків народженого, їх громадянство танаціональність, місце реєстрації і дату видачі свідоцтва, орган,що видав свідоцтво, а також серія і номер свідоцтва пронародження. Внизу - підпис посадової особи, який засвідчується
гербовою мастиковою печаткою.