КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 6 липня 2000 р. N 1065 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 11 від 05.01.2021 )
Про затвердження Порядку відшкодування за безоплатний проїзд автомобільними дорогами, побудованими на умовах концесії
Відповідно до статті 9 Закону України "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок відшкодування за безоплатний проїзд автомобільними дорогами, побудованими на умовах концесії (додається).
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним державним адміністраціям, на території яких є автомобільні дороги, побудовані на умовах концесії, під час розроблення проектів бюджетів на відповідний рік передбачати видатки на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру з урахуванням витрат на відшкодування за безоплатний проїзд зазначеними автомобільними дорогами в разі стихійного лиха, катастрофи, епідемії, епізоотії.
3. Міністерству фінансів під час підготовки проектів державного бюджету на 2001 та наступні роки передбачати видатки на відшкодування за безоплатний проїзд автомобільними дорогами, побудованими на умовах концесії, транспорту органів державної влади, підрозділів Міністерства оборони, прикордонних та внутрішніх військ, органів внутрішніх справ та транспортних засобів швидкої медичної допомоги.
Прем'єр-міністр України | В.ЮЩЕНКО |
Інд. 21 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 липня 2000 р. N 1065
ПОРЯДОК
відшкодування за безоплатний проїзд автомобільними дорогами, побудованими на умовах концесії
1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування втрат концесіонерів, пов'язаних з використанням автомобільних доріг, побудованих на умовах концесії, власниками або користувачами транспортних засобів без внесення плати за користування такими дорогами.
2. Безоплатний проїзд автомобільними дорогами, побудованими на умовах концесії (далі - автомобільні дороги), дозволяється:
1) транспортним засобам, що належать фізичним або юридичним особам усіх форм власності та використовуються ними у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного і природного характеру (стихійне лихо, катастрофа, епідемія, епізоотія). Період використання автомобільних доріг для безоплатного проїзду всіма транспортними засобами встановлюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим та обласними держадміністраціями;
2) транспорту органів державної влади, підрозділів Міноборони, прикордонних та внутрішніх військ, органів внутрішніх справ, та транспортним засобам швидкої медичної допомоги під час виконання службових обов'язків на підставі перепустки встановленого зразка, що дійсна тільки для цього транспортного засобу. Безоплатний проїзд за такими перепустками фіксується концесіонером.
3. Розрахунок втрат, пов'язаних з безоплатним проїздом автомобільними дорогами транспортних засобів у випадках, передбачених підпунктом 1 пункту 2 цього Порядку, здійснюється на підставі обліку добової інтенсивності руху, який ведеться службами концесіонера, відповідно до нормативно-правових актів, протягом періоду використання автомобільної дороги для безоплатного проїзду всіма транспортними засобами.
Розрахунок втрат, пов'язаних з безоплатним проїздом автомобільними дорогами, подається концесіонером Раді міністрів Автономної Республіки Крим або відповідній облдержадміністрації для прийняття рішення про виділення коштів на відшкодування зазначених втрат з відповідного бюджету. Відшкодування здійснюється не пізніше ніж протягом місяця після отримання розрахунку.
4. Концесіонер розробляє порядок та форму реєстрації безоплатного проїзду транспортних засобів, зазначених у підпункті 2 пункту 2 цього Порядку, та інформує про це відповідні установи та організації.
5. Відшкодування втрат, пов'язаних з безоплатним проїздом автомобільними дорогами транспортних засобів, зазначених у підпункті 2 пункту 2 цього Порядку, здійснюється за рахунок відповідних видатків, передбачених у кошторисах органів державної влади, відповідних підрозділів Міноборони, прикордонних та внутрішніх військ, органів внутрішніх справ, а також закладів охорони здоров'я та підприємств, установ і організацій, що використовують транспортні засоби швидкої медичної допомоги.
Відшкодування втрат, пов'язаних з безоплатним проїздом автомобільними дорогами, здійснюється на підставі документів, які підтверджують факт безоплатного проїзду, та розрахунку втрат, що підлягають відшкодуванню, поданих концесіонером зазначеним органам, підрозділам, закладам, підприємствам, установам і організаціям, протягом десяти днів після їх отримання.
6. Відшкодування втрат, пов'язаних з безоплатним проїздом автомобільними дорогами транспортних засобів, зазначених у пункті 2 цього Порядку, здійснюється відповідно до прейскуранта цін за проїзд автомобільними дорогами, побудованими на умовах концесії.