• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо механізму оподаткування операцій з перестрахування ризиків, що здійснюються централізовано на рівні головного офісу

Комітети Верховної Ради України  | Лист від 10.07.2003 № 06-10/566
Реквізити
  • Видавник: Комітети Верховної Ради України
  • Тип: Лист
  • Дата: 10.07.2003
  • Номер: 06-10/566
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Комітети Верховної Ради України
  • Тип: Лист
  • Дата: 10.07.2003
  • Номер: 06-10/566
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ФІНАНСІВ І БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Л И С Т
10.07.2003 N 06-10/566
У Комітеті ВРУ з питань фінансів і банківської діяльностірозглянуто лист страхової компанії щодо механізму оподаткуванняоперацій з перестрахування ризиків, що здійснюються централізованона рівні головного офісу.
Відповідно до Законів України "Про господарські товариства"( 1576-12 ), "Про підприємства в Україні" ( 887-12 ), "Прострахування" ( 85/96-ВР ) страхові організації (страховики) маютьправо створювати на території України та за її межами філії,представництва, інші відокремлені підрозділи страховиків, щоздійснюють свою діяльність відповідно до чинного законодавстваУкраїни. Ці підрозділи у своїй діяльності керуються положенням профілію (представництво), що затверджується загальними зборамиучасників.
Відповідно до ст. 31 Цивільного кодексу України ( 1540-06 )філія або представництво мають право укладати договори на підставідовіреності, одержаної від відповідної юридичної особи.
Згідно із Положенням про порядок здійснення страховоїдіяльності відокремленими підрозділами страховиків, затвердженимнаказом Комітету у справах нагляду за страховою діяльністю від12.03.94 р. N 13 ( z0100-94 ) (зареєстрованим у Мін'юсті України17.05.94 р. N 100/309), філія страховика - відокремлений підрозділстраховика, який не є юридичною особою, має відокремлений баланста здійснює страхову діяльність по видах, право на проведення якихнадано загальними зборами учасників страховика в повному обсязіабо з обмеженням на підставі відповідної ліцензії.
Згідно з вищевказаним Положенням ( z0100-94 ) страховикорганізовує контроль за страховими операціями філій, зокрема, замаксимальним обсягом страхових зобов'язань за окремими договорамистрахування і загальним обсягом страхових зобов'язань структурнихпідрозділів.
Таким чином, страхова компанія несе повну відповідальність задіяльність своїх філій, здійснює перерозподіл ризику в межахкомпанії, а саме - частину виконання зобов'язань по ризиках, якіперевищують максимальний обсяг страхових зобов'язань по філії,приймає на себе. Як випливає із листа, такий перерозподіл ризикуздійснюється в основному за централізованими програмамистрахування, за якими юридичною особою передбачаєтьсяперестрахування ризиків, в тому числі за межі України.
Як видно із листа, страхова компанія має розгалужену мережуструктурних підрозділів і здійснює перестрахування ризиківцентралізовано в цілому по юридичній особі. Тобто компанієюздійснюється перерозподіл ризику в межах юридичної особи задоговорами страхування, укладеними структурними підрозділамикомпанії за її дорученням.При цьому юридична особа - страховик таїї відокремлені підрозділи здійснюють оподаткування страховихплатежів пропорційно взятим на себе зобов'язанням.
На підставі викладеного вважаємо, що страхові платежі, якіотримує страхова компанія від своїх структурних підрозділів, маютьоподатковуватися за ставкою 3% від суми валового доходу,одержаного від страхової діяльності, відповідно до норм пп. 7.2.1ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"( 334/94-ВР ). При здійсненні перестрахування ризиківстраховиком - юридичною особою сума отриманих таким страховикомстрахових платежів для цілей оподаткування зменшується на сумусплачених (нарахованих) страхових платежів за договорамиперестрахування з резидентом та сплачених за договорамиперестрахування з нерезидентом.
Голова Комітету С.Буряк