• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Стосовно митного оформлення та оподаткування товарів, що надають до митного оформлення у тарі (упаковці)

Комітети Верховної Ради України  | Лист від 06.11.2001 № 06-10/629
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Комітети Верховної Ради України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.11.2001
  • Номер: 06-10/629
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Комітети Верховної Ради України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.11.2001
  • Номер: 06-10/629
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ
І БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Л И С Т
N 06-10/629 від 06.11.2001
Стосовно митного оформлення та оподаткування товарів, що надають до митного оформлення у тарі (упаковці)
У зв'язку із запитами суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності стосовно митного оформлення та оподаткування товарів, що надають до митного оформлення у тарі (упаковці), роз'яснюємо.
Відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про Єдиний митний тариф", "Про Митний тариф України", товари, що ввозяться на митну територію України, підлягають декларуванню та обкладаються ввізним митом.
Товарною номенклатурою Митного тарифу України є Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), яка, в свою чергу, побудована на Гармонізованій системі опису та кодування товарів та Комбінованій номенклатурі Європейського Співтовариства.
Класифікація тари та упаковки здійснюється згідно з правилом 5 Основних правил інтерпретації класифікації товарів, згідно з яким:
5а) футляри для фотоапаратів, музичних інструментів, зброї, креслярського приладдя, прикрас, а також подібна тара (упаковка), яка має особливу форму і призначена для зберігання відповідних виробів або наборів виробів, придатних для тривалого використання, і подана разом з виробами, для яких вона призначена, класифікується разом з упакованими у них виробами. Однак ця вимога не поширюється на тару (упаковку), яка становить разом із виробами одне ціле і надає останнім істотно інший характер;
5б) відповідно до зазначеного вище Правила 5а), пакувальний матеріал та пакувальні контейнери, що поставляються разом із товарами, слід класифікувати разом, якщо вони належать до такого типу упаковки, яка використовується для упакування цих товарів. Однак це положення не є обов'язковим у разі, якщо ці пакувальні матеріали або контейнери придатні для повторного використання.
Основною одиницею вимірювання та обліку УКТ ЗЕД є кілограм, при цьому не визначається брутто чи нетто кілограм, оскільки зазначені показники залежать від того, як класифікується товар з тарою (упаковкою) наповнювачами чи без.
Вагою брутто вважається вага товару з упаковкою (тарою), а вагою нетто - вага товару без упаковки (тари).
Аналогічно застосовуються й специфічні та комбіновані ставки ввізного мита, встановлені до ваги товарів.
Таким чином, при застосуванні ставок ввізного мита на товари, що мають тару (упаковку), до ваги товару необхідно включати первинну тару (упаковку) цього товару за умови, що без такої тари (упаковки) товар не може бути поставлений чи реалізований.
Такий самий підхід і до застосування адвалерних ставок ввізного мита до товарів, що надаються до митного оформлення у тарі (упаковці), тобто ціна тари (упаковки) включається або не включається в ціну товару залежно від того, як вона класифікується згідно з правилами 5а та 5б Основних правил інтерпретації класифікації товарів.
При цьому якщо тара (упаковка) містить товари або надходить з товарами, що класифікуються за кількома різними тарифними підкатегоріями, вага і вартість тари (упаковки), з метою визначення їх, оподатковуваної ваги або вартості, розподіляється між усіма товарами, що в них міститься, пропорційно до ваги або вартості таких товарів.
Вищезазначені нормі щодо обкладення митом не застосовуються у разі якщо товари обкладаються митом іншим способом, ніж за вагою або вартістю (штука, квадратний метр, літр 100-відсоткового спирту тощо).
Водночас вважаємо, що до товарів, що надходять у скляних банках, які мають значну вагу, у разі якщо на ці товари встановлено специфічну або комбіновану ставку ввізного мита до законодавчого врегулювання питання встановлення адвалерної ставки ввізного мита, може бути застосований принцип окремого декларування. Наприклад, при ввезенні розчинної кави у скляних банках (код УКТ ЗЕД - 2101 11 11 10 - ставка ввізного мита 3 євро за 1 кг): ставка мита у розмірі 3 євро за 1 кг застосовується до ваги нетто товару розчинної кави та окремо декларується скляна банка (товарна позиція - 7010 УКТ ЗЕД) із застосуванням відповідної ставки ввізного мита.
Голова Комітету В.Альошин
"Галицькі контракти - Документи для роботи", N 48, 26.11.2001 р.