• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку встановлення випробування та його проходження державним службовцем при призначенні на посаду державної служби в Апараті Верховної Ради України

Апарат Верховної Ради України  | Розпорядження, Висновок, Звіт, Форма типового документа, Порядок від 02.01.2023 № 05-к
Реквізити
  • Видавник: Апарат Верховної Ради України
  • Тип: Розпорядження, Висновок, Звіт, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 02.01.2023
  • Номер: 05-к
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Апарат Верховної Ради України
  • Тип: Розпорядження, Висновок, Звіт, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 02.01.2023
  • Номер: 05-к
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Апарат Верховної Ради України
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
м. Київ № 05-к 02 січня 2023 р.
Про затвердження Порядку встановлення випробування та його проходження державним службовцем при призначенні на посаду державної служби в Апараті Верховної Ради України
Відповідно до статті 35 Закону України "Про державну службу", з метою належного проведення випробування та встановлення відповідності державного службовця займаній посаді:
1. Затвердити Порядок встановлення випробування та його проходження державним службовцем при призначенні на посаду державної служби в Апараті Верховної Ради України, що додається.
2. Управлінню кадрів та керівникам структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України забезпечити дотримання вимог Порядку встановлення випробування та його проходження державним службовцем при призначенні на посаду державної служби в Апараті Верховної Ради України.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Керівник Апарату
Верховної Ради України


В. ШТУЧНИЙ
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Керівника
Апарату Верховної Ради України
від 02 січня 2023 року № 05-к
ПОРЯДОК
встановлення випробування та його проходження державним службовцем при призначенні на посаду державної служби в Апараті Верховної Ради України
Загальні положення
1. Порядок встановлення випробування та його проходження державним службовцем при призначенні на посаду державної служби в Апараті Верховної Ради України (далі - Порядок) визначає процедуру встановлення та проходження випробування з метою встановлення відповідності державного службовця займаній посаді в Апараті Верховної Ради України (далі - Апарат) відповідно до статті 35 Закону України "Про державну службу".
2. Порядок розроблений з урахуванням вимог:статей 35, 39 та 87 Закону України "Про державну службу";
розпоряджень Голови Верховної Ради України від 25 серпня 2011 року № 769 "Про затвердження Положення про Апарат Верховної Ради України" (із наступними змінами) та від 20 грудня 2021 року № 1241-к "Про затвердження Положення про секретаріат комітету Верховної Ради України";
інших нормативно-правових актів у сфері державної служби.
3. При призначенні на посаду державної служби в Апараті державному службовцю може бути встановлено випробування з метою перевірки відповідності рівня його професійної компетентності вимогам до займаної посади, а також його здатності виконувати посадові обов’язки.
4. Організація проходження випробування державним службовцем покладається на Управління кадрів, безпосереднього керівника та керівника структурного підрозділу (керівника вищого рівня).
Якщо безпосередній керівник є одночасно і керівником структурного підрозділу (керівником вищого рівня), то організація проходження випробовування здійснюється тільки цим керівником.
5. Випробування може встановлюватись строком від одного до шести місяців, про що зазначається в розпорядженні Керівника Апарату Верховної Ради України (далі - Керівник Апарату) про призначення державного службовця на посаду.
При визначенні строку випробування враховується досвід роботи на посадах державної служби або інших посадах, передбачених статтею 20 Закону України "Про державну службу", рівень професійної компетентності.
6. Перебіг строку випробування обчислюється відповідно до статті 241-1 Кодексу законів про працю України і починається з дня, наступного після того дня, з якого починається випробування.
Якщо останній день строку випробування припадає на вихідний, святковий або неробочий день, що визначений відповідно до закону, днем закінчення строку випробування є перший за ним робочий день.
7. Якщо державний службовець у період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, перебуванням у додатковій відпустці у зв’язку з навчанням або з інших поважних причин, строк випробування продовжується на відповідну кількість днів, протягом яких він фактично не виконував посадові обов’язки.
8. Для осіб, вперше призначених на посади державної служби в Апараті, встановлення випробування є обов’язковим.
9. У разі незгоди особи з рішенням про встановлення випробування вона вважається такою, що відмовилася від зайняття посади державної служби в Апараті.
Організація проходження випробування
10. Управління кадрів доводить розпорядження Керівника Апарату про призначення на посаду державного службовця зі встановленням випробування до керівника структурного підрозділу та безпосереднього керівника.
11. Безпосередній керівник за погодженням з керівником структурного підрозділу (керівником вищого рівня) визначає державному службовцю від трьох до п’яти завдань на місяць, зміст та обсяг яких має відповідати його посадовим обов’язкам, визначеним в посадовій інструкції, та строки їх виконання.
Строки виконання завдань мають бути реальними для досягнення необхідного результату та визначаються з урахуванням встановленого державному службовцю строку випробування.
12. Завдання на період проходження державним службовцем випробування визначаються за встановленою формою (додаток 1) не пізніше ніж на п’ятий робочий день з дня призначення державного службовця на посаду та затверджуються Керівником Апарату.
Державний службовець ознайомлюється із визначеними йому завданнями під підпис із зазначенням дати ознайомлення.
13. Безпосередній керівник створює належні умови для адаптації державного службовця та успішного проходження випробування, сприяє реалізації його професійних та особистісних якостей, а також здійснює контроль за виконанням державним службовцем визначених завдань.
14. Державний службовець у період проходження випробування повинен дотримуватись Правил внутрішнього службового розпорядку для працівників Апарату Верховної Ради України, правил етичної поведінки та вимог корпоративної культури, виконувати визначені на період випробування завдання у встановлені строки, звітувати безпосередньому керівнику про результати їх виконання.
15. В ході проходження випробування безпосередній керівник готує письмовий звіт про стан виконання державним службовцем визначених завдань за встановленою формою (додаток 2).
Письмовий звіт про стан виконання визначених завдань державним службовцем, строк випробування якому встановлений у один місяць, безпосередній керівник готує за результатами роботи державного службовця протягом трьох тижнів випробування.
Письмовий звіт про стан виконання визначених державному службовцю завдань погоджується керівником структурного підрозділу (керівником вищого рівня) та подається Керівнику Апарату за результатами роботи державного службовця кожного місяця, в якому проходить випробування.
16. У разі невиконання державним службовцем більшості із визначених на відповідний період завдань безпосередній керівник за погодженням із керівником структурного підрозділу (керівником вищого рівня) може звернутися до Керівника Апарату із вмотивованим поданням щодо встановлення невідповідності державного службовця займаній посаді та його звільнення до закінчення строку випробування.
Результати проходження випробування
17. За наслідками проходження випробування складається узагальнений звіт про стан виконання визначених державному службовцю завдань (додаток 3), в якому зазначаються результати виконання визначених завдань та дотримання строків їх виконання за весь період випробування, а також коротка характеристика його адаптації в колективі.
Узагальнений звіт готує безпосередній керівник та виставляє державному службовцю оцінку за погодженням з керівником структурного підрозділу (керівником вищого рівня або головою комітету Верховної Ради України у разі проходження випробування керівником секретаріату комітету Верховної Ради України (за згодою) за такими критеріями:
негативна оцінка - за невиконання більш як половини визначених завдань;
позитивна оцінка - за виконання більш як половини визначених завдань;
відмінна оцінка - за виконання усіх визначених завдань.
При виставленні оцінки також враховується проявлена державним службовцем ініціативність та самостійність у роботі, виконання ним завдань достроково або виконання додаткових завдань.
Узагальнений звіт про стан виконання визначених державному службовцю завдань подається не пізніше як за 10 календарних днів до закінчення строку випробування.
18. Одночасно з узагальненим звітом про стан виконання визначених державному службовцю завдань Керівнику Апарату подається висновок про результати випробування (додаток 4) щодо відповідності або невідповідності державного службовця займаній посаді.
У разі встановлення невідповідності державного службовця займаній посаді безпосередній керівник або керівник структурного підрозділу (керівник вищого рівня) можуть додати до звіту додаткові документи, які підтверджують такий висновок.
Висновок підписують безпосередній керівник та керівник структурного підрозділу (керівник вищого рівня).
У разі проходження випробування керівником секретаріату комітету Верховної Ради України такий висновок погоджується з головою відповідного комітету Верховної Ради України (за згодою).
У разі виникнення розбіжності у встановленні відповідності або невідповідності державного службовця займаній посаді між безпосереднім керівником та головою відповідного комітету Верховної Ради України остаточним вважається рішення Керівника Апарату.
19. За результатами розгляду поданих звітів про стан виконання визначених державному службовцю завдань та висновку про результати випробування Керівник Апарату приймає рішення про встановлення відповідності або невідповідності державного службовця займаній посаді.
20. Звіти про стан виконання визначених державному службовцю завдань та висновок про результати випробування передаються до Управління кадрів наступного робочого дня після їх підписання.
21. У разі встановлення невідповідності державного службовця займаній посаді Керівник Апарату видає розпорядження про звільнення такого державного службовця з посади на підставі пункту 2 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу".
Керівник Апарату має право звільнити державного службовця з посади до закінчення строку випробування у разі встановлення його невідповідності займаній посаді відповідно до пункту 16 Порядку, попередивши державного службовця про звільнення у письмовій формі не пізніш як за сім календарних днів.
22. У разі успішного проходження випробування Керівник Апарату має право скоротити його строк або припинити його достроково за поданням безпосереднього керівника та керівника структурного підрозділу (керівника вищого рівня або за погодженням з головою комітету Верховної Ради України у разі проходження випробування керівником секретаріату комітету Верховної Ради України (за згодою). До подання додається узагальнений звіт про стан виконання визначених державному службовцю завдань та висновок про результати випробування.
23. У разі якщо строк випробування закінчився, а державного службовця не ознайомлено з розпорядженням про його звільнення з посади державної служби в Апараті, він вважається таким, що пройшов випробування.
24. Документи щодо проходження випробування зберігаються в особовій справі державного службовця.
Додаток 1
до Порядку
Завдання
на період проходження випробування
Додаток 2
до Порядку
Звіт
про стан виконання завдань
Додаток 3
до Порядку
УЗАГАЛЬНЕНИЙ ЗВІТ
про стан виконання завдань
Додаток 4
до Порядку
ВИСНОВОК
про результати випробування